Перейти до контенту

Який вибрати дитячий пральний порошок?


дитячий пральний порошок
- Гелі та порошки для прання
- Упаковка та маркування дитячих порошків
- Склад дитячого порошку

Від величезної кількості банок, пляшок, коробок, пакетів, які можна побачити в будь-якому магазині побутової хімії, просто розбігаються очі. Виробники навперебій радять купувати суперефективні та екологічно чисті порошки та гелі для прання дитячої білизни. Якому ж виробнику віддати перевагу? Як правильно розшифрувати інформацію на упаковці? Чи слід довіряти рекламі? Чи справді безпечні ці засоби для здоров'я дитини? Врешті решт, кому можна задати всі ці питання?

Враховуючи зростаючий інтерес споживачів, давайте розберемось, з чого складається дитячий порошок, чим він кращий або гірший за інші аналогічні засоби для прання, та проведемо невелике дослідження найпопулярніших сьогодні рідких і концентрованих продуктів для прання дитячої білизни та одягу.

Гелі та порошки для прання

Засоби для прання дитячого одягу постачаються на ринок у вигляді порошків та гелів. Дитячі пральні порошки сьогодні, як і в попередні роки, залишаються найбільш популярними засобами. Зазвичай вони мають високу концентрацію активних речовин, тому ефективно діють навіть при сильних забрудненнях, не потребуючи навіть додаткового замочування. Більш дорогі порошки часто бувають висококонцентрованими або гранульованими. Вони дозволяють краще економити гроші, менше розпорошуються і є більш зручними в застосуванні.

Рідкі миючі засоби більше підходять для прання слабо забрудненого одягу. Однак, саме такі продукти найлегше розчиняються найкраще виполікуються з тканин, що є дуже важливим, особливо, коли йде мова про прання дитячої білизни. Гелями можна одночасно прати білизну різних забарвлень, але при умові, що до складу засобу входять добавки, які перешкоджають переносу барвника з тканини на тканину. При цьому прання відбувається при низькій температурі води – від 30 до 40 градусів. Гелі відмінно підходять для ручного прання та коротких програм автоматичного прання при низьких температурах води, а також для попередньої обробки плям.

Упаковка та маркування дитячих порошків

пральний порошок для дітей Зовнішній вигляд - це перше, на що звертає увагу покупець, який перебуває в стані роздумів та вибору. При цьому відсутність чітких інструкцій із застосування може не тільки знизити ефективність застосування, але й просто зіпсувати речі, якщо, скажімо, не вказані обмеження на тип або колір тканин.

Для всіх сертифікованих порошків та гелів для прання дитячої білизни було проведено оцінку зовнішнього вигляду упаковки, повноти інформації для споживачів та зручності застосування.

Рідкі миючі засоби мають дві форми випуску. Перша, традиційна – це прозорі або непрозорі пластмасові пляшки різного об'єму від 0,85 л до 1,5 л. У більшості таких пляшок є зручна ручка.

Ковпачок виступає в ролі мірного стаканчика. При цьому витрата на упаковці, як правило, вказується не тільки в мілілітрах, а й ковпачках. Потрібно відзначити, що більшість виробників роблять ковпачок грамотно - він подвійний і має внутрішній злив, тобто, горловина пляшки закрита ковпачком з обох сторін. Завдяки цьому, коли ви закручуєте пляшку, залишки гелю стікають всередину пляшки, а не розтікаються по її зовнішній стороні.

Друга форма випуску - змінний пластиковий пакет, як у Frosch або Wakado. Рідкий миючий засіб в пакеті зручно купувати, оскільки він дешевше коштує і його легше нести, якщо у вас вже є герметична пляшка, в яку можна буде перелити гель для зберігання.

Щодо маркування дитячих пральних порошків під час експерименту було мінімум зауважень. На всіх етикетках були позначені умови зберігання, склад та координати представництва виробника в Україні. Не було особливих зауважень і до упаковки порошків. Вони бувають розфасовані в пакети з різною вагою, починаючи від 1,2 кг (Sodasan), і до 9 кг (Вухатий нянь). Німецькі пральні порошки Sodasan і Klar постачаються в картонних коробках з мірними стаканчиками всередині упаковки, а вітчизняні дитячі пральні порошки Оленка, Вухатий нянь та Карапуз - в щільних поліетиленових пакетах.

Склад дитячого порошку

Почнемо з того, що на упаковках всіх якісних сертифікованих миючих засобів має бути інформація про кількісний та якісний склад. Якщо на упаковці відсутній перелік всіх компонентів, то такий товар купувати та використовувати досить небезпечно. Також потрібно звернути увагу на інформацію виробника про правила зберігання засобу, дату виробництва та термін зберігання.

Більшість засобів для прання, які були перевірені під час дослідження, були безфосфатними. Турбота про довкілля додає переваг таким порошкам і гелям для прання як Wakodo, Sodasan, Sonett і Klar.

Японський гель Wakodo (Вакодо) – це єдиний засіб для прання, який призначений спеціально для прання білизни новонароджених. Як вказує виробник, засіб зроблено тільки на основі натуральних компонентів, добре видаляє плями, які можуть з'явитися на дитячому одязі від молока, дитячого харчування, фруктів і т.д. Ще один плюс – економність: одного бутля Wakodo місткістю 750 мл вистачає аж на 60 циклів прання.

Німецькі засоби для прання Sodasan і Sonett виготовляються на натуральній основі, не містять продукти нафтохімії, хлору, аміаку, оптичних відбілювачів, синтетичних ароматизаторів, барвників та консервантів. Також вони не мають у складі ензимів. І хоча ці пральні порошки не є спеціалізованими дитячими, вони абсолютно гіпоалергенні і можуть використовуватися для прання білизни новонароджених, вагітних і годуючих матерів. Якість засобів підтверджує наявність сертифікатів екологічних сертифікаційних систем ECO Garantie (Бельгія) та ECO Control (Німеччина). Екологічність засобів Sodasan підтверджена ще й сертифікатами таких організацій, як Eco-garantie, Ecocert, Greenpeace, Vegan society, Prima-Klima-Weltweit. Ще одна перевага порошків та гелів Sodasan і Sonett полягає в тому, що вони не містять пом'якшувачів води та кондиціонерів.

Пральний гель Klar має у своєму складі цеоліт, який є заміною фосфатів. Однак застосування цеоліту має як переваги, так і недоліки. До недоліків можна віднести те, що ця речовина містить нерозчинні у воді частинки, які можуть залишатися після прання на тканині, роблячи її грубою, або осідати в каналізаційних трубах, забиваючи їх.

Порошки Карапуз і Оленка виготовляються на основі натурального мила, проте мають у своєму складі хлориди, ензими та оптичні відбілювачі. Ензими відповідають за відпирання таких специфічних плям, як кров, какао, молоко, трава та жир. Кожен з ензимів діє на забруднення певного типу. Однак ензими не характеризуються вибірковістю і не відрізняють білкові забруднення від білкових волокон, а білкові волокна - це шерсть та шовк. Тому застосовувати порошки з ензимами для вовняних і шовкових виробів не можна.

У складі порошку Вухатий нянь присутні, як аніонні ПАР, так і неіоногенні ПАР. Перевага неіоногенних ПАР полягає в тому, що їх біологічний розпад досягає 100%. Вони більш ефективні при низьких температурах, що важливо для сприятливих режимів прання.

Безперечно, більшість мам цікавить в першу чергу кінцевий результат, тобто чистота одягу. Але крім цього важливо пам'ятати, що пральний порошок - це те, чим дихає дитина 24 години на добу, у що вона одягнена та на чому спить. Саме тому дуже важливо знати, як правильно вибрати дитячий пральний порошок. Адже здоров'я дитини завжди є об'єктом підвищеної уваги всіх батьків.