Перейти до контенту

Агалик-трава гірська – застосування і рецепти


трава агалик в народній медицині Агалик-трава гірська (Jasione montana) трав’яниста дворічна шорстко опушена рослина родини дзвоникових. Стебло прямостояче розгалужене або просте висотою від 15 до 100 см. Листки цілісні, почергові. Нижні листки виїмчасті, клиновидної видовженої форми, а верхні – тупі, лінійно-подовгасті. Квіти блакитні, двостатеві, правильні, зібрані у верхівкові густі головки. Цвіте ага лик з червня по серпень, плоди рослини мають форму коробочок.

Агалик гірський поширений в соснових лісах, на піщаних ґрунтах в лісостеповій та лісовій зоні. В хімічний склад трави входять флавоноїди та інулін, застосовують рослини зібрані під час цвітіння.

Лікувальні властивості агалик-трави гірської

Експериментально було встановлено, що ця лікарська рослина має гемостатичну дію. Народні методи лікування передбачають вживання настою трави при головних болях, безсонні, запамороченнях, хворобах шлунку, а також як сечогінний засіб та при жіночих захворюваннях. Відвар рослини застосовують для купання дітей при дистрофії.

Внутрішньо слід приймати по настій з 1 столової ложки подрібненої рослини та 200 мл окропу, після 30-хвилинного настоювання. Одноразова доза – столова ложка настою. Вживати слід тричі на добу до прийому їжі, як й інші лікувальні трави.