Перейти до контенту

Аконіт дібровний – застосування та фармакологічні властивості


властивості рослини аконіт Аконіт дібровний (Aconitum nemorosum, Aconitum anthora, аконіт гайовий) представляє собою багаторічну трав'янисту лікарську рослину, що належить до родини жовтецевих. Коріння потовщене, веретеноподібне. Стебло коротке опушене, прямостояче, просте, завдовжки 40 - 100 см. Листки аконіту дібровного багаторазово пальчасто розсічені, частоланцетні або широколанцетні. Квітки жовті, зигоморфні, зібрані в щільні китиці. Плоди збірні, складаються з опушених листянок. Аконіт цвіте у перші два місяці літа.
Найчастіше ця рослина зустрічається на Лівобережжі та в лісостепові зоні, а також в лісах на півночі степу, на узліссях та в чагарниках.

Щодо застосування в народній медицині, аконіт дібровний має такі ж властивості, як і аконіт міцний та волотистий. В нетрадиційній медицині рослину застосовують у якості протигельмінтного та протималярійного засобу. Крім цього, виготовлені з аконіту дібровного ліки мають протиаритмічну та гіпертензивну дію, а також можуть застосовуватись як антитоксичний засіб у разі отруєння аконітом джунгарським.