Аконіт волотистий (Aconitum paniculatum, чорне зілля, омела, коники) – це трав'яниста багаторічна лікарська рослина, яка відноситься до родини жовтецевих. Коріння аконіту потовщене, а стебло у верхній частині залозисто-опушене. Загальна довжина стебла може бути від 50 до 170 см. Листя чергове, глибоко 5 - 7 роздільне. Квіти мають блакитний або темно-блакитний колір, зигоморфні, зібрані в розгалужену або просту китицю. Плід є збірним, складається з листянок. Цвіте аконіт з липня по серпень.
Аконіт волотистий дуже поширений на території Західної України. Часто трапляється на Прикарпатті та в Карпатах, росте на узліссях та в густих лісах. Як і аконіт джунгарський та маленький, ця рослина застосовується в народній медицині.
Використання аконіту в лікувальних цілях потребує відповідних знань, оскільки рослина є дуже отруйною! Існує версія, що в Стародавньому Римі аконіт застосовували для отруєння людей, засуджених до смертної кари.
Однак найбільшу популярність аконіт волотистий отримав у якості декоративної рослини. Любителі його часто вирощують на присадибних ділянках та біля приватних будинків.