Перейти до контенту

Актинідія гостра – фармакологічні властивості


рецепти настойки з актинідії Актинідія гостра (Actinidia arguta) - багаторічна рослина, яка відноситься до родини актинідієвих. Це виткий кущ, схожий на ліану, що досягає в довжину до 15 метрів. Молоді пагони цієї лікарської рослини містять багато сочевинок. Листя цілісне, шкіроподібне, чергове, має короткі голі черешки та видовжено-овальну форму із звуженою в гострячок верхівкою. Квіти актинідії гострої 5-пелюсткові, правильні, білого кольору, мають сильний запах, можуть бути дводомні, однодомні або полігамні, зібрані в небагатоквіткові щитоподібні суцвіття. Плодами рослини є ягоди зеленого забарвлення, що можуть набувати різної форми, але в основному - кулясто-еліптичні. Ягоди актинідії гострої мають ароматний соковитий м'якуш, довжина ягоди становить 2,5-3см. Цвіте ця рослина в липні.

Актинідія гостра поширена в Східній Європі та на Далекому Сході. В нашій країні здебільшого її можна побачити на присадибних ділянках та в ботанічних садах. Користується популярністю як плодоягідна рослина.

Люди здебільшого використовують плоди актинідії гострої. Для зберігання ягоди рослини, так само як ягоди актинідії коломікти і пурпурової висушують або заморожують.

Хімічний склад та лікувальні властивості актинідії гострої

Відомо, що ягоди рослини містять від 400 до 900 мг цукру, аскорбінової кислоти та інших органічних кислот, а також мінеральні речовини, солі та мікроелементи. Стебло рослини та листя, згідно з результатами досліджень, містить велику кількість сапонінів та флавоноїдів.

В лікувальних цілях використовують ягоди, які мають такі ж властивості, як і плоди актинідії коломікти. В народній медицині плоди актиндії гострої застосовують у якості знеболюючого, відхаркувального, глистогінного та послаблюючого засобу. Помічною ця лікарська рослина є при відновленні порушеного обміну речовин, хворобах бронхів та легень, при гастралгії, гіповітамінозі та авітамінозі, недокрів'ї та інших захворюваннях, які викликають кровотечі. Крім цього актинідія гостра є хорошим загальнозміцнюючим засобом після операцій та лікування інфекційних захворювань, допомагає при розумовій та фізичній виснаженості. Необхідно також відмітити, що сік з свіжих ягід рослини з водою чудово вгамовує спрагу.