Перейти до контенту

Алтея коноплеподібна – лікувальні властивості


приготування ліків з алтеї в народній медицині Алтея коноплеподібна (Althaea cannabina) - це багаторічна шорстка опушена трав'яниста лікарська рослина, що належить до родини мальвових. Її стебло розгалужене, прямостояче, висотою від 60 до 150 см. Листя алтеї коноплеподібної довгочерешкове, чергове, пальчасто-5-розсічене, з характерними вузьколанцетними частинами. Верхні листки розсічені на три подовгасті вузькі загострені, по краях нерівні великопальчасті частини. Квіти цієї рослини двостатеві, правильні, поодиночно або попарно розміщені в пазухах листків. Вони мають довгі ніжки, рожеві пелюстки, які біля основи є темно-червоними. Довжина квітів в 2-3 рази більша за чашечку. Плід алтеї коноплеподібної складається з багатьох, розташованих кільцем сім'янок. Цвіте рослина з червня по вересень.

Алтея коноплеподібна є досить поширеною в різних місцях. Ця рослина трапляється у чагарниках, на луках, кам'янистих та вапнякових схилах у гірських та передгірних районах Карпат, у Степу та на Південному березі Криму.

Заготівля, зберігання, фармакологічні властивості та хімічний склад, а також способи використання алтеї коноплеподібної такі ж, як і всіх інших різновидів, включаючи алтею лікарську та вірменську.