Перейти до контенту

Алтея вірменська – властивості та застосування


використання трави алтеї в домашніх умовах Алтея вірменська (Althaea armeniaca)  - це трав'яниста м'якоповстиста багаторічна лікарська рослина, яка належить до родини мальвових. У неї прямостояче стебло висотою 60-150 см. Листя цієї рослини пальчасте, п’ятироздільне, гостро зубчасте, має видовжені яйцеподібні частини. Квітки правильні, двостатеві, 5-пелюсткові, мають рожево-фіолетовий колір, зібрані у китицеподібні суцвіття. Квітконіжки алтеї вірменської мають таку ж довжину, як і листки, в пазухах яких ці квіти розміщені, або їх довжина є трохи більшою. Плід цієї рослини збірний, складається з багатьох плодів-сім'янок, що розташовані у формі кільця. Цвіте з травня по вересень.

Алтея вірменська найбільш поширена у Криму та на Приазов'ї. Ця лікарська рослина росте в основному вологих місцях, черепашниках та пісках.

Лікувальні властивості, хімічний склад, зберігання та заготівля алтеї вірменської нічим не відрізняються від характеристик та умов зберігання алтеї лікарської та коноплеподібної.