Перейти до контенту

Андромеда багатолиста – цілющі властивості та рецепти


ліки з андромеди народні рецепти Андромеда багатолиста (Andromeda роlifоlіа, безплідниця) представляє собою вічнозелений кущик висотою 12-30 см та належить до родини вересових. Стебло цієї лікарської рослини мало розгалужене, з висхідними гілочками. Листя лінійно-ланцетне або довгасто-ланцетне, з суцільними, загорнутими вниз краями. Колір листя андормеди зверху зелений, а знизу синювато-білявий з восковою поволокою. Квіти зібрані в щіткоподібні китиці, з опущеним, глечикоподібним віночком рожевого кольору. Плід цієї лікарської рослини коробочка, цвіте вона з травня по червень.

Андромеда багатолиста поширена на Поліссі, у Прикарпатті, на Росточчі-Опіллі, та іноді зустрічається в Карпатах. Росте андромеда в соснових та дубово-соснових лісах на оліготрофних сфагнових або торфових болотах, а також в горах на вологих місцях.

Хімічний склад та лікувальні властивості андромеди багатолистої

У якості сировини використовують всі частини рослини, які заготовляють під час цвітіння. Відноситься андромеда багатолиста до неофіційних лікарських рослин. Хімічний склад цієї трави - дубильні речовини, барвники, андрометодоксин та глікозит.

Ліки з андромеди багатолистої характеризуються наркотичною, в'яжучою та подразнюючою дією. Для внутрішнього вживання застосовують настій з рослини, який допомагає при кашлі, туберкульозі легень, запорах, проносі, ревматизмі, безсонні, а також деяких жіночих хворобах. Настій андромеди багатолистої готують з 1 столової ложки рослини та склянки окропу. Вживають готові ліки по 1 - 2 столові ложки три рази на день.