Перейти до контенту

Анемона лісова – лікувальні властивості та хімічний склад


рецепти ліків з трави анемони Анемона лісова (Anemone sylvestris) – це багаторічна трав’яниста лікарська рослина з родини жовтецевих. В анемони лісової прямостояче стебло висотою 15-30 см. Верхня частина стебла повстиста, майже біле. Листя черешкове довге, прикореневе, густо опушене, 5-роздільне. Квіти цієї лікарської рослини одиничні, досить великі, шириною 3-7 см, мають білий колір та 5 пелюсток. Цвіте анемона лісова з травня по червень, її плід - сім'янка.

Анемона лісова поширена в основному в мішаних та широколистяних лісах, на узліссях та луках, зустрічається в чагарниках північного степу та на схилах лісостепу України.

Застосування та лікувальні властивості анемони лісової

В якості сировини застосовують всю надземну частину рослини. Слід відмітити, що анемона лісова належить до неофіційних лікарських трав. Надземна частина її містить аскорбінову кислоту, органічні кислоти, протоанемонін, флавоноїди та незначну кількість алкалоїдів. Протоанемонін та сапоніни є також в корінні.

Препарати, виготовлені з анемони лісової, дібровної та жовтецевої характеризуються протизапальною, антисептичною, потогінною, сечогінною та знеболюючою дією. В давні часи відвар з цієї лікарської рослини вживали при погіршенні слуху та зору, при зубному та головному болі, а також від коклюшу, гонореї, простудних захворювань горла, пропасниці, імпотенції, затримки менструацій, та паралічу. Зовнішньо відвар анемони лісової застосовують для лікування багатьох захворювань шкіри та ревматизму.

Ця рослина отруйна! Застосовувати її слід вкрай обережно.