Перейти до контенту

Анемона жовтецева – лікувальні властивості та застосування


рослина анемона для лікування хвороб Анемона жовтецева (Anemone ranunculoides, жаб'яче зілля) – це трав’яниста багаторічна кореневищна рослина, яка належить до родини жовтецевих. Стебло голе, прямостояче, висотою до 30 см. Прикореневих листків у анемони жовтецевої або взагалі немає, або є лише один листок на довгому черешку. Всі листки на стеблах майже сидячі, пальчасто-розсічені на видовжені ланцетні частини, зібрані в кільця по 3 листки. Квіти жовті, мають довгі квітконіжки, плоди - сім'янки. Цвіте анемона жовтецева з березня по травень.

Анемона жовтецева найчастіше зустрічається в мішаних та широколистяних лісах, в лісостепових та лісових районах України та в північних степах.

Фармакологічні властивості та хімічний склад анемони жовтецевої

У якості сировини використовують в основному листя. Корені використовуються рідко. Анемона належить до нетрадиційних лікарських трав. Щодо хімічного складу – рослина містить глікозид ранункулін та камфору. Ліки, приготовані з анемони жовтецевої, характеризуються болетамуючою та наркотичною дією, а також мають кровоспинні, сечогінні та антиспазматичні властивості. Донедавна з цієї лікарської рослини фармацевти добували анемоні, який застосовувався при коклюші, астмі, рахіті та маткових кровотечах.

В нетрадиційній медицині відвар з листя анемони жовтецевої, дібровної та лісової застосовують при лікуванні водянки, пізніх менструацій, паралічів, подагри, сифілісу, жовтяниці, шлункових кольок, тахікардії, а також як засіб, стимулюючий роботу нирок та легень. При зовнішньому використанні настій з листя рослини допомагає при ревматизмі, зубному та головному болі. Сік з коріння анемони жовтецевої є ефективним засобом для лікування бородавок.

Ця рослина отруйна! Застосовувати її потрібно дуже обережно.