Перейти до контенту

Аптечка для подорожі та відпочинку з дитиною


засоби захисту і препарати для подорожі з дитиною- При підвищенні температури
- У випадку простудних захворювань
- При перевтомі та головному болі
- Захист дитини від сонця
- Засоби від синців, ран і розтягів
- Захист від комарів

Перед поїздкою з дитиною на дачу в приміську зону або при подорожі за кордон на морське узбережжя обов'язково потрібно відвідати лікаря-педіатра. Ніхто крім лікаря не зможе скласти вашу аптечку необхідних лікарських препаратів, адже при цьому потрібно враховувати індивідуальні особливості організму дитини. Крім звичайних медикаментів від температури і розладів травної системи аптечка для подорожі та відпочинку з дитиною повинна містити також пластирі, захисні засоби від укусів комах та опіків, знеболюючі препарати і ряд інших важливих ліків та засобів, що можуть знадобитись в будь-якій подорожі. Тому краще підготуватись до поїздки і взяти з собою все необхідно, щоб засоби першої допомоги завжди були під рукою. І так, перерахуємо всі небезпечні фактори і необхідні препарати для захисту.

При підвищенні температури

При підвищенні температури потрібно наклеїти дитині на чоло спеціальний дитячий пластир, що захищає від перегріву. Цей засіб характеризується досить швидким жарознижуючим, протизапальним і охолоджуючим ефектом, він значно покращує самопочуття дитини. Крім цього дитині необхідно давати багато пити. Якщо ви не встигли придбати пластир, тоді покладіть в аптечку декілька пігулок від температури, які можна давати дітям. При відсутності особливих вказівок лікаря жарознижуючі препарати можна використовувати при температурі вище 38 градусів. При відсутності покращення стану дитини після прийому ліків потрібно негайно показати дитину педіатру. Не можна давати дитині антибіотики без призначення лікаря.

У випадку простудних захворювань

В першу чергу не можна допускати знаходження тривалий час дитини в приміщенні з працюючим кондиціонером. Потрібно пам’ятати, що після тривалого перебування на сонці дитині не можна відразу заходити у воду, а слід посидіти або полежати 10 - 15 хвилин в тіні. Також не рекомендується у спеку давати дитині напої з холодильника. Допомога при появі перших скарг або симптомів зводиться до використання інгаляційних препаратів або пластирів, що полегшують дихання при застуді та нежиті. Як правило, всі ці засоби містять натуральну ефірну олію кедра та евкаліпта, що сприяють швидкому зменшенню набряків у носі та його закладення. Якщо в дитини немає температури, то при першій появі кашлю необхідно на ніч наклеїти під натільну білизну спеціальний дитячий пластир від кашлю і застуди з зігріваючим ефектом. Такий пластир застосовується замість гірчичників або грілок для тривалого м'якого прогрівання грудної клітки, не викликаючи печію. У випадку погіршення стану, якщо збільшується температура і посилюється кашель, потрібно якомога швидше звернутись до педіатр, адже тільки лікар зможе встановити правильний діагноз і призначення відповідний курс лікування.

При перевтомі та головному болі

Засоби від головного болю і перевтоми потрібно підготувати виходячи з індивідуальних особливостей дитини. Найкраще взяти з собою в подорож спеціальний дитячий пластир від головного болю, який при необхідності потрібно наклеїти на лоб. При його відсутності слід взяти в подорож декілька знеболюючих пігулок, які не протипоказані дітям. Крім цього дитину по можливості слід вивести на свіже повітря, зробити невеличку перерву від час подорожі, особливо якщо ви перебуваєте у поїздці на власному автомобілі. При перебуванні у літаку або потязі дитину потрібно зручно вкласти, запропонувати їй води і дати можливість поспати.

Захист дитини від сонця

З метою профілактики дитині слід дозволити перебування на сонці тільки у ранковий та вечірній час, тобто до 11.00 години ранку та після 17.00 вечора. Крім цього бажано придбати для дитини головний убір з дашком. Перша допомога при перегріванні дитини на сонці зводиться до охолодження тіла і створення комфортних умов. Для цього можна наклеїти дитині на чоло спеціальний дитячий охолоджуючий пластир, який швидко допоможе зняти симптоми перегріву. Такий засіб забезпечує миттєву жарознижуючу та охолоджуючу дію, а також на тривалий час заспокоює дитину, виконуючи при цьому функцію холодного компресу. Якщо пластир відсутній, слід дитині дати пігулку від підвищення температури і нудоти. Який саме засіб в цьому випадку краще мати з собою в аптечці – краще запитати у педіатра.

Засоби від синців, ран і розтягів

Повністю захистити дитину від можливих травм і синців практично неможливо. Тому батькам потрібно знати, як надати першу допомогу дитині під час подорожі, якщо малюк випадково травмувався. Від ударів та синців найкраще застосовувати спеціальний знеболюючий пластир або обробити відповідну ділянку тіла спеціальним гелем від травм і синців, який можна придбати в будь-якій аптеці. При застосуванні пластиру його слід наклеїти безпосередньо на травмовану ділянку тіла. Це допоможе швидко подолати біль і зменшити набряк. У випадку відкритої рани застосовуються традиційні засоби – зеленка, перекис водню та йод.

Захист від комарів

Не слід забувати, що під час подорожі з дитиною влітку завжди виникає висока ймовірність укусів комарів та інших комах. Для захисту від них можна наклеїти на одяг дитині спеціальний пластир від комарів, що буде відлякувати комах специфічним запахом. При цьому потрібно стежити, щоб пластир не доторкався до тіла дитини, бо це може викликати алергію. Такий засіб дозволяється використовувати для дітей від 2 років. Якщо ж комахи вже встигли вкусити дитину, слід застосувати традиційні знеболюючі препарати у вигляді гелів та розчинів.