Перейти до контенту

Астрагал датський – лікувальні властивості та застосування


рослина астрагал для приготування ліків Астрагал датський (Astragalus danicus) – це трав’яниста багаторічна трав'яниста лікарська рослина, яка відноситься до родини бобових. У неї висхідне, розгалужене, лежаче стебло висотою 20 - 40 см. Листя астрагалу перисте, непарне, чергове, має від 15 до 25 довгасто-овальних листочків. Квіти цієї рослини майже сидячі, зигоморфні, пурпурово-фіолетового відтінку, зібрані в головчасті китиці. Плодами астрагалу датського є боби. Цвіте він з червня по липень.

Астрагал датський трапляється найчастіше у східній частині Лісостепу на полях, сухих луках, степових схилах, узліссях та лісових галявинах.

Лікувальні властивості та хімічний склад астрагалу датського

У якості сировини для виготовлення ліків застосовують траву, заготовану під час цвітіння. Астрагал відноситься до неофіційних лікарських рослин. Його листя містить біля 0,13% кумарину, сапоніни, флавоноїди та аскорбінову кислоту.

Виготовлені з астрагалу датського ліки характеризуються тонізуючими властивостями та можуть ефективно використовуватись для лікування гіпертонії, жіночих захворювань, а також для зняття втоми та головного болю.

Для приготування настою з астрагалу потрібно залити 2 столові ложки трави 300 мл кип’яченої охолодженої води, та настояти 4 - 6 годин. Готовий настій слід вживати по 50 мл тричі на добу.