Біохімічний аналіз крові дитини (ферменти): АСТ (АсАТ)


АСТ у крові дітей
– Норма АСТ в дітей і дорослих
– Причини підвищення АСТ

Аспартатамінотрансфераза (АСТ, АсАТ) – фермент з групи трансаміназ, який здійснює перенесення амінокислоти аспартату з однієї біологічної молекули на іншу. Коферментом АСТ є вітамін В6. АСТ є внутрішньоклітинним ферментом, тобто в нормі знаходиться в клітинах. У клітинах дітей та дорослих цей фермент може бути присутнім в цитоплазмі та мітохондріях. Найбільша активність аспартатамінотрансферази виявлена в серці, печінці, м’язах і нирках. Також відомо, що у крові дітей і дорослих присутня в основному цитоплазматична фракція АСТ.

Норма АСТ в дітей і дорослих

Можливі більш високі значення активності АСТ у здорових дітей (фізіологічні) при інтенсивних м’язових навантаженнях, вживанні таких препаратів, як антибіотики, барбітурати, парацетамол, а також при вживанні валеріани, ехінацеї, значних доз вітаміну А та алкоголю.

Аспартатамінотрансфераза АСТ таблиця
Активність АСТ у сироватці крові підвищується в 4 – 5 разів при інфаркті міокарда і зберігається на такому рівні протягом 5 днів. Якщо активність АСТ тримається на високому рівні і не знижується протягом 5 днів після нападу, то це говорить про несприятливий прогноз для хворого з інфарктом міокарда. Якщо спостерігаються при цьому підвищення активності ферменту в крові, то даний факт свідчить про розширення зони інфаркту.

При некрозі або пошкодженні печінкових клітин також підвищується активність АСТ. І чим вища активність ферменту – тим вища й степінь пошкодження.

Причини підвищення АСТ

Підвищення активності АСТ у крові спостерігається в таких випадках:

– спадкові та аутоімунні хвороби м’язів;
– рак печінки і метастази в печінці;
– цироз (алкоголізм);
– інфаркт міокарда;
гепатит, гепатоз;
– некроз печінки;
мононуклеоз;
– холестаз.

Існує ще цілий ряд патологічних станів, при яких також відбувається підвищення в дітей та дорослих активності АСТ. До таких станів відносяться: опіки, травми, тепловий удар, отруєння грибами.

Низька активність АСТ спостерігається при дефіциті вітаміну В6 і наявності значних ушкоджень печінки (цироз, некроз).

Однак у медицині застосовують визначення активності АСТ в основному для діагностики ушкоджень серця та печінки. І хоча при інших патологічних станах активність ферменту також змінюється, ця зміна не є специфічною і не має високої діагностичної цінності.

Comments are closed.

Опитування

Чи повинна бути медицина платною?

Loading ... Loading ...