Перейти до контенту

Біохімічний аналіз крові дитини: креатинін – норма і причина підвищення


аналіз на креатинін

- Норма креатиніну в дітей
- Причини підвищеного креатиніну
- Здача аналізу на креатинін

Креатинін є кінцевим продуктом обміну білків та амінокислот. Ця речовина утворюється в м'язовій тканині.

Вміст креатиніну в крові дитини може бути вищим в тому випадку, якщо вона активно займається спортом або приймає участь в рухливих іграх та веде активний спосіб життя.

Норма креатиніну в дітей

креатинін норма

Причини підвищеного креатиніну

Підвищення креатиніну в крові дитини називається креатинінемією. Дуже часто таки стан є ознакою розвитку патологічних процесів в нирках або м'язовій системі. Креатинінемія у дітей зазвичай проявляється під час хронічного або гострого нефриту (гломерулонефрит, пієлонефрит), нефросклерозу, нефрозу. Досить часто підвищення креатиніну свідчить про наявність тиреотоксикозу (захворювання щитовидної залози) або пошкодженнях (травмування, здавлювання) м'язів.

Відомо також, що прийом певних груп лікарських препаратів може призводити до підвищення вміст креатиніну крові. До медичних препаратів з таким характером впливу належать: цефазолін, ібупрофен, вітамін С резерпін, тетрациклін, сульфаніламіди і речовини, котрі містять ртуть.

Крім визначення концентрації креатиніну в крові дитини у діагностиці захворювань нирок використовують пробу Реберга. Ця методика дозволяє оцінити очисну функцію нирок завдяки визначенню рівня креатиніну в крові та сечі дітей, а також застосовується для подальшого підрахунку клубочкової фільтрації та реабсорбції.

Здача аналізу на креатинін

Визначення концентрації креатиніну в дитини проводиться методом аналізу крові з вени. Забір крові виконується на голодний шлунок вранці. Перед тим, як здавати аналіз крові, дитині не можна давати їжу протягом 6-8 годин. Крім цього, за кілька днів до здачі аналізу слід обмежити вживання жирних та м'ясних страв. На сьогоднішній день визначення концентрації креатиніну в крові проводиться ферментативним методом, який при своїй специфічності та простоті є досить точним і надійним.