Перейти до контенту

Чи шкідливий кондиціонер для дитини?


вплив кондиціонера на малу дитину - Адаптація дитини до кондиціонера
- Правила безпечної експлуатації кондиціонера

Сучасні діти народилися в такий час, коли кондиціонери вже вважаються звичними побутовими пристроями. При цьому багато батьків, особливо бабусі та дідусі, новонароджених та маленьких дітей часто цікавляться питанням про те, чи шкідливий кондиціонер для дитини? Якщо шкідливий, то як в такому випадку можна захистити малюка від негативного впливу цього кліматичного пристрою? Давайте розглянемо ці питання більш розширено.

Самі по собі кондиціонери не є небезпечними для здоров'я, однак, недотримання правил використання може призвести до виникнення захворювань. Для того, щоб уникнути неприємностей і максимально захистити дитину від негативної дії кондиціонера, слід пам’ятати перелічені нижче правила експлуатації кліматичних систем.

Адаптація дитини до кондиціонера

Дитину з кондиціонером можна «познайомити» в перші дні життя, якщо в цьому є необхідність. У новонароджених є дві особливості: хороша здатність до адаптації (дитина швидко звикає до нових умов життя) і система терморегуляції організму. Якщо дитина від народження знаходиться у приміщення з температурою повітря від +19 до +22 градуси, то й протягом наступних років така температура буде для дитини найбільш комфортною. Якщо ж сім'я живе в жаркому кліматі, де підтримання оптимальної температури повітря в приміщенні можливе тільки за допомогою кондиціонера, то користуватися ним не лише можна, але й потрібно.

Прохолодне свіже повітря набагато корисніше та безпечніше для дитини, ніж спека. У маленьких дітей система терморегуляції недосконала, тепла виробляється набагато більше, ніж у дорослої людини. Тому ймовірність теплового удару в дітей значно вища, ніж у дорослих. Тобто, в таких випадках кондиціонер потрібен. І чим раніше дитина познайомиться з кондиціонером, тим швидше відбудеться її адаптація. Слід зауважити, що кондиціонери на сьогоднішній день вже дуже поширені і в подальшому дитина буде постійно стикатися з їх роботою.

Правила безпечної експлуатації кондиціонера

Охолодження повітря має бути поступовим. Якщо ви прийшли з вулиці, де температура повітря +34 градуси, в кімнату з температурою повітря +20 градусів, ризик переохолодження буде досить високий. Охолоджувати кімнату потрібно поступово, на 2 - 3 градуси що півгодини. При експлуатації кондиціонера ніколи не направляйте потік холодного повітря на дитину або ліжечко, в якому вона спить, бо це може призвести, як мінімум, до міозиту в малюка.

Слід дотримуватися правил експлуатації кондиціонера і своєчасно проводити відповідне технічне обслуговування пристрою, включаючи очищення фільтрів, промивання вентилятора і загальне очищення агрегату. Слід пам’ятати, що всередині фільтра завжди накопичується вологий пил, в якому люблять жити бактерії.

При охолодженні повітря кондиціонером обов'язково зволожуйте повітря в кімнаті за допомогою зволожувача або періодично проводьте вологе прибирання кімнати. Не забувайте, що кондиціонер дуже висушує повітря, вологість якого може зменшуватися до 40 % або й нижче.

Якщо ви будете правильно користуватися кондиціонером і вчасно проводити технічне обслуговування, то цей кліматичний пристрій стане для вас незамінним помічником, який буде рятувати від спеки не тільки вашу дитини, але й всю вашу сім'ю.