Перейти до контенту

Чи варто вести хвору дитину на свято?


хвора дитина
Ця стаття написана в результаті історії, котра трапилась з однією мамою трьох дітей. Одного разу сталось так, що після тривалих двохмісячних захворювань двох дітей вся сім'я врешті решта захворіла ще й грипом.

І якщо про попередні хвороби можна лише розпливчасто сказати, що вони були принесені з дитячого садка, то на рахунок грипу сумнівів ніяких не було. У старшого сина в школі було новорічне свято. Перед початком святкування поруч переодягався хлопчик, котрий увесь час кашляв та чхав. Його на свято привела бабуся – це свідчить, що дитина прийшла хвора до школи не без відома батьків. Намагання триматись подалі від хворої дитини були марними, бо вже наступного дня захворіла мама та її син.

Є досить багато дорослих людей, які вважають за честь піти на роботу з усіма ознаками ГРВІ - температурою, кашлем, нежиттю. А як же інакше? Адже треба заробляти гроші! Якщо не я, то хто ж? Без мене вони не впораються! З грипом і ангіною такі герої теж ходять на роботу. І дітей в такому стані водять у садочок і школу. Ну, або тільки на свято. Адже дитина його так чекала. При цьому всі ці люди не замислюються про кілька речей.

По-перше, під час хвороби дитині краще перебувати вдома в ліжку, тому що інакше і хвороба проходитиме довше, і ускладнення можна отримати на все життя. А по-друге, слід подбати про здоров'я оточуючих дітей та дорослих. Адже оточуючі люди не винні в тому, що батькам сьогодні ні з ким залишити вдома дитину, або дитина дуже хоче на святковий ранок, або ж самі дорослі з нетерпінням чекали концерту або спектаклю. Цілком можливо, що оточуючі теж захворіють, причому з вини інших дорослих людей, котрі знехтували їх безпекою. При цьому хвора дитина не винна, адже рішення приймала не вона, а її батьки.

Існує досить популярна думка: якщо у вас такі хворобливі діти, значить не слід їх водити туди, де вони можуть чимось заразитися (тобто туди, куди прийшли дорослі зі своїм кашлем та нежиттю). Але, погодьтеся, тут спостерігається якесь спотворення. Всі школи та садки розраховані саме на здорових дітей, а не на хворих. Тому хворим дітям краще знаходитися вдома в ліжку, так буде краще для їхнього ж блага.

Аргумент «ми ненадовго, лише пів годинки постоїмо ось тут збоку» при більш детальному аналізі теж є хибним. Наприклад, грип передається повітряно-крапельним шляхом на відстань до 3-4 метрів за допомогою слини, і на відстань до 20 метрів за допомогою пилу та повітряним потокам. Подумайте, скільки народу можна заразити на новорічному святі навіть при наявності однієї хворої дитини.

Дивує, шокує та викликає здивування небажання батьків подумати про оточуючих. Адже бувають просто діти з ослабленим імунітетом, немовлята, врешті решт вагітні жінки та люди похилого віку. Вони можуть зустрітися з хворою дитиною в трамваї або маршрутці, в музеї або театрі. Тобто у тому громадському місці, в яке, всупереч здоровому глузду, батьки ведуть хворих дітей. При цьому як буде протікати нешкідлива на перший погляд «застуда» в майбутньому, нікому не відомо.

Інколи батьки вважають, що дитину, в якої вже спала температура, можна вести у людні місця навіть якщо у неї ще не зникли всі симптоми такого захворювання як, скажімо, вітрянка. Звичайно можна! Тепер нехай вдома посидять інші діти, що ходили сьогодні в дитячий садок разом з цією дитиною. А заодно і їхні батьки. Можливо, серед батьків навіть виявляться вагітні жінки, котрі не хворіли в дитинстві вітрянкою. Тоді наслідки можуть бути непередбачуваними.

Зрозуміло, бувають ситуації, коли хвороба проявляється раптово і дитина захворює практично на очах. Але в цей момент вона вже в дитячому закладі на святі ялинки, в театрі ляльок, на ковзанці і т.п. Розумно буде в такому випадку забрати дитину та якомога швидше доставити її додому, почавши негайне лікування підручними засобами. При цьому слід обов’язково викликати лікаря.

У випадку, я виникла необхідність потрапити в якесь громадське місце разом з хворою дитиною, їй можна одіти медичну маску. Такі маски, звісно, не захищають від вірусів здорових людей, але коли їх носять хворі, вони здатні зменшити радіус ураження. Не потрібно вести хвору дитину з кашлем та нежиттю в садок або школу. Їй там може стати гірше, а від захворювань, перенесених на ногах, часто виникають ускладнення.

Новорічні ранки, концерти та інші урочистості не є останніми в житті дитини, і в хворому стані її краще туди не пускати. В крайньому випадку можна спробувати перенести свято, або запропонувати дитині щось натомість. Слід пам’ятати, що здоров'я в дитини одне, і його потрібно берегти змолоду. А розваг, якщо дитина здорова, можна знайти буде скільки завгодно.

Розглянемо наостанок кілька порад батькам здорових дітей.

1. Потрібно намагатись якомога рідше водити дитину в замкнуті громадські місця, в котрих можуть виявитися хворі дорослі або їх діти.
2. Не слід заходити з дитиною в аптеку та різноманітні лікувальні заклади, бо там навіть абсолютно здорова дитина може заразитись новим захворюванням.
3. Дитині неодмінно потрібні прогулянки. До речі, на вулиці на холодному повітрі шансів заразитися навіть від хворої дитини практично немає.
4. Дитині необхідне здорове харчування, вітаміни, провітрювання приміщення, зволожувачі повітря.