Перейти до контенту

Чим небезпечний бронхіт для дитини?


бронхіт в дитини - Яка ймовірність ускладнень при бронхіті?
- Основні симптоми бронхіту в дітей
- Чим можна лікувати бронхіт в дитини?

Всі захворювання дихальних шляхів, які можуть виникати в дитини, завжди спричиняють суттєвий дискомфорт та представляють для організму малюка серйозну небезпеку.

Чи це просто ГРВІ чи ГРЗ, тонзиліт, ларингіт, фарингіт чи бронхіт - всі ці захворювання як правило викликають підвищення температури, появу кашлю та нежиттю. Давайте більш детально зупинимось на питанні, як виникає бронхіт в дітей, та як потрібно діяти в такому випадку батькам.

Спочатку з'ясуємо, що представляє собою бронхіт та які існують методи його лікування. Наскільки це захворювання небезпечне для дитини?

Яка ймовірність ускладнень при бронхіті?

Як відомо, бронхітом називають запалення бронхів. Дихальні шляхи ушкоджуються різноманітними бактеріями, вірусами та токсичними речовинами, які потрапили в організм. При цьому в першу чергу під удар потрапляє епітелій бронхів, що викликає набряк, спазми та порушення дихання. Бронхіт буває хронічний та гострий. Останній виникає зненацька, а хронічною стає хвороба, симптоми якої тривають більше 3 місяців.

Захворювання передається дитині повітряно-крапельним шляхом, тому вигадувати причину, або звинувачувати кого-небудь в тому, що не вберегли малюка від зараження, просто безглуздо. Бронхітом дитина могла заразитись під час звичайного відвідування поліклініки або будь-якого іншого громадського місця.

Основні симптоми бронхіту в дітей

1. Частий кашель, який спочатку є сухим, а згодом перетворюється у вологий;
2. Задишка та ускладнене дихання з лементами свисту;
3. Підвищення температури;
4. Вологі хрипи.

Для дуже маленьких дітей та немовлят бронхіт є більш небезпечним тому, що в бронхах відбувається скупчення слизу, через який дитина може задихатись. Тому батькам слід бути завжди напоготові, а при необхідності надати дитині негайну допомогу, очищаючи самостійно дихальні шляхи малюка від слизу. Після цього, звичайно, потрібно негайно викликати лікаря.

Затяжний бронхіт в дитини часто призводить до розвитку пневмонії в дитини, тому лікарі зазвичай перестраховуються та одразу призначають антибіотики, хоча бронхіт є захворюванням вірусним і такі ліки для його лікування неефективні.

Чим можна лікувати бронхіт в дитини?

Отже, як вже було сказано, гострий бронхіт в дитини викликає, як правило, вірусна інфекція. При цьому захворювання проходить протягом 5-10 днів та застосування антибіотиків не потребує. Однак антибіотики можуть бути використані у випадку підозри на ускладнення або бактеріальному бронхіті.

Що робити батькам для швидкого одужання дитини? В першу чергу необхідно:

- відвести дитину на огляд до лікаря, взяти направлення на загальний аналіз крові, що допоможе визначити тип збудника бронхіту;
- регулярно зволожувати та провітрювати кімнату, в якій знаходиться хвора дитина;
- забезпечити дитину достатньою кількістю теплих напоїв;
- промивати, чистити та зволожувати ніс;
- не купати, та надмірно не годувати малюка;
- при значній температурі застосовувати жаропонижуючі засоби.

Пам’ятайте, що ліки може призначити лише лікар, тому не слід займатись самолікуванням. Особливо небезпечно без дозволу лікаря виконувати наступні процедури: ставити гірчичники, натирати спиртом або маслом, парити ноги, та застосовувати інші народні нетрадиційні методи.

Для лікування бронхіту зазвичай лікар призначає сироп від кашлю, масаж грудної клітки, інгаляції з лікарськими травами, краплі для носа, а в окремих випадках, як вже згадувалось вище, також можуть застосовуватись пробіотики та антибіотики.

При стаціонарному лікуванні слід підготуватись до щоденних процедур по відбору мокротиння з дихальних шляхів малюка. Іноді лікарі радять батькам придбати інгалятор, який допомагає подолати захворювання в домашніх умовах.

Після нормалізації температури дитині слід робити спеціальний масаж. Для цього малюка слід покласти на коліно так, щоб голова його була опущена нижче сідниць. Потім слід акуратно постукувати пальцями по спинці дитини. Після цього малюка слід посадити на коліна і стискати двома долонями з обох сторін його грудну клітку. Це допоможе дитині відкашлювати, а сам кашель стане більш продуктивним.

Під час лікування бронхіту в дітей дуже важливо не переривати процес лікування та чітко виконувати вказівки лікаря, навіть, якщо зовні дитина вже виглядає жвавою та здоровою.