Перейти до контенту

Дитина гикає – ймовірні причини та необхідні дії


дитина гикає після годування
- Чому дитина гикає після годування?
- Що робити коли дитина гикає після годування?
- Дитина гикає без годування - як їй допомогти?

Явище, коли новонароджена дитина починає гикати під час або після годування, зустрічається досить часто. Однак, не варто цього боятись. Давайте розберемося чому так відбувається і що потрібно робити для припинення гикання.

Чому дитина гикає після годування?

Для того, щоб усвідомити основну причину такої поведінки дитини, слід уважно придивитися до малюка. При цьому необхідно звернути особливу увагу на те, як він їсть. При годуванні грудьми необхідно звернути в першу чергу увагу на те, як саме дитина тримає сосок і чи не потрапляє разом з молоком в шлунок дитини повітря.

У випадку, якщо дитина годується штучними сумішами дитячого харчування, можливою причиною гикання може бути занадто великий отвір в сосці. Це часто трапляється в багатьох молодих мам, які купують пляшки та соски в дитячих магазинах, не звертаючи увагу на отвір. Щоб краще зрозуміти причину, розглянемо три можливі основні причини гикання дитини.

1. Потрапляння повітря разом з молоком або харчовою сумішшю у шлунок дитини.
2. Розлад травлення та здуття животика малюка, які не пов’язані з годуванням.
3. Надмірне годування (переїдання).

Досить часто гикавка починається в зв’язку з переїданням. Для того, щоб переконатись в цьому, під час наступного годування потрібно припинити подачу їжі дитині (грудей або суміші) трохи раніше, ніж зазвичай. Необхідно знати, щоб при надмірному наповненні шлунка дитини їжею він значно збільшується в розмірі та починає тиснути на діафрагму. Це провокує імпульсне спазмоподібне скорочення діафрагми та в дитини починається гикавка.

Досить часто також малюки гикають при здутті животика. В такому випадку причиною гикавки є та ж сама діафрагма, але на неї тисне вже не шлунок, а здутий кишечник. В результаті такого явища теж може виникати гикавка в дитини. Тому слід уважно перевірити животик дитини, чи не є він надмірно здутим. Якщо огляд не дав ніякого результату, тоді слід розглянути інші ймовірні причини гикавки.

Що робити коли дитина гикає після годування?

Не рідко трапляються випадки, коли годування дитини є повністю правильним і мама виконує все належним чином. Дитина не переїдає і в її шлунок не потрапляє повітря, а гикавка все таки виникає. В такому випадку однією з можливих причин можуть бути нервове збудження або переохолодження дитини.

Якщо дитині холодно, то в більшості випадків вона почне гикати. Буває так, що дитина може перемерзнути навіть при значній кількості теплого одягу. Тому слід перевірити, чи в малюка теплі ручки та ніжки, щоб переконатися у відповідній температурі його тіла.

Не обходимо пам’ятати про те, що система теплообміну та терморегуляції в новонароджених дітей є досить недосконалою. При цьому немовля може швидко перемерзнути або перегрітись. Обережно потрібно відноситись і до нервового перезбудження дитини. Його можуть викликати різноманітні фактори, такі як різкі та гучні звуки, яскраве світло та світлові спалахи. Також перелякати дитину може й незнайома людина. При таких раптових подразниках нервової системи в дитини виникають спазми і починається, як наслідок, гикавка.

Дитина гикає без годування - як їй допомогти?

В такому випадку, щоб допомогти дитині позбутись спазмів, потрібно взяти її на руки і щільно притиснути до себе животиком. Якщо новонароджений гикає, слід завжди тримати його тіло у вертикальному положенні. Це допоможе значно скоротити період гикавки, а в окремих випадках взагалі позбутись цього явища. Справа в тому, що при вертикальному положенні тіла дитини повітря виходить з шлунку само по собі. Якщо ж малюк надмірно збуджений – слід відволікти його увагу від подразника та заспокоїти. Для цього ефективні різні методи: трохи погодувати малюка. Дати йому в руку цікаву іграшку, заспівати тихенько пісеньку.

Незалежно від того, чи дитина гикає після годування, чи гикавка починається в будь який інший час, потрібно визначити та ліквідувати причину появи гикавки. Причиною для неспокою мами може бути лише той випадок, коли гикавка не припиняється тривалий час, часто повторюється, а дитина при цьому показує своє занепокоєння, що свідчить про той чи інший дискомфорт. В такому випадку слід звернутись до лікаря. Це потрібно для запобігання появи та розвитку серйозних захворювань в малюка. В окремих випадках гикавка дитини може призвести до початку пневмонії та різноманітних захворювань кишечника. Тому повністю зневажати на гикавку в дитини не слід. До цього слід відноситись спокійно, але обережно.

Можливо, вказані вище поради допоможуть багатьом мамам позбавити своїх діток такого неприємного явища, як гикавка.