Перейти до контенту

Дитина не хоче їсти – що робити?


дитина погано їсть - Вплив режиму дня на апетит дитини
- Дитина погано їсть
- Вплив паразитів на апетит дитини
- Корисні поради та рекомендації

Дуже часто діти відмовляються від прийому їжі і причин цьому може бути дуже багато. Як правило, батьки в таких випадках змушують дітей вживати їжу, мотивуючи це тими чи іншими поясненнями. Але в більшості випадків причина такого явища криється не в примхливості дитини, як здається на перший погляд, а у низці порушень, які присутні в організмі, включаючи також неправильну роботу нервової системи або внутрішніх органів. Давайте розглянемо основні причини, які можуть вплинути на апетит дитини, засвоюваність її організмом їжі та загальний процес обміну речовин. При цьому докладно зупинимося на тих моментах, які потребують особливої уваги та лікування. Як правило, переважна більшість причин, що викликають відмову дітей від вживання їжі, не вимагає госпіталізації і може бути усунена в домашніх умовах із застосуванням того чи іншого курсу лікування.

Вплив режиму дня на апетит дитини

Наприклад, вранці дитина відмовилася від сніданку і мама відразу ж починає переживати. Вона думає про те, що в школі або дитячому садку її дитина теж може вчасно не поїсти. Всі ці думки викликають в батьків хвилювання. Що ж тоді трапиться? Тим не менш, цілком зрозуміло, що при відсутності їжі протягом дня не померла ще жодна дитина. Крім того, сьогодні лікарі схиляються до думки, що деякі діти належать до так званої категорії «сов», тобто, їх біологічний годинник спізнюється, і бажання поснідати може наступити набагато пізніше.

Переживати в даному випадку не слід, так як дитина при будь-яких обставинах не буде голодною навіть без турботи матері. Перебуваючи в колективі між дітьми, вона в любому випадку поїсть, дивлячись на інших дітей, адже перед нею на тарілці буде лежати її порція, яку можуть віддати комусь іншому в разі відмови і дитина це чудово розуміє. Крім того вже доведено, що в компанії однолітків їжа завжди здається набагато смачнішою, тому проблем з обідом, полуднем і вечерею взагалі не повинно виникати.

Якщо під час обіду дитина приходить додому, їй рекомендується обов'язково подати першу рідку страву. Це є обов'язковою умовою правильного харчування та нормалізації травлення. До того ж, щоденне вживання обіду в колі сім'ї позитивно впливає на апетит і загальну гармонію в сім'ї - про це теж необхідно пам'ятати. Обідній стіл є місцем, де сім'я може поспілкуватися в спокійній обстановці, приймаючи їжу і розмовляючи на різні теми. Тому бажано хоча б один раз на добу всією сім'єю сідати дружно за обід або вечерю, так як поснідати разом вдається дуже рідко. Крім того, така дружна трапеза привчить дитину до режиму дня, порядку і правильного харчування.

В тому випадку, коли дитина не хоче вживати другу страву, або з'їла цю страву не повністю, не можна наполягати і примушувати її з'їсти геть усе. Пам'ятайте, що шлунок у дітей набагато менший, ніж у дорослих людей і, можливо, дитина вже повністю насичена тією стравою, яку вона вже з'їла. Відмова від частини своєї порції - це абсолютно нормальне явище для дитини.

Дитина погано їсть

Якщо дитина добре себе почуває, не скаржиться на здоров'я, добре виглядає, грає з іншими дітьми і не вередує, підстав турбуватися з приводу вживання їжі немає ніяких. Особливо про це треба пам'ятати в спекотні літні дні, коли організму необхідна обмежена кількість калорій і багато води. Ні в якому разі не можна змушувати дітей їсти, так як переїдання може викликати цілий ряд захворювань травної системи та внутрішніх органів дитини. Тому вимога «з'їдати все до останньої крихти» є неправильною і навіть шкідливою. Адже відомо, що краще вживати менше, але більш якісної їжі.

Крім цього, організм набагато краще і швидше справляється з переварювання невеликої кількості їжі, а її надлишок може не тільки погіршити засвоюваність, але й призвести до розладів травлення. Тому краще їсти менше, але повільніше та спокійніше. Достатньо дитині всього лише запропонувати поїсти. Якщо вона голодна, то погодиться сама, а в деяких випадках навіть попросить погодувати її чимось смачним.

Вплив паразитів на апетит дитини

Якщо дитина геть зовсім відмовляється від їжі, виглядає втомленою, її поведінка млява і ви підозрюєте наявність у дитини якихось захворювань, тоді потрібно звернутися до лікаря. Досить часто в дітей, які регулярно відвідують дитячі садки та школи, бувають приховані інфекційні захворювання, що протікають без зовнішніх симптомів. Таких інфекцій існує досить багато, і всі вони можуть викликати розлади травлення, погане самопочуття в дитини і навіть впливати на її розвиток.

В першу чергу необхідно зробити аналіз на наявність гельмінтів, які є однією з найбільш поширених інфекцій. Крім того, як свідчать регулярні обстеження дошкільнят та школярів, гельмінти в тій чи іншій мірі присутні у 5-6 з кожних десяти дітей. Досить їх вчасно виявити та вжити відповідних заходів.

Батькам потрібно пам'ятати, що погіршення апетиту в дитини вважається одним із типових симптомів присутності паразитів в організмі. Якщо ж нехтувати цим, то тривале перебування гельмінтів або інших паразитів в організмі дітей може значно вплинути на роботу імунної системи, яка поступово виснажується під час постійного протидії чужорідним організмам.

Корисні поради та рекомендації

Не дозволяйте дитині вживати їжу під час ігор, розваг або на ходу. Особливо шкідливо давати дитині перед їжею солодке і цукерки, оскільки для насичення організму їй достатньо буде з'їсти всього одну цукерку і апетит зникне.

Не слід нехтувати полуденками. Дайте в цей час дитині з'їсти якийсь фрукт або печиво і випити склянку молока або кефіру.

Не можна дитину примушувати їсти їжу, яка йому не до смаку, навіть якщо для вас вона дуже смачна і містить багато корисних речовин.

Не треба змушувати з'їдати все повністю «до чистої тарілки».

Не забувайте при зверненні до дитини вживати такі слова, як «на здоров'я» і «приємного апетиту».

Не намагайтеся погодувати дитину насильно. Це ще більше відіб'є у неї бажання поїсти і негативно вплине на самопочуття. Малюк сам попросить поїсти коли захоче.

Якщо ж все-таки виникли у вас підозри, і ви вважаєте, що дитина хвора, обов'язково заведіть її до лікаря. Можливо, в організмі дитина завелися паразити.