Перейти до контенту

Дитина погано їсть – що потрібно робити батькам?


чому дитина не хоче їсти
- Чому новонароджена дитина погано їсть?
- Дитина погано їсть в рік
- Дитина погано їсть у 2 роки
- Дитина погано їсть у 3 роки

Якщо дитина погано їсть - це завжди турбує батьків. Таку дитину дуже важко здивувати різноманітністю та оригінальністю страв, а вага її, як правило, значно менша від ваги однолітків. Але чи завжди поганий апетит і недостатня вага тіла свідчать про наявність захворювань? Якщо ж це так, тоді як виявити проблему та усунути її?

Поганий апетит у дитини завжди був тривожним сигналом для батьків. Адже страв багато, вони різноманітні та оригінальні, але малюк нічого не хоче їсти. Батьки часто починають злитися і годувати дитину насильно. Але цього ні в якому разі не можна робити. Таким чином можна викликати до себе недовіру малюка.

Буває і так, що при поганому апетиті діти бадьоро себе почувають. Вони веселі та грайливі. Але і в такому випадку батьки панікують. Багато малят мають далеко не «книжкові характеристики» ваги і зросту, але при цьому залишаються повністю здоровими. Варто також розуміти, що поганий апетит у дитини може бути спровокований генетичними особливостями. Що це означає? Наприклад, мама і тато малюка мають невеликий зріст і вагу. В такому випадку дитина успадковує від батьків поганий апетит. Малюкові цілком достатньо тієї кількості їжі, яку він вживає.

Але трапляється й так, що поганий апетит у дитини є ознакою певного захворювання. Батьки допускають величезну помилку, коли насильно годують малюка. Виходить так, що вони борються з наслідками, не звертаючи уваги на причину проблеми. Але чому дитина погано їсть? Які проблеми лежать в основі такої поведінки малюка? Причини поганого апетиту в дитини можуть бути найрізноманітніші. Все залежить від вікової категорії. У новонароджених часто виникають проблеми при годуванні груддю. Старші діти відчувають труднощі з пристосуванням до нової їжі (каші, супи, запіканки). Давайте розглянемо методи лікування і причини поганого апетиту в дітей віком від кількох місяців до трьох років.

Чому новонароджена дитина погано їсть?

Діти в місячному віці дуже чутливі. Новонароджені часто зазнають труднощів з прийомом грудного молока. Причиною тому бувають різноманітні проблеми. Давайте розглянемо найпоширеніші з них:

1. Проблеми ротової порожнини. Такі хворобливі процеси, як прорізування зубів або стоматит, можуть вплинути на апетит дитини. Спочатку самостійно огляньте ротову порожнину малюка. А якщо виникають якісь сумніви, тоді зверніться до лікаря.

2. Інфекційні захворювання. Причиною того, що дитина часто відмовляється від грудного годування, може бути інфекційне захворювання. В такому випадку необхідно здати аналізи, а також пройти УЗД органів черевної порожнини та серця. Потім з результатами аналізів треба звернутися до гастроентеролога. Лікар призначить належне лікування, якщо у дитини були виявлені захворювання.

3. Проблеми шлунково-кишкового тракту. В дитини віком до півроку йде активна настройка шлунково-кишкового тракту. У цей період можливі проблеми з апетитом. Причиною цього може бути дисбактеріоз. Для усунення можливих проблем потрібно звернутися до лікаря, і пройти курс лікування в дитячій поліклініці.

4. Проблеми при годуванні грудьми. Малюк може неправильно брати груди при годуванні. Можливо, дитина недостатньо сильно захоплює сосок. В результаті у шлунок малюка потрапляє повітря, яке провокує хибне відчуття насичення. Неправильний нахил пляшечки при годуванні також сприяє заковтування зайвого повітря.

Годування грудьми має відбуватися тоді, коли цього захоче дитина. Не обмежуйте харчування малюка певними інтервалами. Також не потрібно відмовлятися від нічних годувань. Пам'ятайте, що в дитини може бути алергія на гідролізовані суміші. Це стає однією з основних причин поганого апетиту в новонародженої дитини. Але з часом алергія пройде і можна буде переходити на кисломолочні суміші.

Дитина погано їсть в рік

Через рік після народження малюк починає звикати до нової їжі. В основному це каші, супи, запіканки. Період переходу від готових сумішей до твердих продуктів може супроводжуватися поганим апетитом. Труднощі також виникають через недостатню кількість зубів у малюка. Дитина просто давиться і це викликає у неї відразу до їжі. Для того, щоб нормалізувати апетит, слід годувати дитину тільки м'якими продуктами, такими як банани або котлетки. Цілі шматки м'яса потрібно розминати виделкою. Це полегшить процес вживання їжі.

Дитина погано їсть у 2 роки

Через два роки після народження дитина вже звикає до дорослої їжі. Поганий апетит може бути викликаний з двох причин: захворювання травного тракту або наявність глистів. Дізнатися причину поганого апетиту можна тільки у лікаря, пройшовши перед цим обстеження. Першими ознаками того, що у вашої дитини глисти, є болі навколо пупка, періодична нудота або блювота. У такому випадку потрібно відвідати гастроентеролога. Лікар призначить необхідне лікування.

Дитина погано їсть у 3 роки

У трирічному віці діти починають проявляти своє «я». Вони можуть вередувати з будь-якого приводу або просто так. Це оригінальний спосіб привернути до себе увагу. Відмова від їжі є звичайною справою. Трирічні діти дуже енергійні. Вони бігають, кричать, граються. Вивести дитину з такого хаосу і посадити за стіл практично неможливо. У такому випадку потрібно проявляти винахідливість. Кожен раз, коли дитина відмовиться їсти, не змушуйте її. Нехай вона трохи зголодніє. Далі поступово привчайте малюка до певного режиму харчування. Дисципліна в цьому випадку допоможе не тільки налагодити апетит, але й вбереже дитину від шлункових проблем в подальшому.