Перейти до контенту

Каланхое Дайгремонта – лікувальні властивості та використання


приготування лікувальних засобів з каланхое Каланхое Дайгремонта (Kalanchoe daigremontiana, бріофілюм Дайгремонта) – це сукулентна трав'яниста багаторічна лікарська рослина, що відноситься до родини товстолистих. У неї пряме, міцне стебло, біля основи воно зазвичай здерев'яніле. Листя каланхое м’ясисте, супротивне, черешкове, блискуче, темно-зеленого відтінку, видовжено-трикутної форми. Знизу на листках помітні рожево-фіолетові розводи, краї листків зубчасті. На кінчиках зубчиків періодично утворюються маленькі рослинки з корінцями та мініатюроними листочками. Квітки цієї рослини дзвоникоподібні, великі, рожево-фіолетового кольору. Цвіте каланхое в зимовий період.

Батьківщиною каланхое Дайгремонта вважається Південно-Західний берег острова Мадагаскар. Тут ця лікарська рослина росте прямо на піщаному ґрунті. У нашій країні та ряді інших країн Східної Європи каланхоє вирощують як декоративну рослину в кімнатних умовах.

Фармакологічні властивості та способи застосування каланхое Дайгремонта

Для приготування лікувальних засобів застосовується подрібнене свіже листя рослини або вичавлений з листя сік. До категорії лікарських рослин каланхое належить неофіційно. Хімічний склад цієї рослини поки що не досліджено.

В нетрадиційній медицині каланхое Дайгремонта відоме протизапальними, кровоспинними і ранозагоювальними властивостями. Цю рослину використовують так само, як і каланхое перисте. Посічене на кашку листя або сік добре допомагає при екземі та висипках на шкірі, а також може застосовуватися для зупинки кровотечі.

Каланхое характеризується преципітуючою активністю, тому ця рослина активно застосовується в судово-медичній практиці. Використовуючи екстракт з листя каланхое Дайгремонта, легко ідентифікується материнське молоко, слина і кров людини. Причому кров людини можна ідентифікувати навіть в тому випадку, якщо плями були залишені 5 років тому.

Сік каланхое, розбавлений водою, використовується для закапування носа щоб викликати інтенсивне чхання. Це допомагає очистити при застуді гайморові пазухи.