Перейти до контенту

Каша молочна чи безмолочна – яка краща?


безмолочна суміш
- Безмолочні каші
- Безглютенові каші
- Молочні каші
- Дитячі суміші з фруктовими добавками

Каші є дуже корисним і незамінним продуктом в харчуванні дітей, оскільки в крупах містяться всі необхідні для росту і правильного травлення елементи. Деякі з них більш насичені вуглеводами (манна каша), інші багаті клітковиною (гречана каша), але всі вони однозначно містять рослинні білки, вітаміни та мікроелементи. Розглянемо трохи докладніше кожен вид каші.

Безмолочні каші

Безмолочні каші є добрими як для першого прикорму при грудному вигодовуванні, так і для годування дитячими сумішами зокрема. Перевага безмолочних каш в тому, що в їх складі відсутнє молоко, а тому в складі немає білку коров'ячого молока, на який дуже часто в дітей грудного віку виникає алергічна реакція. Тому для вразливою травної системи малюків такі кашки цілком підійдуть. Зазвичай сухі круп'яні порошки розчиняються теплою водою згідно інструкції, яка надрукована виробником на упаковці. В суміш можна також додавати грудне молоко.

Безглютенові каші

В дитини грудного віку може також бути негативна реакція на клейкий пшеничний білок (глютен), тому в якості перших каш можна також застосовувати безлютенове дитяче харчування. До такого харчування належить гречана, кукурудзяна та рисова каші. Перекреслений колосок на упаковці – це розпізнавальний знак таких сумішей для дитячого харчування.

Що стосується каш з вмістом глютену, їх рекомендують застосовувати для харчування дітей, яким більше року. До таких харчових сумішей належить пшенична, вівсяна та житня.

Молочні каші

молочна суміш Вони часто мають у своєму складі сухе знежирене молоко, про що обов’язково свідчить запис в складі продукту на упаковці. Молочні суміші вводять в більш пізньому годуванні, тобто місяців з восьми-дев'яти, в індивідуальному порядку.

Один з варіантів уникнути алергії на молочну кашу - брати для приготування харчування безмолочний аналог та додавати в нього вживану дитиною суміш або грудне молоко. Однак треба віддати належне поживності та енергоємності молочних сумішей, бо при відсутності алергії вони є дуже корисними для дитини.

Для першого прикорму переважно застосовують монокомпонентні суміші (в їх склад входить лише одна крупа). І тільки ближче до року можна вводити мультизлакові каші, коли вже з'ясовано, що дитина переносить однаково добре всі види круп.

Дитячі суміші з фруктовими добавками

Дітям до шести місяців краще давати безмолочні каші, які не містять добавок. Порошок, приготований з сухих фруктів, звичайно, підвищує поживну цінність цього виду продукту, але разом з добавками в ньому часто міститься й цукор. Більш-менш нейтральною добавкою вважається яблуко та груша. Після 7 місяців можна також давати дитині кашу з курагою, бананом та іншими фруктами.

Рідкі каші в скляних баночках з добавками сиру, йогурту та вершків мають більш насичений смак, часто містять цукор. Але за рахунок того, що вони є стерилізовані, корисних речовин в них не дуже й багато. А ось в харчових сумішах з коробок є значно більше важливих компонентів. Крім того, вони збагачені корисними бактеріями.

Лікувально-профілактичні каші містять в своєму складі пробіотики та пребіотики (корисна мікрофлора), до останніх належить, наприклад, інулін. Про вміст біфідобактерій зазвичай написано на упаковці.

Так що здійснювати вибір харчової суміші потрібно усвідомлено, враховуючи стан здоров'я та вік дитини. Не завжди інформація на упаковці щодо рекомендованого віку має відношення саме до вашої дитини.