Перейти до контенту

Кавун колоцинт – лікувальні властивості та способи застосування


рецепти ліків з кавуна Кавун колоцинт (Citrullus colocynthis) – це однодомна багаторічна шорстко волосиста трав'яниста лікарська рослина, що належить до родини гарбузових. В цієї рослини повзуче стебло, що містить два трироздільні вусики. Стебло дуже розгалужене, коротко-волосисте, округло-гранчастої форми, довжиною від 1,5 до 3 метрів. Листя кавуна колоцинта черешкове, чергове, яйцеподібної трикутної форми, з виїмчасто-перистими роздільними лопатями. Квіти рослини одиничні, одностатеві, розташовані на коротких ніжках, мають блідо-рожеві п’ятироздільні віночки. Плоди кавуна колоцинта сферичні, ягодоподібні, жовтого відтінку, з губчатим гіркуватим сухим м'якушем. Достигають вони з серпня по вересень, цвіте ця лікарська рослина з червня по липень.

Кавун колоцинт зустрічається у дикій природі в напівпустелях та піщаних сухих степах. Іноді цю рослину культивують штучно на півдні нашої країни.

Застосування та хімічний склад кавуна колоцинта

Для приготування лікувальних засобів застосовують м'якуш дозрілих плодів (Colocynthi pulpa). Після збору плодів з них ретельно знімають за допомогою ножа жовту щільну шкірку, а потім подрібнюють на шматки і висушують. До лікарських рослин кавун колоцинт належить неофіційно.

Хімічний склад м'якуша плодів кавуна колоцинта містить білки, смоли, пектинові сполуки та глікозиди. Екстракт або порошок з плодів цієї лікарської рослини застосовують як ефективний проносний засіб. Відомий в минулі роки препарат під назвою аконіт, що використовувався від ішалгії та радикуліту, також виготовлявся з настойки плодів кавуна колоцинта. Також відомо, що з цієї рослини виготовляють препарати для лікування набряків (водянки). Здатність кавуна протидіяти розвитку пухлин в останні роки все більше цікавить дослідників в області медицини.