Перейти до контенту

Кермек широколистий – застосування для лікування захворювань


рослина кермек для лікування рецепти  Кермек широколистий (Limonium plalyphyllum, L. latifolia) – це трав'яниста багаторічна лікарська трава, що відноситься до кермекових. Вона має округле розгалужене стебло висотою від 40 до 90 см. Листки цієї рослини розташоване у формі прикореневої розетки, їх розміри 15 – 50 см довжини і 3 – 10 см ширини. Форма листків еліптична, видовжена, з тупим або округлим вершком. З двох сторін на поверхні листків розмішене пучками опушення у вигляді волосків. Квіти цієї рослини двостатеві, правильні, маленькі, мають п’ятипелюсткові фіолетові або сині віночки, зібрані в розлогих великих щиткоподібних суцвіттях. Плід кермеку широколистого нерозкривний однонасінний. Ця трава цвіте з липня по серпень.

Кермек широколистий можна знайти у південних регіонах Степу та Лісостепу, а також у Південних та Східних гірських районах Криму. Він росте в чагарниках, на солончаках та узліссях.

Лікувальні властивості та використання кермеку широколистого

У лікувальних цілях застосовується зібране ранньою весною або восени коріння кермеку. До розряду лікарських трав ця рослина належить неофіційно.

Хімічний склад коріння рослини досліджений недостатньо, але відомо, що до складу входять барвники, елагова і галова кислоти, а також близько 15 - 20 % дубильних речовин. Коріння кермеку загалом проявляє кровоспинні, в’яжучі та фітонцидні властивості.

Відвар з коренів кермеку широколистого, як і кермеку гмеліна, дозволяє зупинити пронос, покращує апетит, зменшує диспепсичні явища та допомагає при лікуванні гострих кишково-шлункових розладів. В народній медицині коріння кермеку широколистого відоме як кровоспинний засіб та ліки від дизентерії. Його також вживають при підвищеній кислотності шлунку, проносах і при опущенні шлунку.

Для внутрішнього вживання готують відвар з 20 – 40 грамів коріння рослини і склянки окропу. Такі ліки приймають тричі на добу по третині склянки.

Також можна приготувати настойку на 1,5 горілки. Для цього потрібно залити горілкою 100 грамів коріння кермеку та стільки ж звіробою звичайного. Ця настойка лікує виразку шлунку, якщо приймати її по дві столові ложи перед вживанням їжі протягом двох місяців.