Перейти до контенту

Крем від розтяжок для вагітних – як зробити правильний вибір?


що таке розтяжки і як їх лікувати
- Чому виникають розтяжки після вагітності?
- Як впливають креми від розтяжок на шкіру?
- Склад кремів від розтяжок
- Як вибрати крем від розтяжок?

Вагітність - непростий період для жінки. Після безлічі хвилювань і занепокоєнь період виношування завершується появою довгоочікуваного малюка. Настають нові клопоти - догляд, вигодовування, турбота про новонародженого. Непростий, але приємний час особливої близькості жінки та її дитини. Однак настрій молодої мами нерідко псують неприємні прояви на шкірі, що називаються розтяжками. Чому вони з'являються і що допоможе їх уникнути? Яку допомогу можуть надати креми проти розтяжок і як правильно їх вибирати?

Чому виникають розтяжки після вагітності?

Розтяжки завжди пов'язують з вагітністю, хоча вони можуть з'являтися і в інших випадках, коли шкіра різко розтягується. Але дійсно 90 % розтяжок бувають під час або після закінчення вагітності.

Розтяжки, або стрії (від лат. Смужки) - зміни шкіри, які проявляються смугами різної ширини з нерівностями та зміною кольору внаслідок розтягування.

Стрії нагадують собою рубці, на які вони в принципі й схожі, адже наростає нова шкіра на місці пошкодженої. А пошкоджується вона при розтяжках через те, що різко змінюється вага тіла, а волокна шкіри не встигають розтягуватися. Відбуваються розриви волокон еластину і колагену, від яких залежать пружність та міцність шкіри. При цьому зовнішні шари шкіри не ушкоджуються, внутрішній розрив заповнюється новими клітинами і виходять нерівності. Колір стріїв може бути від білявого до темного рожевого і коричневого. Зазвичай темні смуги світлішають, однак цей термін може змінюватися від декількох тижнів до довгих місяців.

Розтяжки з'являються найчастіше на животі - саме ця частина піддається найбільш сильним змінам під час вагітності. Хоча вони бувають і на грудях, стегнах та сідницях. При цьому зовсім не обов'язкова їх поява у вагітних. Лікарі вважають, що існує генетична схильність до стріїв.

Однак крім генетики виділяють ще ряд причин таких проявів:

- спочатку сильна сухість шкіри;
- гормональні стрибки;
- вік жінки (з часом зменшується в шкірі людини кількість колагену та еластину);
- застосування певних лікарських препаратів;
- порушення режиму харчування;
- різке збільшення або зменшення ваги тіла.

Як впливають креми від розтяжок на шкіру?

Засоби від розтяжок дійсно здатні допомогти. Просто потрібно розумно оцінювати їх дію.

По-перше, не слід сподіватися, що таким чином після нанесення крему рубці відразу щезнуть. Починати терапію потрібно заздалегідь, при появі перших ознак - почервоніння, свербіння, або при наявності слабкої сухої шкіри. Найкращий період для початку використання кремів від розтяжок - другий і третій триместр вагітності. Тоді засоби забезпечать профілактичну дію і допоможуть підтримати пружність шкіри.

Крім того, необхідно щоб організм та шкіра отримували належну кількість вітамінів. Для цього раціон харчування потрібно зробити збалансованим і повноцінним. Не потрібно забувати про водний баланс, адже при нестачі вологи в організмі шкіра стає сухою.

При дотриманні зазначених правил застосування крему від розтяжок допоможе:

- зменшити ймовірність появи розтяжок;
- знизити виразність забарвлення смуг;
- послабити глибину і нерівність;
- посилити процеси обміну і кровообігу;
- зменшити площу розтяжок;
- зробити шкіру більш пружною і зволоженою;
- збагатити шкірні волокна вітамінами.

Склад кремів від розтяжок

Які речовини необхідні в складі крему, щоб він забезпечив потрібний ефект? Є ряд необхідних складових, які можуть бути доповнені допоміжними речовинами та ароматизаторами.

Нормальними і доречними в складі кремів від розтяжок будуть такі компоненти:

1. Натуральні оливи - вони проникають в шкіру, створюють захисний шар і перешкоджають випаровуванню вологи з епідермісу та дерми, завдяки чому сприяють зниженню ймовірності розривів.

2. Гліцерин - забезпечує аналогічний ефект, тобто утворює гідрофобний шар і затримує вологу в шкірі;

3. Силікони - сприяють покращенню еластичності шкіри, але у великій кількості можуть завдати шкоди;

4. Вітаміни - підвищують регенерацію шкіри, підсилюють обмінні процеси, допомагають зростанню нових клітин.

5. Гіалуронова кислота - затримує рідину, підвищує пружність шкіри.

6. Ретинол - активно стимулює процеси регенерації, синтезу корисних речовин.

7. Еластин і колаген - речовини, що необхідні для еластичності шкіри.

Крім цього, допоміжними речовинами можуть бути гідролізовані протеїни, екстракти різних рослин, ефірні олії (з абрикосових кісточок, зародків пшениці, каріте), екстракти водоростей. Всі вони додатково покращують вплив крему на утримання вологи в шкірі.

Як вибрати крем від розтяжок?

Прості правила допоможуть вибрати засіб, який покращить стан шкіри і при цьому не нашкодить організму жінки, що виношує або народила дитину.

1. Гіпоалергенність - під час вагітності організм може досить несподівано відреагувати навіть на ті речовини, які раніше засвоювалися нормально, не кажучи вже про нові компоненти. Тому краще уникати в складі крему барвників, ароматизаторів, парабенів, обережно ставитися до силікону.

Увага! Перш ніж починати застосовувати засіб, необхідно провести тест на чутливість. Для цього слід нанести трохи речовини на місце з тонкою шкірою (підійде згин ліктя). Протягом доби оцінити реакцію. Якщо з'явилося почервоніння, свербіж, то від цього крему краще відмовитися.

2. Запах - понюхайте крем та оцініть його запах. Якщо він неприємний, краще відмовитися від покупки. Певні аромати здатні викликати у вагітних нудоту і блювоту, це потрібно враховувати.

3. Призначення крему - для вагітних або після пологів. У першому випадку креми більше націлені на зволоження шкіри і недопущення розтяжок. У другому випадку - на їх зменшення та маскування. Тому склад таких кремів буде відрізнятись. Потрібно купувати той крем, який відповідає стану жінки.

4. Склад крему - в ньому обов'язково повинні бути ретинол, вітаміни, гіалуронова кислота. Це основні речовини для боротьби з розтяжками.

5. Термін придатності - в жодному разі цей показник не повинен бути порушений, адже мова йде про здоров'я жінки та її дитини.

7. Сумісність з лактацією - якщо крем призначений для застосування після пологів і жінка годує грудьми, повинна бути відповідна позначка, що засіб буде безпечний в цьому випадку.

Сьогодні, в епоху інтернету, хорошу допомогу можуть надати відгуки жінок, які вже використовували той чи інший крем. Однак не варто забувати, що написання позитивних відгуків може бути частиною рекламної кампанії відповідного крему. Тому все, що говорять про той чи інший засіб, потрібно критично оцінювати. Незайвою буде й консультація у лікаря про застосування крему від розтяжок.