Перейти до контенту

Лаконос американський – використання в народній медицині


трава лаконос для лікування захворювань Лаконос американський (Phytolacca americana) - це трав'яниста багаторічна гола лікарська рослина, що належить до лаконосових. У неї багатоголове коріння і подібне на веретено товсте кореневище. У лаконоса вертикальні, червонувато-зелені або просто зелені, соковиті товсті стебла. Зверху вони розгалужені, максимальна довжина стебел становить 2 - 3 метри. Листя рослини яйцеподібної або еліптичної форми. Пластинка листка загострена, з цілими краями, її довжина 15 - 20 см і ширина 4 - 6 см. Квіти лаконоса американського двостатеві, правильні, дрібні, зібрані у довгі китиці. Оцвітина має п’ять білих або трав’янистих, що згодом набувають червонуватого відтінку, листків. Плоди рослини сферичні, сплюснуті, фіолетово-чорного кольору, соковиті, ягодоподібні. Лаконос цвіте з червня до вересня.

Лаконос американський був завезений на наш континент з Північної Америки. Його вирощують в парках і садах. У дикій природі ця рослина зустрічається у засмічених місцях.

Заготівля та хімічний склад лаконоса американського

З метою приготування лікувальних засобів застосовується коріння лаконоса (Radix Phytolaccae americanae). Його заготовляють зазвичай осінню. Коріння застосовують свіже або його висушують у сушарках. Офіційно до категорії лікарських рослин лаконос належить у США, Великобританії, Німеччині та Японії.

Хімічний склад лаконоса американського досліджений не повністю. Відомо, що в корінні рослини є близько 0,15 % алкалоїдів, фітолакотоксин (отруйна сполука), до 0,1 % ефірної олії, тритерпенові сапоніни, крохмаль і сахароза.

Застосування і фармакологічні характеристики лаконоса американського

Донедавна сушене листя цієї рослини та її корені застосовувалися для приготування витяжки, з якої робили ліки від фарингіту, плекситу, тонзиліту і радикуліту.

В нетрадиційній медицині відвар і настій кореня лаконоса американського відомий як блювотний, сечогінний, глистогінний і послаблюючий засіб. Відчутний лікувальний ефект препарати з лаконоса дають при лікуванні захворювань дванадцятипалої кишки, нирок і шлунка. Допомагають такі ліки і при запорах.

Як засіб, що стимулює обмін речовин, лаконос американський використовується в дерматології. В секторі гомеопатії ця рослина популярна при лікуванні радикуліту, ревматизму, ларингіту, ангіни і дифтерії.

Внутрішньо вживають настій з коріння рослини, який можна приготувати зі склянки окропу і п’яти грамів сировини. Пити ліки потрібно три рази на добу по столовій ложці.

Слід пам’ятати, що ліки з лаконоса американського можуть викликати інтоксикацію організму!