Перейти до контенту

Лікування атеросклерозу народними методами


лікування атеросклерозу вдома Атеросклерозом називається захворювання, що пов’язане з віковими змінами в організмі. Назва цієї хвороби звична для багатьох людей і майже нікого не лякає. Тим не менш, захворювання це вважається небезпечним, адже воно може призвести до летального наслідку в будь-який момент життя. Причиною атеросклерозу є закупорювання судин, що суттєво ускладнює живлення багатьох внутрішніх органів людини.

Слід пам’ятати про те, що атеросклероз не є раптовим захворюванням, він розвивається поступово, з роками, проявляючись у формі симптомів та ускладнень вже в похилому віці. Однак, якщо дотримуватись правильного способу життя та режиму харчування, прояви атеросклерозу можна значно послабити або й взагалі їх уникнути. Однак в молодості люди про це думають дуже рідко і згадують про захворювання при прояві перших симптомів.

Як запобігти атеросклерозу?

Не застосовуючи складних процедур та маніпуляцій, завдяки відповідній перебудові способу життя, як відомо, можна запобігти розвитку багатьох серйозних хвороб і атеросклероз не є виключенням. У зв’язку з цим профілактику атеросклерозу не потрібно розглядати як певний комплекс специфічних особливих заходів. Просто активний спосіб життя та здоровий раціон харчування є основними факторами запобігання розвитку цього захворювання в майбутньому.

Основні три моменти, з яких складається профілактика більшості захворювань, - це відсутність шкідливих звичок, правильне та повноцінне харчування і постійна фізична активність. Відомо, що тривале вживання занадто калорійних та жирних продуктів, що містять значну кількість тваринних жирів, неодмінно призводить до накопичення холестерину, що не виводиться з організму та закупорює кровоносні судини бляшками і це, власне, є причиною атеросклерозу. При обмежені рухової активності на роботі та під час дозвілля додатково погіршують метаболізм організму та прискорюють ожиріння. При цьому значно погіршується тонус судин та загальний стан організму. Вживання спиртного та куріння – ще один потужний удар по печінці, яка відповідає в організмі за обмін холестерину. Таким чином, всі три перераховані фактори в сукупності майже стовідсотково призводять до атеросклерозу.

Лікування атеросклерозу лікарськими рослинами

З часом захворювання може вражати досить великі судини, що розміщені в різних місцях організму. І якщо атеросклероз вражає головний мозок, людина фактично стає майже безпомічною та беззахисною. Основним симптомом є погіршення пам’яті. Людина може не пам’ятати події, що відбувались недавно, пригадуючи при цьому все до дрібних деталей що було багато років тому. Крім цього, виникає сильний головний біль, який з часом посилюється. Бувають навіть запаморочення, адже закупорені судини призводять до кисневого голодування мозку.

При вчасному підтвердженні діагнозу, якщо захворювання ще не перейшло в запущену форму, можна в значній степені допомогти собі самостійно, застосувавши лікування атеросклерозу лікарськими рослинами та різноманітними народними методами. В природі є велика кількість натуральних ліків, які можна самостійно використати, визначивши оптимальну пропорцію для власного організму. Також потрібно зазначити, що лікування атеросклерозу травами є більш безпечним та щадним для організму, однак воно більш тривале і вимагає систематичного дотримання комплексу процедур. Однак при дотриманні певних правил та застосуванні ефективних рослинних препаратів результат буде більш ніж позитивним.

Давайте розглянемо поширені в народній медицині способи лікування та рецепти від атеросклерозу головного мозку, ефективність яких була багато разів підтверджена на практиці.

Лікування кукурудзяною олією. Щоденно слід вживати столову ложку нерафінованої та необробленої кукурудзяної олії.

Лікування медом та олією. Цей спосіб передбачає вживання суміші в рівних долях натурального меду, рослинної олії (найкраще кукурудзяної або оливкової) та свіжого лимонного соку. Ліки приймають на голодний шлунок.

Лікування вином. Цей спосіб застосовують французи. Відомо, що натуральне вино містить багато поліфенолів, які звужують судини та блокують білок. Щоденно потрібно випивати не більш ніж 100 грам червоного вина.

Настоянка з часнику. Щоб приготувати цей засіб слід взяти 50 грамів часнику, подрібнити і залити на три доби міцною чистою горілкою. Тричі в день потрібно приймати по 10 крапель настоянки, додаючи її до невеликої кількості води.

Настій з лимону та часнику. Його готують з однієї головки часнику та одного лимона, перетерши їх на тертку та заливши склянкою води. Ліки повинні настоюватись 4 - 5 днів. Пити цей настій потрібно по четверті склянки кожного ранку.

Лікування атеросклерозу глодом. Застосовувати глід можна практично в будь-якій формі, однак найефективнішим буде вживання соку. Його вичавлюють з 150 грам свіжих ягід, які попередньо запарюють окропом та віджимають соковижималкою. Лікувальна доза становить столову ложку соку, яку потрібно випивати перед кожним прийомом їжі. При відсутності свіжих плодів можна запарити на кілька годин у термосі 100 грам сушених плодів глоду, заливши сировину літром води. Такий напій потрібно приймати по склянці перед сном.

Лікування соком картоплі. Процедура не дуже приємна, але забезпечує досить значний ефект, що стає помітний вже через пару місяців. Сік з однієї перетертої картоплини вживають зранку після пробудження на голодний шлунок. Також можна застосовувати суміш соків моркви, картоплі та селери у рівних долях.

Рослинна олія з соком редьки. Цей засіб вважається одним з найбільш ефективних. Свіжий сік редьки, змішаний з кукурудзяною або оливковою олією прискорює розпад холестерину. Його слід приймати по столовій ложці перед кожним вживанням їжі.

Тертий хрін зі сметаною. Суміш готують у пропорції 1:5 і приймають по столовій ложці три рази на добу.

При запамороченнях та посиленні головного болю допоможе чай з мелісою.

Режим харчування при лікуванні атеросклерозу

Незважаючи на обраний спосіб лікування атеросклерозу судин народними методами, без дотримання правильного режиму харчування і здорового способу життя ефект буде мізерним. Іншими словами, потрібно відмовитись від ряду продуктів, які викликають накопичення холестерину, у своєму раціоні. Паралельно слід збільшити вживання тих продуктів, що сприяють розчиненню холестерину.

До продуктів, вживання яких потрібно звести до мінімуму, належать:

- печінка, сало, свинина;
- яєчний жовток, майонез;
- вершкове масло та жирні молочні продукти;
- консерви, напівфабрикати, копчені продукти;
- кондитерські вироби на дріжджах;
- кава і какао;

Крім цього необхідно звести до мінімуму вживання солі.

Тепер перерахуємо продукти, що прискорюють розщеплення холестерину та не дають йому накопичуватись. Сюди слід віднести:

- морепродукти;
- телятину, м’ясо птиці;
- знежирений сир;
- овочі, фрукти;
- гречану крупу;
- сухофрукти.

Потрібно зрозуміти, що в любому випадку можна самостійно налагодити роботу свого організму, очистивши кровоносні судини методом зміни режиму харчування та застосуванням лікарських рослин. Потрібно тільки поставити перед собою мету і забезпечити організму необхідну допомогу. Заручившись допомогою природи, можна подолати майже всі захворювання і забезпечити собі повноцінне щасливе життя.