Перейти до контенту

Лікування бронхіту лікарськими травами


лікування бронхіту лікарськими рослинамиДуже небезпечним є для маленьких дітей бронхіт, а в останні роки все частіше доводиться стикатися з астматичним бронхітом, який практично не піддається медикаментозному лікуванню. У різноманітних довідниках по лікуванню легеневих захворювань можна знайти досить вичерпний опис методів лікування цієї хвороби з конкретними прикладами, однак, давайте спробуємо уточнити рецепти відповідно до вікових обмежень.

При алергічних формах астматичного бронхіту дітям від 1 року до 3 років стійкий лікувальний ефект дають такі пропорції трав'яних зборів: багна - 1 повна чайна ложка, трави дрібної пекучої кропиви - 1 неповна чайна ложка, стільки ж трави триколірної фіалки, четверта частина чайної ложки кореня валеріани.

Всі ці лікарські трави слід запарити на ніч у термосі місткістю 0,5 л, вранці процідити та, ополоснувши термос, залити настій знову для зберігання, адже він готується на 2 дні. Дитині потрібно давати настій з розрахунку по 1 столовій ложці на кожен рік життя, тобто від однієї до трьох ложок дітям віком від 1 до 3 років. Протягом дня настій слід прийняти 3 - 4 рази. Перший курс лікування триває 16 - 18 днів.

Після 7 - 10 днів перерви призначається другий курс. До вказаного збору додається 1 чайна ложка трави ісопу лікарського і половина чайної ложки подрібненого кореня солодки. Приготування і дозування залишаються такими ж, а другий курс лікування триває 22 - 24 дні.

Після другого курсу потрібно знову зробити перерву на один або півтора тижні та провести заключний третій курс лікування бронхіту. На цей раз слід виключити з суміші валеріану та додати 1 повну чайну ложку квіток мати і мачухи. Крім цього, кількість трави солодки слід збільшити до 1 чайної ложки. Заключний курс лікування повинен тривати 14 - 16 днів.

Одночасно з описаним вище лікуванням бронхіту дитині (віком від 2 років) можна давати відвар з кореня копитняка. Подрібненого коріння слід взяти чверть чайної ложки на 150 мл окропу, запарити на водяній бані 30 хвилин та відцідити після охолодження. На початку кожного з трьох описаних курсів лікування дитині потрібно давати не більш ніж по 1 чайній ложці відвару 3 рази на день протягом 12 - 14 днів. Копитняк, як і багно, відноситься до отруйних рослин, тому дозування дотримуватися потрібно дуже точно.

Дітям від 3 до 5 років кількість багна і кропиви в зборах можна збільшити до 1 десертної ложки. Такий настій слід приймати по 50 мл 4 рази на день. Відвар копитняка дітям від 3 до 5 років слід давати по 1 чайній ложці 4 - 5 разів на день.

Дітям які досягли 5-річного віку, залежно від важкості захворювання, можна залишити попередній збір, але його доведеться посилити, тобто, багна - півтори столові ложки, кропиви пекучої - повну столову ложку, стільки ж фіалки триколірної, валеріани слід додати пів чайної ложки, ісопу - 2 чайні ложки, квіток мати і мачухи – повну столову ложку, а кореня солодки - 1 чайну ложку. Крім цього в трав’яний збір додається пів чайної ложки трави ефедри. Все це заварюється в літрі окропу та залишається на ніч у термосі. Вживати по 75 - 100 мл 4 - 5 разів на день через невеликий проміжок часу після їди.

Відвар копитняка готується з половини чайної ложки на 200 мл окропу та призначається по 1 столовій ложці до 4 - 5 разів на день. У всьому іншому схема лікування однакова, тобто, аналогічною буде тривалість курсів лікування та перерв між ними.

Слід додати, що таке лікування астматичні напади не зніме, а лише допоможе вгамувати кашель у дітей, тому на перших порах слід використовувати Теофедрин, інгалятори або інші традиційні засоби. Однак до кінця першого або середини другого курсу такі напади будуть виникати рідше, а їх сила помітно зменшиться. Згодом вони взагалі зникнуть, можливо навіть назавжди.