Перейти до контенту

Лікування дітей травами – рецепти та поради


лікування дітей травами
- Лікування діатезу в дітей
- Лікування золотухи в дітей
- Лікування енурезу лікарськими травами

Багато недосвідчених батьків не знають яка різниця між діатезом і золотухою, але це не дивно, адже діагноз має встановити педіатр. Тим часом ці захворювання, іноді при схожому зовнішньому прояві у вигляді шкірних струпів та кірочок, мають різне походження і, що найважливіше, небезпечні подальші наслідки. Діатези дуже часто призводять до астматичного бронхіту або бронхіальної астми. А якщо не лікувати золотуху - це буде прямий шлях до туберкульозу. Ось чому важливо не запускати ці хвороби і якомога швидше позбутися від них будь-якими способами - як традиційними, так і засобами народної медицини.

Дія лікарських трав була неодноразово перевірена при лікуванні діатезу. Ефективним в даному випадку є короставник польовий, який також застосовується при лікуванні шкірних захворювань, зокрема кропив’янки.

Лікування діатезу в дітей

Щоб приготувати ліки для дітей, потрібно всипати 2 чайні ложки подрібненої трави на склянку окропу, довести до кипіння і відразу зняти з вогню, настояти 2 години і процідити. У однорічному віці давати по чайній ложці 4 - 5 разів на день, з 1 до 3 років - по десертній ложці, з 3 до 5 - по столовій, після 5 років - по чверті склянки. Приймати відвар потрібно до повного зникнення ознак хвороби. У початковому періоді лікування можливі спалахи загострень, хвороба ніби чинить опір, виходить назовні, але незабаром вона починає слабшати і при наполегливому наступі на неї остаточно капітулює. Шкірні висипання при сильному свербінні можна обмивати більш міцним відваром короставника - 1 столова ложка на склянку окропу або навіть на півсклянки. Або ж легенько змазувати спиртовою настоянкою березових бруньок, особливо при ексудативному діатезі. Це дезінфікує, зменшує свербіж та сприяє швидкому загоєнню болячок. При відсутності березових бруньок можна зробити примочки з розчинами борної кислоти.

Лікування дітей травами також передбачає використання багатокомпонентних ліків з лікарських рослин. Наприклад, для лікування ексудативного діатезу фітотерапевти рекомендують такий рецепт: корінь солодки голої - 10 г, корінь лопуха великого - 15 г, корінь кульбаби - 15 г, трава череди - 30 г, кореневище марени фарбувальної - 30 г. Суміш у кількості 10 г заливають склянкою окропу, нагрівають на киплячій водяній бані 30 хвилин, охолоджують 10 хвилин, проціджують, віджимають. Обсяг отриманого відвару доводять кип'яченою водою до 200 мл. Вживати потрібно по 1 - 2 склянки вранці. Дитині слід зменшити дозу відповідно до віку.

Лікування золотухи в дітей

Траву череди вважають панацеєю від золотухи в дітей. З неї роблять відвар для ванн - 50 г на відро води. Для вживання відвар череди слід готувати за таким рецептом: 1 столова ложка на склянку окропу, парити на водяній бані 15 - 20 хвилин. Залежно від віку дитини, давати їй від однієї чайної до столової ложки 3 - 4 рази на день.

Більш ефективним при лікуваннізолотухи є пижмо. Хоч і вважається, що його не можна давати маленьким дітям, проте при правильному застосуванні пижма можна починати лікування з трирічного віку. Ванни для купання готуються з відвару 5 столових ложок квіток в 3 літрах води, кип'ятити 2 - 3 хвилини, настояти півгодини і влити у ванну з водою після проціджування. Для внутрішнього вживання призначається чай з квіток: одна третина чайної ложки на склянку окропу, настояти півгодини та процідити. Давати пити по десертній або столовій ложці 3 - 4 рази на день. У більшості випадків досягається хороший результат. Не дарма в народі пижмо називають золотушною травою.

Також від золотухи є багатокомпонентні рецепти. Одним із таких старовинних засобів від цієї хвороби є так званий Аверин чай. До його складу входять 4 частини трави фіалки польової, 4 частини трави череди, 1 частина трави пасльону солодко-гіркого. Одну столову ложку цього збірного чаю заварюють у склянці окропу, тепло загортають і настоюють 2 години. Після проціджування дають дитині по одній столовій ложці 3 - 4 рази на день.

Не менш ефективним є ще один випробуваний в народі рецепт. Потрібно змішати по 10 столових ложок квіток календули, квіток ромашки аптечної, квіток глухої кропиви, трави польового хвоща, кори верби, коренів лопуха, а також 20 столових ложок трави череди і 30 столових ложок трави триколірної фіалки. Такої кількості приготованої суміші вистачить на місяць лікування. Під час приготування 4 столові ложки цього збору заливають літром холодної сирої води, витримують годину, потім ставлять на вогонь і варять при самому тихому кипінні 5 - 7 хвилин з моменту закипання. Знявши з вогню, настоюють ще півгодини, проціджують і дають дитині пити в теплому вигляді по півсклянки тричі на день замість чаю, підсолоджуючи цукром або медом. Лікування триває довго, іноді до 3 - 4 місяців. При необхідності через місяць курс можна повторити.

Лікування енурезу лікарськими травами

Часто від батьків доводиться чути скарги на енурез в дитини. Давайте розглянемо способи траволікування дитини в даному випадку. В народній медицині існує чимало способів боротьби з енурезом. Найпростіший з них - чай з трави звіробою, який рекомендований абсолютно всіма фітотерапевтами. Потрібно залити літром окропу 50 г трави звіробою, нагріти на киплячій водяній бані 15 хвилин і застосовувати як чай. В іншому випадку 40 г сушеної трави настоюють в літрі окропу 2 - 3 години та дають пити дитині кілька раз протягом дня. Цей засіб досить часто допомагає і може повністю вилікувати дитину від нетримання сечі.

Ще більший ефект досягається, коли звіробій в рівній пропорції змішується з травою золототисячника. Пропорції для приготування чаю такі ж. Також поєднують звіробій і з травою хвоща польового, теж в рівних частинах. Дві столові ложки суміші заливають склянкою окропу, парять на водяній бані 15 хвилин і дають дитині по чверті склянки 4 рази на день.

Батькам слід також пам’ятати, що траволікування дітей повинно проводитись під наглядом лікаря. Тому, перш ніж почати курс лікування дитини, слід обов’язково звернутись до дільничного педіатра, щоб узгодити з ним всі майбутні дії.