Якщо вас турбує сухості в роті, напруження в горлі та хворобливість і при цьому виникає кашель. Якщо на поверхні слизової оболонки з’явились садна і при ковтанні їжі ви відчуваєте біль, але температури немає або вона не перевищує субфебрильних значень, значить, у вас фарингіт - запалення слизової глотки. Він може бути гострий або хронічний.
Про гострий фарингіт йде мова у випадку, коли розвивається гостре запалення верхніх дихальних шляхів, яке зазвичай спостерігається при грипі та інших інфекційних захворюваннях. Значно рідше ця форма фарингіту виникає як самостійне захворювання. Найчастіше гострий фарингіт є наслідком подразнення горла після тривалого вдихання повітря ротом, переохолодження, шкідливих умов праці та паління.
Хронічний фарингіт зазвичай виникає під впливом місцевих (запалення придатків носових пазух, хронічний риніт, тонзиліт) або загальних (захворювання нирок, легенів, порушення обміну речовин, вживання алкоголю, тривале паління, гострі страви) факторів.
Під час лікування фарингіту засобами народної медицини слід дотримуватись певного режиму харчування, що передбачає вживання продуктів, які не подразнюють слизову глотки. Також ефективними є інгаляції та полоскання горла теплими лужними розчинами.
Рецепти народної медицини від фарингіту
1. До склянки теплої води додають чайну ложку меду і столову ложку яблучного оцту. Розчином полощуть горло тричі на добу.
2. Засіб на травах від фарингіту можна приготувати з липового цвіту, ромашки лікарської, насіння льону та листя евкаліпту, взятих у рівних частинах. Столову ложку цих трав запарюють склянкою окропу та гріють на водяній бані декілька хвилин, щільно накривши покришкою. Потім ліки потрібно годину настояти, процідити і додати чайну ложку настойки прополісу. Таке полоскання допоможе при лікуванні фарингіту, тонзиліту і ряду інших захворювань.
3. Змішати однакову кількість меліси лікарської та м'яти перцевої. Дві столові ложки суміші трав залити склянкою окропу та відставити на дві години, накривши герметично покришкою. Після проціджування цей народний засіб від фарингіту застосовується для періодичного полоскання горла протягом дня.
4. Для лікування хронічного фарингіту можна застосовувати екстракт прополісу в суміші з персиковим маслом або гліцерином. Пропорція має бути 1:2. Цим засобом змащують стінки глотки, які потрібно перед цим очистити від гнійного нальоту. Таке лікування застосовується раз на добу перед сном протягом двох тижнів.
Народні засоби для внутрішнього вживання
1. Потрібно змішати по 5 грам шавлії, ромашки лікарської та листя чорної смородини. Суміш трав заливають склянкою води і варять кілька хвилин на малому вогні. Потім відвар забирають з вогню і витримують годину, щільно накривши покришкою. Після настоювання та охолодження додають 5 - 7 крапель олії ялівцю звичайного. Приготовану дозу відвару потрібно випити на ніч один раз на добу.
2. Слід приготувати суміш з 10 грам звіробою, 2 грам буркуну, 5 грам чебрецю і 5 грам оману. Столову ложку такого збору трав варять у склянці води 2 - 3 хвилини, потім годину настоюють та проціджують. За смаком можна додати трохи меду і випити перед сном.
3. До двох чайних ложок меду слід додати 10 крапель спиртової настойки прополісу та добре змішати. Вживати такий народний засіб від фарингіту потрібно після прийому їжі та полоскання горла тричі на день. Курс лікування повинен тривати не менше двох тижнів.