Перейти до контенту

Лікування ларингіту народними методами


лікування ларингіту травами Ларингіт - це вірусне захворювання гортані, при якому в запальний процес втягуються також голосові зв'язки. Ларингіт може протікати в гострій та хронічній формі. При цьому вважається, що при тривалості захворювання менше трьох тижнів воно визначається як гострий ларингіт, а при збереженні симптомів цього захворювання більше трьох тижнів лікарі говорять про хронічний ларингіт. Але коли мова йде народні методи лікування ларингіту, форма захворювання не має особливого значення, адже в любому випадку для лікування застосовуються однакові лікарські трави і засоби. Тому давайте спочатку розглянемо основні причини та симптоми, що характерні всім формам ларингіту загалом, а потім - рецепти народної медицини, застосовуючи які можна швидко позбутись захворювання.

Симптоми і причини ларингіту

Головний симптом ларингіту - осиплість або втрата голосу. Вона може бути як частковою, так і повною. При запаленні голосових зв'язок голос спочатку стає хриплим, а в подальшому може повністю зникнути. Людина в такому випадку буде здатна говорити тільки пошепки. Також захворювання досить часто супроводжується лихоманкою та ускладненим ковтанням. Значно рідше спостерігається нежить і кашель.

Ларингіт може розвинутися як ускладнення внаслідок інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Також ця хвороба може спостерігатися при бронхіті або пневмонії, а також при захворюванні кором, грипом і дифтерією.

Іноді ларингіт виникає навіть в результаті перенапруження голосових зв'язок, як це буває в співаків та вчителів. Також симптоми захворювання можуть з'явитись після того, як людина довго і голосно кричить. Це нерідко спостерігається в середовищі вболівальників під час спортивних змагань. Ще однією окремою і дуже поширеною причиною розвитку ларингіту вважається куріння.

Народні засоби від ларингіту

Зараз ми розглянемо декілька дуже ефективних рецептів, які допоможуть швидко впоратись з ларингітом. Однак слід зосередити увагу на тому, що при виникненні симптомів необхідно в першу чергу звернутись до лікаря, принаймні для діагностики захворювання. Не можна ігнорувати консультацію лікаря, адже тільки він може точно встановити діагноз захворювання. Також не слід відмовлятися від традиційної терапії, з якою чудово поєднуються всі народні засоби. При додатковому застосуванні народних методів лікування ларингіту ефект значно підсилюється. Тому давайте перейдемо до переліку рецептів.

1. Лікування ларингіту содою. Це найпростіший спосіб лікування ларингіту, який зводиться до полоскання горла содовим розчином. Такий засіб є дуже поширеним і часто використовується для лікування хворої гортані. Вода з содою (можна додати й трохи солі) здатна вилікувати хворе горло та усунути запалення зв'язок всього за кілька днів. Необхідно звернути увагу, що лікування содою доступне для будь-якої людини і набагато ефективніше за ряд традиційних засобів. Крім цього, полоскання горла содою можна поєднувати з будь-яким іншим методом лікування ларингіту. Цей спосіб лікування не має жодних протипоказань.

2. Лікування ларингіту настойкою аїру. Аїр болотний є унікальною рослиною, яка застосовується не тільки в народній медицині, але й у традиційній. З коріння цієї рослини виготовляють багато лікарських препаратів. Настойку аїру можна приготувати й своїми руками, адже сушене коріння аїру можна придбати в будь-якій аптеці. Ефективність лікування ларингіту настойкою аїру дуже висока. Особливо такий засіб рекомендується при гострому ларингіті, а для лікування хронічної форми кращим буде рецепт, що описаний нижче.

3. Лікування ларингіту настойкою трав. Настойка лікарських трав, до складу якої входить ромашка, перстач і корінь аїру, допомагає вилікувати запалення гортані при хронічному ларингіті всього за кілька днів. Цей рецепт має багатовікову історію і його успішно застосовували наші предки кілька сотень років тому. Всі трави для приготування настою є у вільному продажу майже у всіх аптеках.

4. Застосування соку буряка від ларингіту. Для приготування цього засобу потрібно підготувати свіжий буряк, моркву і картоплю. Приготувати ліки дуже легко - потрібно просто вичавити сік соковижималкою, добре перемішати і використовувати для полоскання горла.

5. Лікування ларингіту морквяним відваром на молоці. Цей засіб дуже подобається дітям, бо він не викликає неприємних відчуттів. При цьому ефективність такого відвару досить висока. Тому лікування ларингіту народним методами краще розпочати з використання саме цього засобу.

6. Лікування ларингіту медом. Якщо у вас вдома є натуральний мед, його можна успішно використати відповідно до рецепту, описаного в цій статті. Мед є дуже поширеним лікувальним засобом, що використовується для лікування різноманітних захворювань в домашніх умовах. Ларингіт, як і ряд інших вірусних захворювань, виліковується медом досить швидко завдяки антисептичним і знеболюючим властивостям.

7. Лікування йодом і гліцерином. Суміш йоду з гліцерином ефективно знімає неприємні симптоми ларингіту і допомагає швидко відновити голос. Готується цей засіб досить просто, ретельно перемішуючи обидва компоненти. В результаті буде отримано дуже хороший та ефективний засіб.