Перейти до контенту

Лікування молочниці народними методами


лікарські трави від молочниці При грамотному виборі методів лікування молочниці можна подолати досить легко і швидко. У випадку зволікання з її лікуванням молочниця може перейти в хронічну форму, викликавши цілий ряд інших супутніх грибкових захворювань. Іноді лікування молочниці (кандидозу) медикаментозними лікарськими засобами не дає бажаного результату, або є просто неможливим, оскільки може ускладнити клінічну картину інших захворювань. Що слід робити в такому випадку?

Сучасні жінки досить рідко намагаються застосовувати лікування молочниці народними методами, вважаючи при цьому, що такий спосіб лікування є менш ефективним та дієвим ніж традиційні терапевтичні методи. Лікування кандидозу лікарськими рослинами є найкращим шляхом подолання хвороби навіть якщо протипоказано застосування інших традиційних протигрибкових та антибактеріальних препаратів. Терапія народними методами націлена на відновлення мікробіологічного балансу та нормалізації лужного середовища статевих органів, уражених кандидозом.

Чому рекомендується лікування кандидозу народними методами?

В більшості випадків, жінки страждають хронічною, важко виліковною формою кандидозу, який періодично з'являється після неправильного курсу лікування. Це не повинно дивувати, адже на здоров'я жінок сьогодні впливає безліч несприятливих факторів, одним з яких часто буває забруднена вода та недотримання гігієнічних вимог. Під впливом таких факторів в організмі активується своєрідний пусковий механізм, який є наслідком зниження імунітету і стає причиною великої кількості супутніх захворювань. Як відомо, популярними сьогодні є також різноманітні гормональні контрацептиви, які також створюють сприятливе середовище для появи молочниці. Слід зауважити, що кандидоз дуже міцно може закріпитись в слабкому організмі жінки, в результаті чого позбутись захворювання буває дуже важко. Іноді для цього потрібно навіть кілька років.

Звертаючись до гінеколога, можна часто чути його чергові рекомендації: «Ці ліки не допомогли? Ну значить спробуйте ще ці...». Таке лікування іноді може тривати дуже довго і не дати потрібного результату. А чи слід в такий момент спробувати використати народні методи лікування молочниці, якими протягом сотень років користувалися сотні поколінь?

Слід усвідомити, що запорукою успішного лікування молочниці лікарськими рослинами є точно встановлений діагноз. Тобто, необхідно точно визначити, що це дійсно молочниця, а не якесь інше захворювання статевих органів. Якщо спостерігається «розмита» симптоматика, необхідно звернутись до гінеколога, щоб точно встановити діагноз. Лікар також зможе допомогти підібрати оптимальні та найбільш ефективні народні методи лікування кандидозу. Необхідно додати, що більшість гінекологів дуже добре орієнтуються в такого роду «народних секретах», але використовувати такий спосіб лікування гінекологам не дозволяє відсутність «офіційного статусу» фітотерапії.

Лікування кандидозу народними методами включає в себе багато різних засобів, серед основними є спринцювання відварами лікарських рослин, застосування чистотілу, використання масла чайного дерева, лаврового листя та борної кислоти. Кожен з перелічених методів слід використовувати у відповідності з формою важкості захворювання. У деяких випадках, для підсилення терапевтичного ефекту, можна використовувати народні методи лікування в комплексі.

Жінки часто залишають позитивні відгуки про дієвість конкретних способів народного лікування. Але відгуки бувають різноманітні, тому, побачивши якусь негативну думку, не слід засмучуватися. Кожен народний метод вимагає правильного підходу та терміну застосування. Якщо при цьому щось робити не так, можна й не досягти бажаного результату. Тому, перед тим, як почати застосовувати народну медицину, слід набратись терпіння, яке буде запорукою позитивного результату.

Народні методи лікування молочниці

Одним з найбільш поширених методів «народної терапії» є лікування кандидозу маслом чайного дерева. Це ефірне масло має широкий спектр антибактеріальних властивостей та є чудовим засобом від кандидозу. Такий спосіб лікування є приємним і безболісним, адже масло чайного дерева має приємний аромат, який віддалено нагадує камфору. Для того, щоб вилікувати молочницю, потрібні будуть тампони, які слід змочити маслом чайного дерева.

Отже, необхідно накапати кілька крапель цього ефірного масла на тампон так, щоб він не повністю був змочений. При цьому тампони слід виготовити самостійно, оскільки традиційні гінекологічні будуть втягувати масло всередину. Виготовити такі тампони можна за допомогою бинта або стерильної марлі. Приготовані та змочені маслом тампони вводяться в піхву і залишаються там на всю ніч (або день). Міняти їх слід двічі на добу. Слід зазначити, що дія масла чайного дерева починається буквально з перших хвилин лікування, вже через кілька десятків хвилин симптоми захворювання значно полегшуються. Такий курс лікування потрібно продовжувати від 7 до 10 днів. При необхідності застосовується ще один додатковий курс з незначною перервою.

Незважаючи на те, що масло чайного дерева допомагає вже через 2 - 3 дні повністю позбутись симптомів, курс лікування слід продовжувати до повного одужання, адже відсутність симптомів кандидозу не свідчить про повне знищення грибка в організмі.

Використання тампонів - не єдиний спосіб боротьби з молочницею. Масло чайного дерева можна наносити на уражені стінки піхви безпосередньо, використовуючи косметичні ватяні диски. Для цього необхідно нанести масло на ватяний диск, ввести його в піхву й змастити стінки. Процедуру необхідно повторювати двічі на день, зранку і в вечері.

Лікування молочниці чистотілом

Досить ефективним та не менш популярним є лікування молочниці чистотілом. Зазвичай відваром з чистотілу проводять полоскання рота і спринцювання. Щоб приготувати традиційний відвар з чистотілу, потрібне висушене листя цієї трави.

Потрібно взяти столову ложку подрібненого листя, залити літром окропу та настояти дві години. Потім відвар потрібно процідити до температури 25 - 30 градусів, щоб використовувати для спринцювання або полоскання. Щоб виконати спринцювання, знадобиться шприц без голки об’ємом 20 мл, або спеціальна гінекологічна груша.

Настоянкою чистотілу необхідно рясно облити уражені місця піхви. Спринцювання слід повторити від 5 до 7 раз протягом однієї процедури. Курс даного способу лікування повинен тривати не менше одного тижня, а завершення лікування визначається візуальним шляхом. Як правило, за допомогою чистотілу симптоми молочниці усуваються досить швидко, але повністю вилікувати грибок таким методом можна лише при дотриманні повного курсу процедур.

Приготувати лікувальний відвар можна не тільки з чистотілу, а й з використанням таких трав, як календула, лавровий лист, ромашка.

Необхідно знати, що лавровий лист є не лише кулінарною спецією, але й чудовим лікарським засобом, що характеризується тонізуючими та заспокійливими властивостями. Спринцювання відваром чистотілу з лавровим листям буде одночасно характеризуватись антисептичною та релаксуючою дією на уражені ділянки слизових оболонок. Це полегшить процес протікання та лікування молочниці.

Щоб приготувати такий відвар, знадобиться подрібнений лавровий лист і листя чистотілу. Також у відвар можна додати при бажанні інші трави, такі як шавлія, ромашку та календула. На один літр окропу потрібно взяти 1 столову ложку чистотілу, 2 - 3 столових ложки лаврового листя, та 1 столову ложку сушеної календули або ромашки.

Спочатку в окріп додається чистотіл і настоюється протягом 20 хвилин, слід додати всі решта трави та настоювати відвар до повного охолодження. Настояний відвар проціджують та застосовують для спринцювання таким же способом, як описано вище.

Як було сказано, описаними цілющими відварами можна швидко вилікувати молочницю ротової порожнини. Відвар для полоскання готується з тих же трав та по такому ж рецепті. Однак необхідно сказати, що при полосканні відваром з чистотілу виникають неприємні відчуття гіркоти.

Також для лікування кандидозу часто застосовується борна кислота, але цей спосіб вважається консервативним. Під дією борної кислоти нормалізується кислотно-лужний баланс, що знищує дріжджові грибки. При цьому слід пам’ятати, що борна кислота може не лише знищити молочницю, але й нашкодити організму, якщо вона неправильно застосовується.

При лікуванні борною кислотою необхідно придбати в аптеці капсули, які вводяться в піхву. Однак виготовити такі капсули з борною кислотою можна навіть самостійно, використавши порожні розчинні капсули від інших ліків. Для цього слід придбати в аптеці порошок борної кислоти (600мг) та заповнити ним порожні капсули. Зазвичай курс такого лікування триває від 5 до 10 днів. Його тривалість буде залежати від форми складності молочниці. Капсули з борною кислотою вводяться в піхву двічі на добу, зранку та у вечері.