Різноманітні грибкові захворювання є дуже поширеними у наші дні, однак це не повинно дивувати, адже через екологічні проблеми та неправильний спосіб життя в людей загалом значно погіршився імунітет. Недостатньо люди дотримуються і санітарних норм. Наприклад, у різноманітних спортивних клубах, басейнах та саунах ніхто не вимагає довідок від дерматолога. Достатньо заплатити гроші і можна ходити навіть зі шкірними захворюваннями. При цьому багатьом з вас відомо, що заразитись грибком можна досить легко, особливо при пошкодженнях шкіри на ногах. А от лікування нігтьового грибка займає дуже багато часу та зусиль. Цей процес довготривалий і неприємний, особливо при запущеному стані захворювання. Також необхідно нагадати, що грибок дуже легко передається, тому під час лікування необхідно уберегти від захворювання своїх рідних та близьких.
Як запобігти зараженню нігтьовим грибком?
Для початку слід зазначити, що спори грибка дуже витривалі та живучі. Вони зазвичай довгий час зберігають життєздатність при потраплянні на взуття, одяг, килимові покриття та сантехнічні прилади. І якщо один з членів сім’ї інфікований нігтьовим грибком, всій його родині необхідно дотримуватись перелічених нижче правил гігієни.
1. Якомога частіше слід провітрювати житло та робити вологе прибирання підлоги.
2. Не можна ходити босоніж навіть під час спеки та користуватись чужим взуттям.
3. Слід використовувати тільки власні засобами гігієни: мочалки, рушники, пилки для нігтів, ножиці і т.п. Пилочки для нігтів краще застосовувати одноразові.
4. У разі зараження грибком свій одяг потрібно зберігати і прати окремо.
5. Перед прийомом ванни її необхідно обробити протигрибковим препаратом. Це може бути оцет або сода.
6. При зараженні звичайним або нігтьовим грибком рекомендується виварювати шкарпетки протягом 3-5 хвилин. Після повного одужання, при закінченні лікувального процесу, всі засоби гігієни та шкарпетки необхідно замінити новими.
Режим харчування при лікуванні грибка?
Відомо, що певні продукти харчування благотворно впливають на розмноження спор грибка, що вимагає тимчасового припинення їх вживання. Якщо ж обійтись без таких продуктів не можливо у зв’язку з тими або іншими причинами, їх вживання потрібно звести до мінімуму. До небажаних продуктів належать:
- випічка та білий хліб;
- гриби та сир;
- кондитерські вироби, цукор, морозиво та цукерки;
- смажена і жирна їжа.
При зменшені вживання перелічених продуктів слід збільшити у раціоні кількість ягід, фруктів та овочів, що містять багато вітаміну С. Лікарі рекомендують пити сироватку, бо вона містить багато кальцію, який є необхідним для росту здорових нігтів. Також рекомендується включити в раціон побільше часнику, який вважається одним з найбільш потужних протигрибкових засобів.
Прості рецепти для лікування нігтьового грибка
Лікування нігтьового грибка народними методами – дуже тривалий процес, тому потрібно запастись терпінням і витримкою. Для лікування цього захворювання більш ефективним буде комплексний підхід. Тобто, паралельно з прийняттям протигрибкових ванн і засобів потрібно вживати настої та відвари з лікарських рослин. А тепер розглянемо найбільш поширені та дієві народні засоби від нігтьового грибка.
Компрес з часнику
Спочатку ноги потрібно розпарити в не дуже гарячому розчині соди або марганцівки. Потім слід максимально видалити розм’якшені уражені частини нігтів та намазати їх часником. В запущеному випадку коли нігті потовщені потрібно за допомогою пластиру закріпити на кожному нігті товчений часник та залишити на всю ніч. Зранку ноги потрібно добре промити і сполоскати водою з оцтом (чайна ложка оцту на 1 літр води. Після цього ноги змащують пом’якшувальним кремом. Після першого курсу лікування, що триває 1 - 2 тижні потрібно зробити на тиждень перерву і повторити лікування ще декілька разів до повного знищення грибка.
Компрес з настойки чебрецю
Для його приготування слід залити склянкою окропу 3 столові ложки трави і настоювати протягом години. Потім намочити бинт в цьому настої та прикласти до нігтів на 1 - 2 години, обмотавши зверху поліетиленовою плівкою. Процедуру треба повторювати щовечора протягом 7 - 10 днів, роблячи періодично перерви такої ж тривалості.
Відвар з кореня аїру
Його готують з чайної ложки сировини і склянки окропу. Після закипання ліки відставляють на годину, проціджують та вживають внутрішньо по 20 - 30 грам тричі на добу до вживання їжі. Корінь аїру досить гіркий, тому відвар можна запивати водою. Готові ліки зберігають в холодильнику. Тривалість одного курсу лікування становить 3 місяці. Слід також звернути увагу на те, чи немає протипоказань для вживання кореня аїру.
Мазь з прополісу
Вершкове масло або тваринний жир у кількості 100 грам потрібно розтопити і до нього додати 50 грам прополісу. Мазь ретельно вимішується та доводиться до кипіння, після чого її необхідно процідити, охолодити і зберігати в холодильнику. Нігті потрібно змащувати щодня на ніч, закладаючи зверху пов’язку.
Обгортання листям лопуха
Враховуючи те, що листя лопуха має бути свіже, даний метод лікування нігтьового грибка здійснимий тільки у весняно-літній період. Листя слід добре пом’яти і обгорнути ним уражені нігті. Це потрібно робити на ніч. Тривалість такого лікування становить 1 місяць.