Перейти до контенту

Лікування полікістозу яєчників травами


лікування полікістозу травами Полікістоз яєчників вважається серйозною проблемою багатьох жінок, оскільки з цим захворюванням часто пов’язані причини безпліддя. Дуже часто полікістоз яєчників є результатом надлишку інсуліну та може бути спровокований гормональним дисбалансом. На сьогоднішній день відомо, що цієї хворобою страждає від 10 до 15 % жінок у світі. Полікістоз яєчників належить до найбільш поширених порушень функціонування гормональної системи та вважається однією з основних причин безпліддя, що дуже часто зустрічаються у жінок різного віку. Для того, щоб не допустити серйозних ускладнень та загострень, при перших проявах захворювання та порушенні циклу менструацій необхідно звернутись до гінеколога.

В першу чергу для того, щоб розпочинати лікування полікістозу яєчників, необхідно звернути увагу на правильний режим харчування. Для цього слід видалити з раціону харчування жирні продукти та жирне м’ясо, а також білий хліб, кондитерські вироби та копчені продукти. При цьому рекомендується віддавати перевагу кисломолочним продуктам, фруктам та овочам, а також поступово зменшувати кількість калорій, які споживаються щодня.

Як відомо, полікістоз яєчників доводиться лікувати досить довго, тому слід налаштувати себе на тривале лікування, яке може затягнутися навіть на півроку або й більше. Слід також пам’ятати, що лікування полікістозу яєчників лікарськими травами не допускає одночасного вживання різноманітних протизаплідних препаратів. Настої та відвари лікарських рослин застосовуються у періоди між крововтрата ми з перервами на період менструацій. А тепер давайте розглянемо найбільш ефективні та дієві методи лікування полікістозу яєчників травами та іншими народними засобами.

Застосування кореня кульбаби

Надзвичайно ефективним та дієвим засобом лікування полікістозу яєчників вважається корінь кульбаби. Цю лікувальну сировину можна купити в аптеці. Відомо, що крім впливу на полікістоз, корінь цієї лікарської рослини є чудовим засобом для покращення стану печінки, що є додатковим плюсом крім лікування кістозу. Посічений сушений корінь кульбаби потрібно взяти у кількості 10 грам, залити склянкою води в емальованому посуді та варити протягом 10 хвилин. Потім відвар забирається з вогню та вкривається рушником для сповільнення остигання. Для зберігання ліки переливаються у пляшку, що щільно закривається, та ставляться в холодильник. Термін зберігання не повинен перевищувати 3 доби. Вживати цей відвар кореня кульбаби потрібно по 50 грам 3 - 4 рази на добу.

Лікування полікістозу боровою маткою

Відома у народній медицині з давніх часів рослина, що має назву борова матка, також успішно може застосовуватись для лікування цього захворювання. Цю лікувальну траву можна купити у спеціалізованих аптеках, які реалізують фітопрепарати і лікарські рослини. Однак спиртовий екстракт борової матки також можна приготувати і в домашніх умовах. Потрібно взяти 50 грам рослини, засипати у пляшку та залити міцною якісною горілкою. Спиртовий настій борової матки настоюється протягом місяця у темному теплому місці. Пити ці ліки треба три рази на день протягом півроку по чайній ложці. На період менструацій необхідно робити перерви.

Лікування коренем червоної щітки

Рослина під назвою червона щітка росте тільки на Алтаї, але вона здатна успішно лікувати велику кількість гінекологічних захворювань. У нетрадиційній медицині червона щітка вважається дуже ефективною травою для лікування жінок. Вона характеризується омолоджуючими властивостями і здатністю покращувати гормональний фон, а це дуже важливо для лікування полікістозу яєчників. Слід пам’ятати, що ця трава підвищує артеріальний тиск, тому вживати її бажано зранку, щоб не виникло безсоння. Не рекомендується застосовувати червону щітку при гіпертонії.

Для приготування настойки червоної щітки потрібно 80 грамів коріння залити у пляшці 60 % спиртом або міцною якісною горілкою і поставити на 7 – 10 днів у тепле місце. Щоденно пляшку потрібно перевертати і збовтувати ліки. Вживати настойку слід два-три рази на добу у першій половині дня, роблячи перерви під час менструацій. Курс лікування триває півроку.

Застосування молочаю паласу

Відомий в народній медицині молочай палас, який вважається сильним імуномодулятором, також часто використовується при лікуванні даного захворювання. Ця рослина належить до категорії рідкісних, тому в аптеках вона не продається. Купити молочай палас можна лише на спеціалізованих сайтах у мережі Інтернет, що представляють собою магазини лікарських трав. Щоб приготувати настойку з молочаю паласу потрібно 10 грам сушеного коріння рослини помістити у пляшку міцної чистої горілки і поставити на 14 днів у темряву. Кожен день ліки потрібно перемішувати, струшуючи пляшку. Лікувальна доза поступово збільшується від 3 до 30 крапель, додаючи щодня по 1 краплі. Після цього так само доза зменшується. Після першого курсу лікування робиться перерва тривалістю 2 місяці і лікування повторюється.