Перейти до контенту

Лікування серцевої задишки травами


лікарські рослини від задишки Серцевою задишкою називається порушення дихання, під час якого людям здається, що їм не вистачає повітря. З фізіологічної точки зору це звичайна реакція організму, яка свідчить про недостатнє надходження у кров кисню. Як правило, серцева задишка виникає при значних або тривалих фізичних навантаженнях, після яких потрібна певна кількість часу для нормалізації дихання і надходження в кров необхідної кількості кисню. Серцева задишка може бути інспіраторна та експіраторна. У першому випадку людині важко вдихнути, а при експіраторній ускладнюється видихання повітря. Також зустрічаються випадки змішаного типу задишки. На ускладнення дихання впливають кілька різних факторів, однак майже завжди це свідчить про наявність серцевих вад та захворювань.

Серцева задишка належить до розряду серйозних захворювань, які потребують лікування медикаментами. Слід зазначити, що лікування серцевої задишки народними методами та лікарськими травами може бути лише допоміжним. Тим не менше, лікарські рослини з прадавніх часів застосовувались для лікування цього захворювання та успішно використовуються на сьогоднішній день. Давайте розглянемо декілька рецептів з лікарських рослин, що використовуються в нетрадиційній медицині для лікування серцевої задишки.

Використання плодів глоду

У традиційній медицині плоди глоду застосовуються для лікування різноманітних серцевих хвороб так як і в народній медицині. Однак фармацевтична промисловість виготовляє настоянку з плодів цієї рослини, а в домашніх умовах частіше застосовується водний відвар глоду. Щоб його приготувати слід взяти 50 грам сушених плодів та квітів глоду, залити водою у кількості 700 - 800 мл, та потримати до повного охолодження. Приготований за один раз відвар слід випити протягом дня, поділивши його на декілька рівномірних порцій. Курс лікування серцевої задишки відваром глоду триває 2-3 тижні, після чого потрібно зробити перерву і повторити лікування ще 2 рази.

Ліки з лимону, часнику та абрикоси

Незважаючи на його простоту приготування, даний рецепт вважається одним з найбільш ефективних і може допомогти навіть при складних випадках захворювання. Потрібно взяти 10 лимонів, потерти їх на тертку, потім додати 10 розчавлених головок часнику та кілограм меду. Суміш ретельно вимішується і накладається у банку, горловина якої накривається шматком тканини. Ліки потрібно протримати у темряві 3 - 4 тижні. Після цього суміш вживають по 5 - 15 грам на ніч.

Також можна приготувати суміш з перетертих 4 плодів лимону та 400 грамів натурального меду, додавши ядра кісточок з 20 абрикосів, попередньо очистивши їх від шкірки. Такі ліки потрібно протримати в темряві 1 - 2 тижні, періодично перемішуючи та накривши посуд марлею. Їсти суміш необхідно зранку по 15 грам перед сніданком. Після того, як вся приготована суміш буде спожита, слід повторити лікування, почекавши місяць.

Рецепт з меліси

Традиційно трава меліса лікарська вважається ефективним заспокійливим засобом. Однак у народній медицині вона досить часто використовується завдяки іншим властивостям. В даному випадку важливими будуть спазмолітичні властивості трави меліси, що відіграють важливу роль для лікування серцевої задишки. З десяти грам трави та склянки окропу готується настій. Після охолодження його потрібно випити протягом дня. Наступного дня готується свіжа порція.

Лікування солодкою

У нетрадиційній медицині для лікування серцевої задишки досить часто використовується настойка коренів солодки. Щоб приготувати ліки слід помістити у півлітрову пляшку 120 грам коренів солодки та залити міцною горілкою. Тримати настойку потрібно протягом місяця в темному місці, час від часу струшуючи. Отримані ліки проціджують і продовжують зберігати в темному місці, вживаючи по чайній ложці перед кожним прийомом їжі.

Застосування собачої кропиви

Не менш ефективною для лікування серцевої задишки буде і настоянка пустирника (собачої кропиви). Для отримання таких ліків подрібнену сушену траву кладуть в непрозорий темний посуд і заповнюють його міцною горілкою або 70% спиртом. Співвідношення має бути 1:5. Настоянку собачої кропиви витримують місяць в темному місці, перемішуючи зранку і ввечері. Потім проціджують і п’ють перед вживанням їжі по чайній ложці.

Рецепт з багна звичайного

Це один з найбільш старих рецептів, що застосовується народними лікарями з давніх часів. Відвар трави багна звичайного готується з 15 грам сировини та склянки води. Після того, як трава закипить, вогонь потрібно виключити і накрити посудину кришкою до повного охолодження. Пити ліки необхідно по 2 чайні ложки тричі на добу.

Застосування берези

Для боротьби з задишкою відвар листя берези білої або берези бородавчатої вважається досить хорошим засобом. Потрібно взяти 10 грам листя берези і залити його склянкою окропу. Потім після охолодження процідити, додати незначну кількість соди і випити протягом дня, поділивши на 2 - 3 порції.