Перейти до контенту

Лікування сідничного нерва народними методами


народні засоби від запалення сідничного нерву Про защемлення сідничного нерва зазвичай свідчить сильний біль в області попереку, що віддає в ногу. Дане захворювання представляє собою запальний процес у поперековому відділі хребта. Відомо, що до защемлення сідничного нерва можуть призвести: інфекційні хвороби, міжхребцеві грижі, сильне переохолодження та ряд інших причин. При цьому лікування цієї хвороби, як плавило, потребує багато часу і терпіння. В першу чергу потрібне обстеження лікаря, бо самостійно лікувати захворювання невралгічного характеру дуже ризиковано. Справа в тому, що необхідно не лише зменшити біль, але й повністю ліквідувати його причину. І якщо захворювання викликане проблемами з хребтом, виявити його можна тільки за допомогою МРТ, КТ або рентгенівського знімку. При цьому дуже часто доводиться повторювати обстеження, щоб максимально точно встановити діагноз.

Обстеження при защемленні сідничного нерва

Як відомо, основний принцип будь-якого лікування - в першу чергу не нашкодити. Враховуючи те, що більшість людей полюбляють самостійно встановлювати собі діагноз, слід бути вкрай обережним у випадку защемлення сідничного нерва. Навіть такі звичні процедури, як масаж та гімнастика, можуть в багатьох випадках не допомогти, а, навпаки, наробити шкоди. При цьому слід зазначити, що у більшості випадків ми часто самі не усвідомлюємо, яке захворювання намагаємося вилікувати.

Якщо у вас виникли ознаки защемлення сідничного нерва, то перед тим, як почати лікування народними методами, потрібно обов’язково відвідати лікаря, адже подібні симптоми можуть бути і при ряді інших захворювань. Потрібно точно знати, що необхідно лікувати. У випадку, якщо буде виявлено грижу хребта, потрібно буде проконсультуватись у лікаря відповідної кваліфікації. У таких випадках навіть просто ранкова зарядка може призвести до дуже серйозних ускладнень.

Ефективні народні рецепти

Давайте розглянемо поширені рецепти, що використовуються для лікування сідничного нерва у народній медицині. Різноманітні натирання і компреси, настої, бальзами та зігріваючі мазі в давні часи застосовували ще наші предки. Всі ці засоби допомагали зменшити запальні процеси та відчуття болю. Слід також пам'ятати, що застосовувати ці процедури потрібно дуже легко, без особливих зусиль і натисків.

Компрес з меду і кореня хрону

Це один з найбільш ефективних народних засобів. Для приготування компресу свіжий корінь потрібно промити і очистити, потім подрібнити за допомогою бленд ера або м'ясорубки до консистенції каші, в яку також потрібно додати рівну частину тертої картоплі. Потім у склянку суміші слід покласти столову ложку меду і ретельно перемішати. Ділянку шкіри попередньо змащують рослинною олією, потім накладають компрес з бавовняної тканини, на яку накладена суміш, та вкривають шматком поліетиленової плівки. Зверху прикладають подушку. Утримувати компрес потрібно від 20 до 60 хвилин (залежно від витримки, бо він пекучий).

Припарка з лікарських трав

З бавовняної тканини слід пошити мішечок, в який насипати суміш з однакової кількості цвіту бузини та ромашки. Потім, закип’ятивши у великій каструлі воду, потрібно туди опустити мішечок, але таким чином, щоб суміш не збилася в грудку. Мішечок з травами потрібно занурити всього на кілька секунд, щоб трава розпарилась. Потім мішечок трохи віджимають і накладають на хворе місце. Тривалість процедури від 10 до 15 хвилин.

Масляний бальзам

Для його приготування потрібно підігріти (але не до кипіння) чверть склянки рослинної олії. Найкращою в даному випадку буде лляна або кукурудзяна олія, хоча можна застосувати і соняшникову. Потім до олії слід додати 2 столові ложки багна звичайного та добре перемішати. Бальзам щільно закривають і ставлять у тепле місце на 12 годин. Після цього ліки зберігають в холодильнику і використовують для натирання хворого місця.

Компрес із листя берези та лопуха

Літом і весною досить ефективним буде застосування листя лопуха і берези, яке можна прикладати до відповідної ділянки тіла. Листки слід добре промити, витерти рушником і просто щільно прикласти зворотною стороною до ураженої ділянки. Зверху листя покривають шматком компресного паперу та обмотують хусткою. Тривалість процедури від 1 до 2 годин. Паралельно рекомендується вживати протизапальні настої та відвари, однак вибір трав має проводитись індивідуально, адже слід завжди пам'ятати про супутні захворювання. Всім відомо, що засоби, які допомагають при гіпертонії, можуть бути шкідливими при низькому тиску. Також ліки, які допомагають при лікуванні кишково-шлункового тракту, можуть усугубляти ендокринні захворювання. Тому потрібно перевіряти засоби на предмет протипоказання та обов'язково проконсультуватись у лікаря.