Лілія біла (Lilium candidum) - це багаторічна цибулинна лікарська рослина, що належить до лілійних. Вона має просте вертикальне облистнене стебло довжиною від 50 до 120 см. Листя лілії чергове, хвилясте, обернено-ланцетне. Верхні листки гострі, ланцетні. Квіти цієї рослини двостатеві, біляві, великі, правильні, з сильним ароматом. повернуті вгору та утворюють короткі китиці. Плоди лілії білої коробочки. вона цвіте з червня до серпня.
Лілія біла була завезена у нашу місцевість з країн Середземномор'я. В основному її вирощують у квітниках і садах як декоративну рослину. Для приготування ліків можна застосовувати всі частини рослини - квіти, листя і цибулини. До розряду лікарських вона належить неофіційно. Хімічний склад лілії не досліджувався науковцями.
Лікувальні властивості та використання лілії білої в медицині
У нетрадиційній медицині рослина застосовується як знеболюючий і сечогінний засіб. Спиртовий настій лілії білої (цибулин) використовується для лікування водянки, я також для виводу мокротиння при хворобах дихальної системи.
Настій квітів цієї лікарської рослини застосовується для натирання при радикуліті та ревматизмі, як тонізуючий засіб для загального оздоровлення.
Подрібнені цибулини лілії прикладають до уражених запаленням ділянок тіла щоб зняти набряк, а варений на молоці цвіт рослини допомагає при наривах.
Вичавлену з рослини олію застосовують для лікування ран і опіків, нею натирають кінцівки і суглоби при судомах.
Відвар квітів лілії білої в косметології відомий як засіб для відбілювання шкіри обличчя. Змішавши цей відвар з гірчичним порошком і медом, отримують засіб для видалення ластовиння.
Рецепти ліків з лілії білої
Для приготування мазі, якою лікують рани та опіки потрібно взяти п'ять столових ложок цвіту лілії і залити соняшниковою олією (також підійде будь-яка інша харчова олія). Після настоювання впродовж двох тижнів отримують лікувальний засіб.
Щоб отримати мазь, якою натирають суглоби при судомах і болях, потрібно взяти шість столових ложок коріння, листя і квітів лілії білої. подрібнити і залити неповною склянкою олії. Потім посудину з сировиною залишають на сонці для настоювання протягом трьох тижнів.