- Відпочинок з дитиною на морі
- Відпочинок з дитиною в горах
- Відпочинок з дитиною в лісі
Літо – це найкраща пора, щоб якомога більше часу проводити з дітьми на свіжому повітрі. І не важливо, поїдете ви на курорт з дитиною, чи вирішите організувати відпочинок недалеко від будинку. Знання правил безпечного відпочинку з дітьми вам знадобиться в будь-якому випадку. Не секрет, що малюки часто проявляють ініціативу і під час відпочинку можуть накоїти лиха. Вони ще не вміють поводити себе з відкритим вогнем, не усвідомлюють небезпеку поруч з водоймами і намагаються видряпатись на різні підвищення в гірській місцевості. Все це іноді закінчується травмами, опіками, стресами та іншими неприємними результатами. Тому батькам в першу чергу необхідно провести з дитиною відповідну бесіду і пояснити їй правила поведінки під час запланованого відпочинку, вказавши на найбільш ймовірні небезпеки в тій чи іншій місцевості. Звичайно, після цього малюк не буде поводити себе ідеально і розсудливо, однак в більшості випадків він задумається перед тим, як виконувати ті чи інші дії.
Відпочинок з дитиною на морі
Більшість батьків віддають перевагу саме морським курортам. Однак такий відпочинок не бажаний для малюків до 2 років. До того ж, необхідно також правильно вибрати час для поїздки. Ось, наприклад, до Єгипту краще не їхати з дитиною влітку, бо в цей період температура повітря в цій країні дуже висока і може підвищуватись навіть до +50 градусів в тіні. Таїланд в спекотний сезон також не для дітей, бо протягом літа там дмуть сильні вітри. У липні та серпні для малюків більш комфортними будуть умови відпочинку в Болгарії, Румунії, Туреччині, та в Карпатах. Крим - окупована Росією територія, тому як місце для відпочинку не розглядається.
Плануючи відпочинок з дітьми на морі, пам'ятайте, що вашому малюку знадобиться приблизно тиждень для адаптації до морського клімату. Тому не намагайтеся відразу ж поміняти звичний режим дитини. Якщо зазвичай вдень дитина кілька годин спить, дайте їй можливість поспати й на курорті. Сонну годину можна організувати в період з 13.00 до 16.00, коли проводити час на пляжі вкрай небезпечно у зв’язку з сильною спекою.
Личко та відкриті ділянки тіла дитини змащуйте сонцезахисним кремом. Слід пам’ятати, що шкіра малюка повинна встигнути увібрати крем, тому наносити його потрібно приблизно за півгодини до виходу на сонце. Постійно слідкуйте, щоб дитина була в головному уборі.
Щоб відпочинок з дітьми на морі не був зіпсований тепловим ударом, стежте за дотриманням питного режиму. Дитина повинна вживати достатню кількість рідини. Однак не слід чекати, коли малюк сам попросить пити. Йому потрібно періодично пропонувати напої та воду.
Звикання дитини до морської води повинно бути поступовим. Перші два дні можна просто обтирати тіло малюка мокрим рушником. Далі нехай дитина в перший тиждень купається спочатку не більше 5 хвилин кілька разів на день, а вже протягом другого тижня час перебування у воді можна збільшити до 10 хвилин.
Не дозволяйте дитині голяка бавитись у піску, оскільки існує небезпека зараження інфекцією. Якщо пісок потрапив дитині в очі, потрібно негайно промити їх звичайною прісною водою. Тому пляшку з водою слід постійно носити з собою на пляж. Якщо пісок потрапив у рот, заставте дитину добре виполоскати його водою. Якщо ж дитина ще зовсім маленька, слід самостійно очистити їй рот від піску за допомогою змоченої у воді серветки або хустки.
Відпочинок з дитиною в горах
Часто батьки сумніваються, чи варто брати дитину в гори. Цього не слід робити лише тоді, коли планується відправитись на висоту більше 3000 метрів над рівнем моря. Саме тут виникає ризик появи гірської хвороби. На щастя гірські курорти Європи розташовані нижче зазначеної відмітки. Тому сміливо беріть своїх дітей в Карпати, Карлові Вари та Альпи. Кримські гори знаходяться на окупованій території, тому до уваги не приймаються.
У гори можна йти з дітьми різного віку. Дуже маленьких дітей можна носити у бебі-слінгу. Старші дітки, безумовно, отримають масу вражень від походу. Вони зможуть милуватись природою, бігати по траві, разом з батьками будуть збирати гриби і ягоди. Однак малюки віком до 5 років будуть швидко втомлюватись від тривалої ходьби, тому батькам слід бути готовими нести їх на руках.
У гірській місцевості повітря чисте і дуже насичений озоном. Це позитивно відбивається на роботі легенів, серцево-судинної та нервової системи дитини, покращує обмін речовин. Однак, вирушаючи на відпочинок з дітьми в гори, не забувайте про акліматизацію. Організм дитини може різко відреагувати на зміну клімату. Тому в перший день необхідно добре відпочити.
Якщо ви взяли малюка в гірський похід, то майте на увазі, що у нього може з'явитися головний біль, нудота і зневоднення. Обов'язково захопіть з собою необхідні ліки та воду. Щоб захистити дитину від надмірної сонячної активності, потрібно застосовувати захисний крем. Крім цього, малюк повинен мати вільний літній одяг з довгими рукавами і панамку з широкими полями.
Відпочинок з дитиною в лісі
Одягніть і взуйте дитину відповідно до погоди. Обов'язково захопіть запасний одяг та змінне взуття, адже малюк може промочити ноги або забруднитися. Не думайте про те, що на вулиці літо і дуже тепло, додайте до одягу дитини теплу кофтину і дощовик. Не забудьте також про головний убір і візьміть з собою достатньою кількістю питної води. Також можна взяти додаткову підстилку, щоб облаштувати на ній місце для дитячого відпочинку та розваг. Малюк не буде увесь час бігати і стрибати, йому захочеться й відпочити або побавитись сидячи. Тому на окремій території йому буде більш комфортно. Ідеальним варіантом буде гамак, якщо він є в наявності.
Якщо ви плануєте відпочинок з дитиною в лісі, необхідно подбати про її безпеку. Для цього знадобиться дитяча аптечка з ліками від нудоти, головного болю, харчових розладів. Крім цього, може знадобитися засіб для обробки ран та укусів комах, зеленка і перекис водню. Також в аптечці повинна бути вата і бинт, лейкопластир і стерильні серветки. Не завадить покласти в аптечку й пінцет, адже ним можна вийняти скалку або кліща.
Якщо відпочинок з дитиною проходить безпосередньо в лісі, треба оберегти малюка від шкідливих комах. Для цього слід заправити штанці малюка у взуття та одягнути його у світлий одяг, який дасть змогу швидко виявити кліща. Футболка або кофточка повинні бути з довгим рукавом. Якщо ж кліщ все-таки вкусив малюка, на місце укусу потрібно нанести трохи соняшникової олії, яку обов’язково потрібно мати з собою. Потім треба почекати кілька хвилин та акуратно видалити кліща пінцетом. Ранку від укусу слід обробити зеленкою, а після повернення додому обов'язково показати дитину лікарю.
Вирушаючи в ліс на відпочинок з дитиною, розкажіть їй правила поведінки на природі. Малюк повинен знати, що не можна йти далеко від дорослих, брати в руки різних комах, без дозволу їсти гриби і ягоди, підходити близько до багаття і т.п.