Перейти до контенту

Лобода остиста – методи приготування лікувальних засобів


цілющі властивості лободи Лобода остиста (Chenopodium aristatum) — це трав'яниста однорічна лікарська рослина, що належить до родини лободових. Весною і літом ця лобода має зелений відтінок, а восени набуває червоного забарвлення. У неї пряме, короткоопушене, гіллясто-вилчате стебло довжиною від 10 до 30 см. Листя лінійне або ланцетне, чергове, має тупуваті цілі краї, звужене при основі. Квіти лободи остистої одиничні, п’ятичленні, сидячі, зібрані в розгалужені суцвіття. Кінчики гілочок цієї рослини мають колючі вістря. Суцвіття нижньої ділянки рослини двостатеві, а у верхній частині вони маточкові. Оцвітина складається з голих, овальних тупих у верхівці листочків. Плоди цієї лікарської рослини є однонасінними горішками, всередині яких знаходиться плівчастий тонкий оплодень, форма насінини сферична. Лобода остиста цвіте у другій половині літа.

Ця лікарська трава зустрічається на піщаних ґрунтах, кам'янистих схилах і серед бур’янів на сході та півдні нашої країни. Щоб приготувати лікувальні засоби потрібно збирати траву в період її цвітіння. До розряду лікарських рослин вона відноситься неофіційно.

Лікувальні властивості і застосування лободи остистої

Хімічний склад лободи остистої досліджений не повністю, але відомо, що вона має близько 0,02 - 0,07% алкалоїдів та сапоніни. Крім цього насіння

містить флавоноїди. Окремі дослідники вказують на наявність в цій траві карденолідів, однак ця інформація офіційно не підтверджена.

Фармакологічні властивості лободи остистої схожі на лікувальні властивості інших рослин цієї родини. Найбільш схожі характеристики має лобода біла. Використовувати цю рослину можна при лікуванні кашлю, неврастенії, маткових кровотеч, гіпергідрозу і туберкульозу. Рекомендується її вживати у випадку затримки менструації, оскільки вона має противірусну і протитрихомонадну дію.