Перейти до контенту

Методика Берга для збільшення росту дитини


як збільшити ріст дитини - Особливості методики Берга
- Комплекс вправ Берга
- Суть аутотренінгу
- Переваги і недоліки методики

Низький ріст вважається у чоловіків, що нижчі ніж 173 см, та у жінок, ріст яких менший ніж 159 см. Деякі люди пов'язують проблему низького зросту з хронічним захворюванням. Даний недолік важко усунути. Дівчатам це заважає зробити кар'єру моделі, актриси або журналістки. У хлопців виникають труднощі з пошуком другої половинки відповідного зросту. Це може створити комплекси і знизити самооцінку молодої людини. Але варіанти вирішення проблеми існують. Потрібно знайти потужну мотивацію і постаратися усунути недолік.

Особливості методики Берга

Варіантом вирішення проблеми низького зросту є методика Берга. Її творець Берг Олександр Ігорович доводить, що можливо збільшити власний ріст на цілих 5 см за місяць. Він вважав, що в кожній людині закладено прихований потенціал. Ця методика застосовується для людей будь-якого віку. В основу даного способу закладено низку вправ і психологічних тренувань.

Методика включає кілька періодів. Для початку слід провести тренування з дотриманням спеціальних фізичних вправ. Вони неважкі й легко виконуються людьми будь-якої вікової категорії. Вправи рекомендується виконувати від 10 до 20 разів. Тривалість тренувань індивідуальна. Зазвичай вона займає не більше 45 хвилин. Слід починати з малої інтенсивності тренувань і невеликого часового інтервалу. Згодом інтенсивність і тривалість тренувань збільшують.

Все залежить від особистих відчуттів і тренованості організму. Далі йде етап аутотренінгу або самонавіювання. При регулярному і правильному виконанні методики може не лише збільшитися ріст дитини або дорослого, але і з'явитися впевненість у собі, а також значно підвищиться самооцінка.

Комплекс вправ Берга

Давайте розглянемо фізичні вправи, завдяки яким можна збільшити зріст людини.

1. Ноги ставлять на ширині плечей, верхні кінцівки піднімають вгору і з'єднують кисті в замок. Рекомендується стати на носки і підтягуватися всім корпусом вгору. Далі руки розчіпляють і з'єднують в замок за тулубом. В даному положенні стають на задню частину стопи, піднімаючи носки. Вправа повторюється близько 12 - 15 разів.

2. Ноги ставлять на ширині плечей. Голову нахиляють в праву і ліву сторону по черзі. Рекомендується опускати голову на плечові суглоби під час виконання поворотів головою. Плечі повинні бути опущені. Вправу слід робити 10 - 12 разів по черзі в кожен бік.

3. Ноги слід поставити широко. При цьому потрібно намагатися утримувати рівновагу. Корпус нахиляється вперед. В цей час руки повинні торкатися поверхні підлоги. Вправу необхідно повторювати від 15 до 20 разів.

4. Ноги знаходяться на ширині плечей. Корпус нахиляється вперед. Пальцями слід тягнутися до задньої частини стопи. Вправа виконується повільно, близько 20 разів.

5. Руки відводяться назад і тримаються за спинку сидіння. Потрібно повільно присідати, не відриваючи рук від стільця. Вправа виконується 20 разів.

6. Права нога згинається в коліні. Стопа підтягується до колінного суглобу лівої ноги. У цьому положенні тулуб нахиляється вперед, руки поступово опускаються до підлоги. Вправа виконується 40 разів на обидві ноги.

7. Вихідна позиція - ноги стоять разом. Слід доторкнутися головою до колінних суглобів. Під час виконання вправи, ноги не згинаються. Кількість виконання - 20 разів.

8. Потрібно сісти на підлогу. Одна нога згинається в колінному суглобі, друга нога витягується. Стопу вільної ноги підтягують до себе. При цьому слід здійснювати нахили вперед. Вправу повторити до 20 разів.

9. Рекомендується лягти на тверду поверхню. Нижні кінцівки витягуються, а верхні розводяться в сторони. Ноги піднімаються по черзі. Виконувати вправу потрібно 40 разів на кожну ногу.

10. Лягти на живіт. Ноги витягнути, руки вкласти уздовж тіла. Тепер потрібно повільно піднімати голову. Виконувати від 12 до 15 разів.

11. Початкове положення - сидячи на підлозі. Обхопити ноги і не поспішаючи тягнутися вгору. Кількість повторень - до 12 разів.

12. Позиція - стоячи на колінах. Руки знаходяться на ширині плечей. При цьому тулуб нахиляється вперед і тягнеться руками донизу. Голова повинна бути опущена. Слід, поступово тягнуться головою до підлоги. Виконується близько 12 разів.

13. Початкове положення - поза "лотоса" зі схрещеними ногами. Руки з'єднуються в замок і витягуються вгору. Потрібно тягнутися догори, максимально розтягуючи хребет. Кількість повторень - 12 - 15 разів.

14. Позиція - присісти на тверду поверхню. Ноги витягнути вперед. Тулуб нахиляється до носків і тягнеться пальцями до ніг. При цьому голова повинна поступово торкатись колін.

15. Прийняти положення лежачи на спині. Руки розташовуються під спиною в області попереку. Ноги повільно піднімаються вгору. Кінцевою точкою вправи є закидання ніг за голову. Далі вони повільно опускаються на підлогу.

16. Початкова позиція - сісти "пістолетиком". Тобто потрібно присісти на одну ногу, при цьому друга нога витягується вперед горизонтально. Далі потрібно встати, зберігаючи горизонтальну ногу рівною. Вправа виконується по черзі на кожну ногу. Присідання роблять до 10 разів.

При виконанні останньої вправи можна початку опиратися на якусь тверду поверхню або стілець. Вправи виконують на порожній шлунок до прийому їжі або через 2 години після вживання їжі. Фізичні навантаження дозволяють не тільки збільшити ріст, але й створити правильну поставу.

Суть аутотренінгу

Тренування рекомендується проводити в спокійному приміщенні, без відволікаючих пристроїв і гучної музики. Потрібно зайняти зручне положення тіла, сидячи або лежачи на підлозі. Спина спирається на тверду опору, стінку або стілець. Лежачи на підлозі, бажано підкласти щільну тканину під голову. Слід закрити очі і налаштуватися на розслаблення.

Рекомендується по черзі напружувати і розслабляти м'язи всього тіла. Це призведе їх в тонус і розслабить після вправ. Голова повинна бути вільна від сторонніх і зайвих роздумів. Настрій і мотивація позитивні і спокійні. Рекомендується вимовляти мотивуючі фрази і слова протягом 5 хвилин. Час проведення етапу самонавіювання зазвичай займає близько 10 хв.

Переваги і недоліки методики

Більшість людей, які пробували методику Берга, вважають, що вона ефективна. Вона дозволяє зміцнити зв'язки і розтягнути м'язи. Організм поступово приходить в тонус. Позитивний ефект досягається завдяки самонавіюванню. Людина стає спокійною і врівноваженою. Вона менш схильна до стресів і неприємностей. Але найприємніший результат полягає у збільшенні ростових показників.

Люди, які випробовували на собі методику, стверджують, що при якісному і постійному застосуванні спостерігається поступове збільшення росту. Слід пам'ятати про правильну поставу не тільки під час тренувань, але й у житті. Деякі люди негативно відгукуються про методику для збільшення росту від Берга. Можливо, вони не дотримувалися основних рекомендацій розробника. Наприклад, сиділи або ходили сутулими. Можливо, ці люди проводили неякісні або малоінтенсивні тренування. Все залежить від бажання і мотивації людини. Головне - позитивний настрій.