Перейти до контенту

Молочниця в дитини – симптоми та методи лікування


молочниця в дитини - Чому з’являється молочниця в дитини?
- Лікування молочниці в дітей

Добрий день, шановні батьки. Всі ви знаєте приказку: «Якби в роті росли гриби, то в ліс не потрібно було б ходити». Виявляється, в роті дійсно можуть рости гриби, викликаючи захворювання, яке називається молочниця.

Причиною такого захворювання є гриби роду кандида. Тому молочницю в дітей ще називають часто кандидозний стоматит. Звідки ж з’являються ці гриби в організмі дитини?

В дійсності ці гриби не з'являються, вони постійно є в організмі кожної людини, але призводять до виникнення захворювання лише в певних ситуаціях, оскільки вони є умовно-патогенними.

Чому з’являється молочниця в дитини?

Відразу скажемо, що гриби кандиди можуть вражати не тільки ротову порожнину, але також піхву, уретру, кишечник та інші внутрішні органи. Тому важливо при перших симптомах молочниці зайнятись її лікуванням.

Зараження дитини молочницею відбувається зазвичай двома шляхами:

- від хворої матері, при проходженні новонародженого малюка по родових шляхах;
- через неправильний догляд, тобто шляхом зараження через іграшки.

Дуже часто можна побачити як молода мама дезінфікує соску малюка, яка впала на підлогу, облизуючи її. При цьому вона навіть не підозріває, скільки мікробів разом зі своєю слиною вона передає малюкові. Матері слід усвідомити, що соска, як і дитячий посуд, є предмети особистої гігієни малюка.

Щодо іграшок важливо розуміти, що гриби кандиди тривалий час зберігаються на предметах, тому іграшки дитини бажано мити в содовому розчині, або періодично кип'ятити.

Але одного лише попадання в організм дитини грибів, що викликають молочницю, недостатньо для зараження, необхідні ще й сприятливі умови: зниження імунітету, надмірна кількість солодкої їжі, лікування антибіотиками.

Розпізнати молочницю досить легко, але лікаря ставлять діагноз зазвичай тільки на підставі огляду. При цьому проведення аналізу потрібне лише в рідкісних випадках. Виявляється молочниця в дитини при появі білого нальоту на язиці, внутрішній поверхні щік та ясен.

Слід ретельно оглянути ротову порожнину малюка, щоб не переплутати молочницю із залишками харчування, тобто молочної суміші, яка залишається у малюка в ротовій порожнині після годування. Після зняття нальоту ватяним тампоном, у випадку молочниці, слизова оболонка ротової порожнини буде запалена, а у випадку нальоту від молочного харчування колір слизової буде без змін.

Також при молочниці деякі мами відзначають у своїх дітей такі симптоми як: примхливість, зниження апетиту, а в окремих випадках навіть підвищення температури до 37,5 градуса. Слід зауважити, що більшість дітей на початковій стадії захворювання особливого дискомфорту не відчувають.

Лікування молочниці в дітей

Перш ніж почати лікування дитини, бажано показати малюка педіатру, адже тільки лікар має право призначити необхідне лікування. Лікують кандидозний стоматит протимікробними препаратами. З них готують кашкоподібну субстанцію та протирають нею ротову порожнину дитини тричі на день після прийому протягом тижня. Симптоми молочниці можуть зникнути вже на 3-й день лікування, але це не означає, що захворювання пройшло, тому лікування слід довести до кінця.

Крім цього, лікар може призначити протирання ротової порожнини слабким розчином харчової соди. Розчин марганцівки для протирання рота використовувати не рекомендується, оскільки він призводить до пересушування ротової порожнини.

Змащувати рот дитини медом при молочниці, прислуховуючись до порад бабусь, заборонено, оскільки гриби кандиди в солодкому середовищі будуть ще активніше розмножуватись, ускладнюючи таким чином ситуацію.

При лікуванні обов'язково дотримуйтесь правил особистої гігієни, частіше стерилізуйте посуд малюка, кип'ятіть іграшки та соски. Це допоможе уникнути повторного зараження та пришвидшить одужання.