До інфекцій, що дуже важко піддаються лікуванню, належить золотистий стафілокок. Однак лікування народними методами цієї інфекції може бути інколи значно ефективнішим, ніж застосування традиційних антибіотиків. Адже відомо, що золотистий стафілокок через декілька поколінь повністю пристосовується до нового середовища. Тому антибіотики з часом втрачають ефективність у боротьбі з цією інфекцією. Але людям відомі певні народні методи лікування, які перевірені десятками або й сотнями років. Вони не втрачають своєї актуальності бо залишаються ефективними і донині.
Лікування абрикосами
Ще в давні часи китайці помітили, що м’якуш абрикоса має антибактеріальні властивості. За допомогою плодів цього дерева в народній медицині лікували різноманітні гнійні запалення. Антибактеріальні властивості забезпечує вміст у плодах фітонцидів, які негативно впливають на хвороботворні мікроорганізми. В домашніх умовах з абрикосів можна готувати різноманітні страви і пюре, які чудово доповнять раціон харчування зранку або у вечері.
Застосування чорної смородини
Приблизно такі ж властивості має і чорна смородина. Крім ряду корисних речовин та вітаміну C до складу ягід цієї лікарської рослини також входять фітонциди. Якщо поєднати вживання чорної смородини із застосуванням таких антибактеріальних препаратів, як біоміцин і тетрациклін, ефект лікування значно посилюється.
Вживати ягоди чорної смородини можна у різних формах. Їх можна їсти свіжими щоденно по склянці, або вичавлювати з них сік за допомогою соковижималки. Хорошим варіантом буде і настойка смородини. Однак перед тим, як заливати ягоди горілкою, їх бажано трохи прокип’ятити або ошпарити окропом і розім’яти. Таким чином корисні речовини та сполуки швидше будуть змішуватись зі спиртом. І не важливо, який саме спосіб вживання було обрано, адже смородина в любому випадку покращить імунітет та стійкість організму до різноманітних інфекційних захворювань.
Трав’яні збори для лікування стафілококу
Використання лікарських рослин для боротьби зі стафілококом передбачає менш приємний процес, ніж вживання ягід та фруктів. Однак трави є більш ефективними для лікування стафілококової інфекції. Застосовуючи певні відвари та настоянки лікарських трав, можна значно прискорити одужання. Один з таких популярних рецептів – настоянка окопника і лопуха. Щоб приготувати ліки слід взяти у рівній кількості ці дві рослини, змішати їх та залити окропом. Після настоювання протягом кількох годин настоянку відціджують та вживають тричі на добу перед прийомом їжі.
При достатній кількості вільного часу можна приготувати й більш складні настої, що містять більшу кількість лікарських рослин. Ефективною буде суміш ромашки, хмелю, материнки, аїру та м’яти. Всі рослини потрібно ретельно подрібнити, потім додати до суміші синюху та кріп і ще раз добре перемішати. Після цього трави потрібно залити окропом і настоювати декілька годин. Після охолодження настій проціджують і вживають по півсклянки тричі на добу перед прийомом їжі.
Яблучний оцет від стафілококу
Для того, щоб підвищити ефективність процедур, крім засобів, які приймають внутрішньо, можна додати і зовнішні методи лікування. Наприклад, двічі на добу можна приймати гарячу ванну, в яку слід влити 50 грам яблучного оцту. Також можна робити компреси, змочивши оцтом марлю. Однак для компресів яблучний оцет потрібно розбавити водою у співвідношенні 1:4 (на склянку оцту додають 4 склянки води).
Ось ми і розглянули найбільш поширені та ефективні народні методи і засоби, що допомагають при лікуванні стафілококу. Будь-який з описаних способів лікування слід застосовувати протягом декількох тижнів до повного зникнення інфекції. Однак завжди потрібно пам’ятати, що ризик будь-якого захворювання значно зменшується при здоровому організмі, якщо в людини немає шкідливих звичок і вона веде активний спосіб життя.