Перейти до контенту

Народні методи лікування ендометріозу


трави для лікування ендометріозу Які причини викликають захворювання ендометріоз – точно не відомо. Лікарі схиляються до думки, що викликати хворобу можуть генні мутації або порушення у клітинних ферментах. Давайте коротко розглянемо, які бувають симптоми ендометріозу та наведемо рецепти народних методів лікування цього неприємного захворювання. І так, до типових симптомів ендометріозу належать наступні ознаки:

- після закінчення менструацій продовжуються незначні виділення, що тривають досить довго;
- періодично виникає біль у нижній частині живота, що має тягнучий характер, а в критичні дні цей біль посилюється;
- порушується регулярність місячних, інтервали між ними значно відрізняються;
- під час статевого акту виникають значні неприємні больові відчуття;
- виникають алергічні реакції та знижується імунітет;
- регулярно відчувається біль у прямій кишці та болі в ногах, що віддають у поперек.

У народній медицині існує багато ефективних засобів та рецептів для лікування різного роду гінекологічних хвороб. Не є винятком у цьому плані й ендометріоз, який можна успішно лікувати, застосовуючи лікарські рослини та інші народні засоби, що застосовуються людьми протягом багатьох століть.

Лікування ендометріозу лікарськими травами

Трава борова матка відома як дуже помічний засіб при лікуванні жіночих захворювань. Для того, щоб приготувати відвар борової матки, потрібно залити столову ложку сушеної сировини двома склянками окропу і настоювати протягом 15 хвилин. Приготована таким чином порція відвару випивається за 3 доби рівними порціями, приблизно по півсклянки щодня за годину до вживання їжі. Посилити лікувальний ефект можна, додавши до борової матки траву шабельника, який аналогічно запарюється і приймається окремо такими ж порціями, однак його вживати потрібно після прийому їжі через півгодини.

Дуже хорошим засобом також вважається дводомна кропива. Відвар з цієї рослини часто використовується при лікуванні ендометріозу. Також можна пити сік свіжого буряка, який вживається по півсклянки на добу в будь-який час.

Суміш меду, алое та соку калини – ще один ефективний рецепт від ендометріозу. Всі компоненти беруться у кількості 300 грам, ретельно змішуються та розчиняються у пляшці міцної горілки. Також непогано буде додати ще півсклянки настойки календули. Після ретельного збовтування та настоювання протягом двох діб ліки приймаються по десертній ложці (2 чайні ложки) щоденно за півгодини перед кожним прийомом їжі.

Застосування компресів з глини

Компреси з глини від ендометріозу – це давній дуже відомий засіб. Для їх виготовлення потрібна сіра або блакитна глина без домішок. Спочатку сировину пом’якшують, заливши на добу водою, потім воду зливають і глину розмішують до зникнення грудок. Консистенція має бути подібна до сметани. Після цього пів кілограма глини підігрівають у посудині на вогні і доводять до кипіння. Гарячу глину загортають у поліетиленову плівку і виготовляють компрес товщиною 2 - 3 см. Почекавши до охолодження глини до приємного теплого стану, компрес накладають на нижню частину живота і закутуються ковдрою. Тривалість процедури має бути біля 2 годин, тому рекомендується лягти на ліжко. Потім глина викидається і наступного дня виготовляється свіжий компрес. Курс лікування триває 7 - 10 днів.

Лікування ендометріозу прополісом

Широко відома своїми лікувальними властивостями суміш прополісу з медом. Ефективною вона є і від ендометріозу. Слід змішати півсклянки меду та 10 грам прополісу, потім поставити суміш на водяну баню і помішувати до повного розчинення прополісу. На це потрібно приблизно 15 хвилин. Після охолодження ліки зберігаються в холодильнику. Цей засіб використовується для тампонів, які вставляються в піхву та виготовляються з намащеної медом з прополісом марлі. Також з цього засобу можна виготовляти свічки. Тривалість курсу лікування становить 2 тижні.