Перейти до контенту

Народні методи лікування гіпертонії


народні методи лікування гіпертонії Гіпертонія - це захворювання, що безпосередньо пов'язане з підвищенням артеріального тиску. Ця хвороба однаково небезпечна для жінок та чоловіків, вона найчастіше виникає після досягнення віку понад п'ятдесят років. Одна в останні роки гіпертонія почала все частіше з’являтись у молодих людей. Тому в наші дні від гіпертонії страждає багато людей навіть у сорок років. Незважаючи на безпечність людей, це захворювання прийнято вважати однією з найнебезпечніших та найсерйозніших захворювань. Тому в наш час все частіше людей цікавлять народні методи лікування гіпертонії за допомогою лікарських рослин і різноманітних підручних засобів. Слід також зазначити, що гіпертонія все частіше стає причиною інвалідності, а кількість смертельних випадків, пов’язаних із цим захворюванням, постійно збільшується. Справа в тому, що дуже важко передбачити, коли відбудеться серйозний збій у роботі серцево-судинної системи, що може призвести до летального наслідку, тому лікарі рекомендують застосовувати різноманітні методи профілактики гіпертонії з використанням лікарських трав та інших розповсюджених засобів.

Причини розвитку гіпертонії

Основними причинами, що призводять до появи гіпертонії в людини, вважаються часті періодичні стреси і нервові перевантаження. Ця хвороба розвивається, як правило, в людей, громадське і особисте життя яких тісно пов’язане з емоційними стресами. Також відомо, що причиною гіпертонії може бути перенесений струс мозку. Тому народні засоби лікування і профілактики гіпертонії будуть в любому випадку дуже доречними.

Наступне місце серед причин, які можуть бути причиною цього захворювання, посідає спадковість. Якщо хтось представники старшого покоління з родини хворіють гіпертонію, тоді ризик захворіти значно підвищується і в дітей. Ще однією важливою причиною можна вважати процеси, що пов’язані з віковими змінами в організму. В першу чергу це стосується центральної нервової системи. У старших людей поступово погіршується стан судин, відбуваються негативні зміни у роботі серцево-судинної системи. Внаслідок цього виникає атеросклероз, що є дуже небезпечним на фоні гіпертонії, яка прискорює прогресування цього захворювання. Все це призводить до значних спазмів судин і порушення постачання кров’ю головного мозку та інших органів. Ще більш прискорює цей процес надлишок холестерину, бляшки якого закупорюють судини. В критичних ситуаціях це призводить до інфаркту або інсульту. Слід зазначити, що гіпертонія в жінок найчастіше виникає під час клімаксу. До шкідливих звичок, що прискорюють розвиток гіпертонії, слід віднести надмірне вживання солодкої їжі, спиртні напої, куріння та ожиріння.

Рецепти народної медицини для лікування гіпертонії

Дріжджі з молоком. Потрібно взяти 25 грам сухих дріжджів та розбавити в склянці молока. Цю суміш слід випити зранку на порожній шлунок за півгодини до вживання їжі. Через 20 днів знову потрібно повторити цю процедуру, а в майбутньому слід пити молоко з дріжджами один раз на місяць. Загальний курс лікування складає 1 рік.

Шипшина з барбарисом. Слід підготувати плоди шипшини і барбарису в пропорції 2 до 1. Вони можуть бути сушені або свіжі. Потім їх подрібнюють м’ясорубкою або млинком і дві столові ложки отриманої сировини запарюють в термосі двома склянками окропу. Після настоювання 10 - 12 годин цей напій потрібно випити протягом доби. Поділивши на декілька порцій. У цей народний засіб лікування гіпертонії після настоювання можна додати трохи меду.

Масло ялиці. Його потрібно взяти одну чайну ложку і додати десять крапель шихтового масла. Потім засіб потрібно випити маленькими ковтками. Процедура повторюється раз на 7 - 10 днів. Цей засіб народної медицини від гіпертонії слід приймати протягом місяця, потім зробити перерву і повторити курс при необхідності.

Часник з лимоном. Щоб приготувати ліки потрібно три лимони і три головки часнику. Все це слід перемолоти кухонним комбайном або перетерти на тертці. Отриману масу треба залити літром води і залишити на кілька днів у темному місці при кімнатній температурі настоюватись. Потім ліки фільтрують через марлю і зберігають в холодильнику. Під час лікування треба що вечора перед прийомом їжі випивати по четверті склянки настоянки. Лікування гіпертонії часником і лимоном має продовжуватись від 3 до 4 тижнів.

Лікування глодом. Потрібно підготувати склянку сушених плодів глоду, перемолоти їх та залити у термосі літром окропу. Термос потрібно щільно закрити і залишити на 12 годин. Потім ліки проціджують і п’ють тричі на день по склянці. Народне лікування гіпертонії глодом вважається одним з найбільш ефективних засобів.

Горобина чорноплідна. Найкраще вживати сік з ягід горобини чорноплідної. Його потрібно випивати по 3 - 4 столові ложки три рази на день. Тривалість курсу лікування 2 тижні. Після тижневої перерви лікування гіпертонії горобиною потрібно продовжити.

Журавлина з глодом. Цей народний метод лікування гіпертонії передбачає одночасне вживання свіжих ягід журавлини і спиртової настойки глоду. Ягід потрібно з’їдати по склянці на добу, приймаючи при цьому по десять крапель настойки, добавлених у ложку води.

Режим харчування при гіпертонії

Для того, щоб зменшити ризик розвитку атеросклерозу, треба обмежити вживання цукру, тваринного жиру, печінки, жирних молокопродуктів, копчених продуктів, жирних м’ясних бульйонів та маргарину. Їх краще замінити свіжими овочами і фруктами. Однак кількість картоплі та моркви теж потрібно зменшити. Хліб рекомендується їсти тільки житній або хлібні вироби з грубого борошна. У раціоні повинна бути достатня кількість квасолі, горіхів, рису, вівсяної каші, нежирного м'яса птиці, молочних знежирених продуктів і морепродуктів. Слід також пам’ятати, що вживати будь-яку їжу потрібно обмеженими порціями. Оптимальним буде варіант шестиразового харчування невеличкими порціями. Останній прийом їжі має бути швидше, ніж за дві години до сну.

Кожного ранку на порожній шлунок слід випивати склянку сирої чистої води. Потім рекомендується зробити ранкову зарядку і прийняти контрастний душ. Після цих процедур можна приступати до сніданку.

Способи профілактики захворювання

Враховуючи те, що гіпертонія найчастіше з'являється від стресів і нервових перевантажень, всі методи профілактики передбачають в першу чергу максимальне заспокоєння.

Для того, щоб не нервувати, не слід ніколи поспішати або виконувати кілька робіт одночасно. Адже в більшості випадків виконати як слід всі ці роботи не вдасться і це буде діяти на нервову систему. Рекомендується виконувати одну роботу але ретельно і до повного завершення.

Не можна багато читати, бо читання чинить значне навантаження на очі. Особливо шкідливо читати в рухомому транспорті або вночі.

Потрібно відмовитись від перегляду неприємних і страшних фільмів на ніч, телевізійних передач про кримінал і злочинність.

Слід виробити звичку лягати спати щодня в один і то же час. При цьому бажано засинати до десятої години вечора.

Не можна виконувати важку фізичну роботу, яка потребує надмірних зусиль і викликає значне перевантаження м’язів та серцево-судинної системи.