Перейти до контенту

Народні рецепти від дитячого кашлю


дитячі рецепти від кашлю - Основні причини дитячого кашлю
- Способи лікування кашлю народними засобами
- Застосування цибулі від кашлю
- Лікування гірчичним обгортанням
- Лікування березовими бруньками
- Лікування кашлю редькою
- Полегшення кашлю в дитини до року

Якщо дитина простудилась, то найчастіше таке захворювання супроводжується кашлем. І для того, щоб полегшити стан малюка, необхідно якомога швидше розрідити мокротиння, щоб воно могло легко відходити від бронхів. Як альтернативу медикаментозному лікуванню для швидкої допомоги дитині можна застосовувати народні засоби. Варто відзначити, що їх існує безліч і більшість з них складається з лікарських трав та деяких овочів. Тому вибирати ефективний спосіб лікування дитячого кашлю варто виходячи з особливостей кожного засобу. Звичайно, не слід нехтувати традиційними методами лікування простуди і кашлю у дітей, однак доповнити їх народними засобами буде дуже доречно.

Основні причини дитячого кашлю

Кожна мама повинна знати, що кашель в дитини буває з кількох причин і може бути абсолютно різним. Найбільш поширені причини кашлю в дитини це:
- простудні захворювання;
- алергія на певний подразник;
- наслідок потрапляння в горло сторонніх предметів.

Якщо дитина простигла, то першочергове завдання батьків полягає у тому, щоб змінити сухий кашель стадією мокрого відкашлювання, на якій мокротиння легко відхаркується і не створює загрози для органів дихання. В такому випадку добре допомагають народні рецепти від кашлю і деякі з них ми зараз розглянемо.

Способи лікування кашлю народними засобами

Застосування цибулі від кашлю

рецепти від кашлю для дітей з цибулі
Це дуже древній та ефективний засіб, в якого є різні варіанти приготування.

Порізати ріпчасту цибулю дуже дрібно і додати до неї приблизно дві столові ложки цукру. Після цього протягом ночі необхідно суміш настоювати, а на наступний ранок починати давати дитині що 2 години одній чайній ложці.

Дрібно порізану цибулю заливають гарячим молоком. Після того, як вона настоялася, потрібно давати дитині пити. Для більшого ефекту можна в молоко додати мед або вершкове масло. Однак більшість дітей навідріз відмовляються вживати такий засіб лікування, тому можна пропонувати малюкам лише по одній столовій ложці, але що 2-3 години.

Ріпчасту цибулю потерти за допомогою звичайної терки, змішати з свинячим або гусячим жиром і отриманою масою натирати дитині груди. Це дуже ефективний зігріваючий засіб для полегшення кашлю. Слід пам’ятати, що після такого розтирання дитину потрібно відразу закутати ковдрою.

Лікування гірчичним обгортанням

Для зовсім маленьких діток гірчичне обгортання не становить небезпеки. Спосіб приготування його досить простий. Одну столову ложку гірчиці в сухому вигляді змішати з половиною літри води. Отриманим розчином гірчиці змочити ганчірку та розтерти нею спинку і груди малюка. Після цього дитину необхідно накрити ковдрою.

Лікування березовими бруньками

березові бруньки рецепти від кашлю
Багато людей вважають такий спосіб дуже ефективним і це не дивно, адже береза характеризується цілим рядом лікувальних властивостей. Для лікування дитини березовими бруньками необхідно пів літри молока закип'ятити і додати одну столову ложку березових бруньок. Потім відвар зняти з вогню, накрити чистим рушником і протягом години-двох дати настоятися. Ці ліки в теплому стані слід давати дітям по 50 мл кожні 2 години. Полегшення настане вже після першого прийому такого відвару. Якщо малюкові по тій чи іншій причині не можна вживати молоко, тоді підійде навіть звичайна вода. Крім цього, ліки від дитячого кашлю на бруньках можна комбінувати з іншими аналогічними засобами, що забезпечить більш високу ефективність лікування.

Лікування кашлю редькою

лікування дитячого кашлю редькою
На сьогоднішній день, як і багато століть тому, цей спосіб залишається одним з найпопулярніших. Існує кілька способів приготування редьки. Можна вирізати в редьці серцевину і залити туди меду. Через певний час ви отримаєте смачний сироп від кашлю. Також можна дуже дрібно нарізати редьку і ретельно змішати медом, або вичавити з редьки сік, який потім додати до меду. Кожен з таких способів дуже ефективний, а для малюка таке лікування буде не лише корисним, але й смачним. Всі ці ліки потрібно давати дітям кожні 2 години по чайній ложці. Сироп з редьки також можна поєднувати для досягнення більшого ефекту з іншими ліками, як традиційними, так і народними, включаючи різноманітні відвари лікарських рослин та інші перевірені засоби.

Полегшення кашлю в дитини до 1 року

Лікування кашлю в новонароджених дітей та малюків до року має свої особливості. Оскільки такі маленькі діти, у зв’язку з своїм віком, не вміють ще пити якісь настої, основні поради для полегшення кашлю в новонароджених дітей будуть більш простими.

1. Не слід обмежувати рухливість дитини, адже таким чином мокрота в внаслідок руху буде відходити швидше.
2. Потрібно регулярно зволожувати повітря в кімнаті.
3. Бажано якомога частіше тримати дитину на руках, при цьому злегка поплескуючи по спинці.
4. Можна зробити дитині легкий масаж із застосуванням рослинної олії.

Народних способів лікування кашлю у дітей існує дуже багато. Тому батьки самі повинні вибрати найбільш підходящий засіб для свого малюка. Однак, потрібно пам'ятати, що в будь-якому випадку, перед початком лікування потрібно проконсультуватися з дитячим лікарем.