Дисбактеріоз є досить небезпечним порушенням складу мікрофлори кишечника, що призводить до пригнічення життєдіяльності корисних бактерій і розвитку патогенної мікрофлори. Чим раніше буде розпочато лікування дисбактеріозу народними методами - тим менше шкоди завдасть це захворювання організму. Давайте розберемось, як саме і чому нам можуть допомогти народні засоби від дисбактеріозу. Виявляється, все дуже просто. Настої та відвари лікарських трав м'яко і безпечно нормалізують мікрофлору кишечника та усувають всі неприємні симптоми захворювання. Головне пам'ятати, що без дотримання дієти ефективність лікування дисбактеріозу лікарськими рослинами буде набагато меншою, а сам процес буде більш тривалим.
Причини і симптоми дисбактеріозу
Перший симптом дисбактеріозу - це порушення природного очищення організму. З'являються запори, бурчить в животі, болі та здуття живота, підвищена стомлюваність, важкість і дискомфорт внизу живота, виникнення алергічних реакцій на шкірі.
До появи дисбактеріозу може призвести тривалий прийом антибіотиків, різного виду жорсткі дієти, захворювання шлунково-кишкового тракту, стреси, інфекції, голодування, зниження імунітету, тривале лікування інших захворювань.
Рецепти лікування дисбактеріозу народними засобами
Перший народний спосіб лікування дисбактеріозу підійде не всім через свою специфічність, однак він є дуже ефектний. Потрібно приготувати бражку з півлітра теплої води, додавши по столовій ложці меду і цукру та 2 грами пивних дріжджів. Якщо немає пивні дріжджі, можна використати звичайні, але ефект буде слабшим. Бражку слід розчинити і залишити в теплому місці на більш ніж на годину для початку бродіння. Через годину або дві в рідині розмножаться потрібні бактерії.
За годину до прийому їжі, бажано зранку, потрібно випити приготовану рідину і нічого не їсти після неї. Як вже було сказано, цей рецепт не для слабких духом, але після прийому декількох порцій вся мікрофлора кишечника нормалізується і лікування дисбактеріозу народними засобами пройде швидко, без наслідків для організму.
Відомо, що кисломолочні продукти корисні для мікрофлори. Тому кишковий дисбактеріоз можна успішно лікувати збагаченим кефіром. Подрібніть на грубій тертці або дрібно поріжте ножем дві головки часнику та п’ять невеликих цибулин. Все це залийте літром кефіру, перемішайте і поставте на п’ять днів у холодильник. Потім збагачений кефір потрібно вживати по столовій ложці за годину до прийому їжі. Також без обмежень протягом дня можна пити звичайний кефір в будь-яких кількостях.
Наступний рецепт народного лікування дисбактеріозу ще простіший і готується швидше. Літр молока потрібно закип'ятити, перелити у підходящий посуд та остудити до кімнатної температури. Після цього молоко слід заквасити житніми сухарями, тобто, просто кинути маленькі шматочки сушеного чорного хліба в молоко і залишити при кімнатній температурі.
Приблизно через добу, молоко скисне. Потім подрібніть часник і покладіть в посудину. Лікувальна рідина готова до вживання. До смаку можна додати ще чорних сухарів. Через кілька днів вживання кислого молока повністю нормалізується робота шлунково-кишкового тракту, зникне здуття та інші розлади, що викликані дисбактеріозом.
Також часник рекомендується їсти двічі на день вранці та перед сном не розжовуючи а просто ковтаючи. Через два тижні всі ознаки дисбактеріозу зникнуть.
Лікарські рослини від дисбактеріозу
При нудоті після вживання жирної їжі допоможе настій м'яти перцевої. Залийте склянкою окропу три столові ложки листя м'яти (свіжої або сушеної) і дайте настоятися до теплого стану. Потім настій процідіть і випийте. Через кілька годин лікування можна повторити, в залежності від самопочуття.
Одним з кращих народних засобів від дисбактеріозу та болів в животі, що допомагає нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, є трава ромашки лікарської. Залийте склянкою окропу дві столові ложки сушеної ромашки, дайте настоятися півгодини, потім процідіть та приймайте по півсклянки при болях в животі.
При здутті живота допоможе настій насіння кропу. В термосі залийте чотири столові ложки насіння двома склянками окропу. Через дві години настій процідіть та вживайте по декілька ковтків що дві години протягом дня.
Режим харчування при дисбактеріозі
Лікування дисбактеріозу буде швидшим та ефективнішим, якщо ви будете дотримуватись дієти. Щоб нормалізувати роботу кишечника і шлунково-кишкового тракту в цілому, щоб відновилася корисна мікрофлора, харчування повинно містити велику кількість клітковини та вітамінів. Тому, перш за все, слід збільшити в своєму раціоні вживання овочів, фруктів та зелені.
Харчування повинно бути частішим (від 4 до 5 разів на день), але їсти потрібно маленькими порціями. Останній прийом їжі має бути до сьомої години вечора. Велику кількість клітковини мають крупи: перлова, гречана, пшенична та вівсяна. Багато клітковини є у всіх видах горіхів, бобових культурах і висівках.
З овочів та фруктів найбільш корисними при дисбактеріозі є капуста, гарбуз, помідори, морква, буряк, яблука, абрикоси, сливи, цитрусові. Корисно також їсти зелень петрушки і селери, ягоди горобини, журавлини, смородини, шипшини, брусниці та чорниці. М'ясо бажано вживати легке: куряче, індиче, кроляче. Його рекомендується готувати на парі. Рибу можна їсти будь-яку, але не копчену і не смажену.
Під час лікування дисбактеріозу народними засобами бажано не вживати жирні, гострі, смажені страви, солодкі кондитерські вироби і спиртні напої.
Профілактика захворювання
Найкращим профілактичним народним засобом від дисбактеріозу вважається мед. Його найважливіша властивість полягає у протимікробній дії. Від меду гинуть збудники дизентерії, грибки, стрептококи, стафілококи та інші шкідливі мікроорганізми.
Протизапальна активність меду сприяє стимуляції перистальтики кишечника, що допомагає при запорах. До того ж, численні ферменти, що містяться в меді, нормалізують травлення їжі. Приблизно такі ж властивості має і прополіс, який іноді називають природним антибіотиком.
Для профілактики дисбактеріозу достатньо щодня протягом місяця пити медову воду двічі на день. Для цього у склянку теплої води треба додати чайну ложку меду. Також воду можна замінити настоями лікарських трав: шипшини, шавлії, звіробою. Однак слід пам'ятати, що при додаванні в гарячий напій мед втрачає свої цілющі властивості, тому його бажано додавати у теплі напої та чаї, температура яких не перевищує 50 градусів.