Перейти до контенту

Перелом в дитини


як знати чи в дитини перелом- Симптоми переломів та перша допомога
- Види переломів у дітей та їх причини

Зверніть увагу на те, що на вулиці практично не можна побачити дитину, яка спокійно сидить на лавочці поруч з дорослими. Діти завжди бігають, стрибають, скачуть та дуже полюбляють грати в рухливі ігри. Однак неакуратні рухи можуть іноді закінчитися подряпинами або синцями, а іноді можуть навіть призвести до травм та переломів кісток. Щоправда, переломи у дітей зустрічаються порівняно рідше, ніж у дорослих. Це в першу чергу пов'язано з особливостями будови кісткової системи. В дитячих кістках багато хрящової тканини, тому вони порівняно гнучкі.

Переломи бувають відкритими і закритими. При відкритому переломі є рана, через яку можна побачити осколки кістки. При закритому переломі шкіра та підшкірні тканини не пошкоджується, тому розпізнати його батькам досить складно.

Симптоми переломів та перша допомога

В першу чергу слід пам’ятати, що при підозрі на перелом необхідно зробити рентген, на якому буде чітко видно, чи є в дитини перелом чи ні. До основних симптомів перелому можна віднести наступні прояви:

- набряклість в місці перелому;
- зміщення кісток при пальпації;
- неприродна рухливість;
- сильний біль;
- посиніння.

Якщо спостерігаються перераховані вище ознаки перелому в дитини батькам слід пам’ятати наступне.

1. В першу чергу слід викликати швидку медичну допомогу.

2. При відкритому переломі на пошкоджене місце слід накладіть стерильну дезінфікуючу пов'язку щоб зупинити кровотечу, а під зламану кінцівку підкласти ковдру.

3. При закритому переломі основними симптомами є сильний набряк та біль. Під зламану кінцівку потрібно підкласти подушку або ковдру, а для зменшення болю до травмованого місця слід прикласти холодний предмет (бажано лід) і дати випити знеболюючий препарат.

4. При переломі в дитини дуже важливо забезпечити нерухомість пошкодженої кістки.

Види переломів у дітей та їх причини

1. Перелом ключиці (від сильного поштовху).
2. Перелом плечової кістки (при невдалому падінні на руку).
3. Перелом променевої кістки (при ударі по руці).
4. Перелом бедрових кісток (при падінні).
5. Перелом кісток стопи (при стрибках).
6. Перелом ребер у дитини може відбутися в ДТП або при падінні. При такому переломі, дитину турбує сильний біль в грудях, особливо при вдиханні повітря. Зафіксувати зламане ребро неможливо. Тому, поки ви очікуєте бригаду швидкої допомоги, простежте за тим,
щоб дитина якомога менше рухалася. При необережних рухах дитини зламане ребро може пошкодити внутрішні органи (наприклад легені).

Переломи у дітей зростаються значно швидше, ніж у дорослих. Так само як і дорослим, дітям в таких випадках накладають гіпсову пов'язку. Слід зазначити, що тривалість носіння гіпсу прямо пропорційна віку дитини. Тобто чим менша дитина - тим швидше зростеться кістка і можна буде зняти гіпс.

Після зняття гіпсу слід пам'ятати, що кістка в цьому місці ще неміцна і при ударі або падінні може знову зламатися. Тому фізичні навантаження повинні бути мінімальними. Якщо малюк займається в спортивній секції, то обов'язково слід повідомити про перелом тренеру, щоб він міг підібрати індивідуальну програму для тренування.

Також потрібно пам’ятати про те, що при переломі може бути пошкоджена зона зростання кістки. І щоб уникнути деформації або викривлення кістки слід продовжувати періодичні огляди у лікаря травматолога.

Для того, щоб уникнути травм у дітей, необхідно проводити роз'яснювальні бесіди і пояснювати малюкам, як потрібно себе поводити на вулиці, переходити дорогу. Також дітям слід категорично заборонити заходити на територію будівництв та уникати бійок.