- Яким підгузникам слід віддати перевагу?
- Як міняти підгузники без ризику для здоров'я дитини?
- Підгузники: поради та думки
Одноразові підгузники чи пелюшки - сьогодні молоді батьки все рідше задаються таким питанням. Незважаючи на те, що підгузники обходяться набагато дорожче пелюшок, їм віддають перевагу в більшості сімей, бо вони прості в застосуванні й економлять багато часу.
За той час, поки дитина не звикне до горщика, одна сім'я витрачає близько 2000 американський доларів на підгузники. Тим, хто користується так званими екологічно чистими підгузниками (вони досить швидко розкладаються в землі, а при їх виробництві практично не використовуються шкідливі для навколишнього середовища речовини), доведеться витратити приблизно в півтора рази більше грошей.
Яким підгузникам слід віддати перевагу?
Тим не менш, підгузники багато років тому стрімко завоювали ринок і приносять своїм виробникам чималі прибутки. Це недивно, адже прати, сушити, часто міняти і знову прати пелюшки - дуже трудомістке заняття для молодих батьків, яким і так постійно не вистачає часу. Проте варто відзначити, що сьогодні у продажу можна знайти тканинні підгузники для багаторазового використання, надягати які набагато простіше, ніж пелюшки. Зовні вони нагадують всім знайомі одноразові підгузники, хоча, як і звичайні пелюшки, їх можна прати, сушити і використовувати повторно. У західних країнах продажі таких памперсів повільно, але стабільно зростають. Особливо значне зростання продажів спостерігалося на піку фінансової кризи. Втім, популярності одноразових підгузників поки не загрожують ні економічні труднощі, ні екологічні проблеми нашої планети. Очевидно, що більшість людей вибирають такі підгузники, виходячи з міркувань власного комфорту.
Вибираючи одноразові підгузники для новонародженого, не піддавайтеся спокусі придбати величезну економну упаковку - якщо тільки у вас не народилася двійня або трійня. В таких упаковках міститься для 160 підгузники, а новонароджені діти ростуть дуже швидко. Перш, ніж ви використаєте всі підгузники, вони можуть стати дитині замалі. Крім того, деякі діти з'являються на світ занадто великими для того, щоб носити памперси для новонароджених. Тому при виборі підгузників слід орієнтуватись на вагу дитини (на упаковці зазначено, для дітей якого ваги призначені підгузники) та не купувати великих упаковок, поки не буде знайдено підгузники, які ідеально підходять для малюка.
В міру зростання дитини не потрібно купувати підгузники більшого розміру завчасно - якщо підгузники великі, вони з великою ймовірністю будуть протікати. Крім того, вибираючи найменші підгузники з тих, які підходять дитині, ви заощадите гроші. У більшості виробників упаковки одного розміру, а кількість підгузників в них різна. Чим більший їх розмір - тим їх менше в кожній упаковці.
Якщо ви вирішите користуватися багаторазовими тканинними підгузниками, не купуйте їх занадто багато, адже дитина скоро виросте і їх доведеться міняти на підгузники більшого розміру. Однак підгузників має бути достатньо, щоб була заміна, поки брудні підгузки будуть випрані та висушені.
Крім розміру і матеріалу, з якого зроблені підгузники, слід звернути увагу на застібки. Більшість сучасних підгузників кріпляться на текстильні застібки (липучки) і це буде оптимальний вибір. Різноманітні застібки з клейких стрічок мають суттєвий недолік - при попаданні на них крему або присипки вони перестають виконувати свої функції.
Підгузники з підкладкою, просоченою лосьйоном на основі вазеліну, або з ароматизаторами, на думку більшості лікарів є не найкращим вибором для дітей. Вазелін і ароматизатори можуть викликати подразнення шкіри і в навіть алергічну реакцію. Варто врахувати й те, що такі підгузники зазвичай коштують дорожче звичайних аналогів.
Деяким батькам можуть сподобатися спеціальні підгузники для хлопчиків і дівчаток (вони відрізняються дизайном), підгузники з персонажами з мультфільмів, або навіть підгузники, малюнок яких імітує джинсову тканину. За якістю вони не відрізняються від аналогів, але коштують значно дорожче. Які підгузники вибирати - прості білі, рожеві або «джинсові» - це питання тільки особистого смаку та товщини гаманця.
Як міняти підгузники без ризику для здоров'я дитини?
Це питання комусь може здатися дивним, але насправді щорічно фіксуються десятки тисяч випадків, коли діти отримують травми, так чи інакше пов'язані з процесом одягання підгузників.
Основне правило безпеки - ні на хвилину не слід залишати дитину одну, поки вона знаходиться на столі для сповивання. Дитина може за лічені секунди перевернутися і впасти на підлогу. Коли відбувається заміна підгузника, краще стояти збоку від дитини - так можна швидше помітити, якщо вона почне перевертатися. Заздалегідь необхідно підготувати все, що буде потрібно, щоб замінити підгузник, та розкласти ці речі так, щоб можна було до них дотягнутися, не відходячи від столу.
Якщо ви щось забули і вам потрібно йти в іншу кімнату, беріть дитину з собою. Навіть якщо стіл для сповивання має високі борти з чотирьох сторін, це не гарантує, що дитина не зможе перебратися через них і впасти. Для більшої безпеки дитину можна сповивати на підлозі, але тоді доведеться щоразу готувати для цього місце - стелити ковдру, простирадло, і так далі, а потім все це прибирати.
Щоб дитина менше крутилася в різні боки, поки їй міняють підгузник, можна дати їй іграшку, або постійно розмовляти з нею, щоб вона зосередила увагу. Можна підвісити якусь іграшку прямо над повивальним столом, але її необхідно буде постійно міняти, боб вона швидко набридне дитині.
Підгузники: поради та думки
Слово «підгузники» щільно увійшло в бутність кожної української сім'ї, в якій підростає маленький карапуз. Воно частково замінило собою слова пелюшки та марлеві пов’язки, значно полегшивши життя молодим мамам і татам. Однак, не все так райдужно. За радістю зручності підгузників ховається справедливе занепокоєння з приводу безпеки цих, безперечно, зручних пристосувань.
Взагалі-то підгузник, або, як його ще називають pampers - це не що інше як назва торгової марки, яка стала згодом настільки популярною, що всі одноразові підгузники, якої б фірми вони не були, почали називати памперсами (підгузниками). Сьогодні крім підгузників фірми «Pampers» є й інші вироби для малюків, що заслуговують уваги. Сучасні мами можуть також вибрати підгузники марок Huggies, Fixies, Libero, Helen Harper, Merries і т.п.
Як в батьків, так і в педіатрів існують різні точки зору щодо використання підгузників. Щоб заспокоїти молодих батьків, які в силу недосвідченості зіткнулися з необхідністю та страхом використання підгузників, незайвим буде розгляд найпоширеніших думок, пов'язаних з цим питанням.
Думка 1: Підгузники викликають алергію, попрілості, дерматити.
Якщо чесно – так, можуть викликати. Якщо батьки ганяються за дешевизною, економлячи на здоров'ї своєї дитини, купують сумнівні підгузники невідомих виробників, ніхто не гарантує, що матеріал, з якого виготовлений цей нібито підгузник, не викличе подразнення ніжної шкіри малюка. «Парниковий ефект», що створюється підгузниками, яким лякають нетямущим мам, можливий при певній тривалості носіння виробу, особливо якщо малюк вже справив потребу. Сам по собі якісний підгузник може бути алергеном тільки в крайньому випадку.
Порада: Купуйте тільки якісні підгузники. Слідувати рекламі, де дітлахи, сходивши «по великому», продовжують свої веселі пізнавальні дослідження навколишнього світу, щонайменше нерозумно. Як тільки ви помітили, що підгузник мокрий, його слід негайно замінити.
Думка 2: Після підгузників малюка важко буде привчити до горщика.
І в цьому є частка правди. Якщо дитина не вилазить з підгузника - гуляє, спить, грає в ньому без перерв, навіть подолавши дитячий вік, то такої небезпеки уникнути важко. Усвідомлення своїх фізіологічних потреб у малюка формуються в 12 місяців, а в півтора року він вже може терпіти і стримуватися.
Порада: Починаючи з 12 місяців дитину слід відучувати від підгузника, використовуючи його лише в тих ситуаціях, коли швидка зміна штанців недоступна. Вдома, коли можна простежити за малюком, потрібно намагатись обходитися без підгузника. У віці 7 - 8 місяців дитина вже може сидіти, і це саме час для того, щоб почати привчати дитину до горщика.
Думка 3: Підгузники протипоказані хлопчикам.
Матусь лякають тим, що у її майбутнього чоловіка буде порушена дітородна функція і взагалі можливі незворотні наслідки, що стосуються сечостатевої системи. Лікарі встановили, що в підгузниках у хлопчиків підвищується температура мошонки - це правда, але всього на 1 градус!
Порада: користуйтеся спеціальними підгузками для хлопчиків, виконуйте всі гігієнічні заходи, не залишайте малюка паритися в уже використаному за призначенням підгузнику, і ніякі патології не страшні.
Завжди слід пам'ятати, що підгузник - це не одежина, яку можна надіти один раз і, заспокоївшись, прогулювати дитину, давати їй багато часу для ігор, а потім укласти спати. Памперс (підгузник) - це неймовірно зручний винахід, але призначений лише для строгого контролю та певних цілей. Про це не варто забувати.