Перейти до контенту

Постільна білизна для дітей – поради щодо вибору


постіль для дітей яку вибрати - Властивості матеріалу
- Різновиди тканин для білизни
- Вибір кольору білизни
- Додаткові рекомендації та поради

Серед багатьох факторів, які впливають на здоров'я та самопочуття дитини, є деякі речі, що на перший погляд не здаються важливими і тому ми їх часто ігноруємо. В даному випадку мова буде йти про дитячу постільну білизну, якою щоденно користуються всі без винятку малюки та діти шкільного віку. Всі жінки знають, що білизна може бути виготовлена з різноманітних тканин, які відрізняються між собою не лише ціною, легкістю прання та зовнішнім виглядом, але й іншими властивостями, вплив яких ми зазвичай не відчуваємо. Тим не менше, неякісні тканини можуть завдати значної шкоди здоров'ю дітей, і хоча зазвичай ми цього не усвідомлюємо, негативна дія токсичних речовин, що містяться у деяких тканинах, є досить сильною і довготривалою.

Щоб дитина всю ніч спала комфортно і безтурботно, варто дуже ретельно підійти до вибору постільної білизни. Це питання досить делікатне. Більшість сумлінних виробників спеціально для дитячої постелі застосовують виключно натуральні тканини, які не викликають алергії, не електризується та не притягують до себе пил. Тому можна назвати три основні критерії, за якими слід вибирати постільну білизну для дітей:
- різновид матеріалу;
- відповідний розмір;
- забарвлення.

Знаючи всі особливості кожного пункту, вибрати білизну для малюка буде значно легше. В такому випадку спокійний та здоровий сон дитини буде гарантований.

Властивості матеріалу

Відповідний матеріал для дитячої білизни повинен мати певні характеристики.
1. Висока якість, тобто, тканина не повинна швидко зношуватися та електризуватися.
2. Тканина не повинна викликати в дитини алергічної реакції, тому краще віддавати перевагу бавовні або льону.
3. Легкий догляд. Цілком зрозуміло, що дитяча білизна належить до тієї категорії речей, які найчастіше та найінтенсивніше піддаються пранню. Тому тканина повинна добре витримувати регулярне прання і при цьому не втрачати свій зовнішній вигляд. Іншими словами, матеріал не повинен линяти і вицвітати.

Різновиди тканин для білизни

Відомі виробники дитячої постільної білизни пропонують продукцію з декількох видів тканин. Давайте розглянемо п'ять основних типів матеріалу, який застосовується для виготовлення такої продукції.
1. Ситець. Матеріал представляє собою тонку бавовняну тканину. Підходить для використання в теплу погоду. Однак при інтенсивному пранні ситець швидко зношується.
2. Бавовна. Це найбільш популярний та затребуваний матеріал, який не електризується, не прилипає до тіла і не ковзає. Бавовна чудово підходить для комфортного використання в будь-яку пору року.
3. Сатин. Це дуже поширена бавовняна тканина, що виготовлена методом особливого сплітання ниток. Завдяки специфічній технології сатин характеризується високою міцністю, чудово зберігає свій зовнішній вигляд при багаторазовому пранні та майже зовсім не мнеться. Слід також зазначити, що ця тканина є надзвичайно приємна на дотик.
4. Бязь. Це дуже щільна бавовняна тканина, яка здатна витримати величезну кількість прань і тому ідеально підходить для постійного використання.
5. Льон. Цей матеріал належить до категорії екологічно чистих тканин, які не холодять взимку та не гріють влітку. Тому тканини з льону годяться для будь-якої пори року. Єдиний недолік такого матеріалу у випадку виготовлення постільної білизни для дітей полягає в тому, що він сильно мнеться.

Вибір кольору білизни

При виборі кольору дитячої білизни в першу чергу потрібно враховувати смаки та побажання дітей, адже саме їм доведеться користуватись цими тканинними виробами. Запам'ятайте чотири важливі правила по вибору кольору постільної дитячої білизни.
1. Найбільш безпрограшний варіант - вибрати білизну ніжного пастельного відтінку, щоб вона не дратували око.
2. Для новонароджених дітей слід вибирати білизну без яскравих візерунків, малюнків або абстракції. Все це не сприятиме спокійному сну. Варто зупинити свій вибір на спокійних пісочних, бежевих, рожевих та блакитних відтінках.
3. Для дітей, у яких вже з'явилися свої улюблені мультиплікаційні та казкові герої, звичайно, було не погано придбати білизну з їх зображеннями. Так дітям буде приємніше засинати.
4. Варто пам’ятати, що занадто яскраві контрастні кольори білизни будуть збуджувати нервову систему дитини і можуть стати важливими факторами психічних розладів. Якщо ж дитина гіперактивна, тоді взагалі слід відмовитися від кричущих кольорів.

Додаткові рекомендації та поради

1. Якщо білизна буде використовуватись щоденно, тоді краще буде вибрати комплект з більш щільних тканин, таких як бязь або сатин.
2. Різні додаткові аксесуари, які часто прикрашають постільну білизну, повинні бути дуже добре прикріплені до виробу. В першу чергу це стосується маленьких ґудзичків, які малюк може намагатись відірвати і проковтнути.
3. Простирадло краще вибирати на гумці або шнурках. Це буде протидіяти зсуванню тканини з ліжка під час рухів та поворотів дитини уві сні.
4. Для новонароджених дітей на зиму рекомендується вибрати постільну білизну з фланелі.