Перейти до контенту

Сережки для дитини – всі за і проти?


сережки для дитини - Підготовка дитини до проколювання вух
- Як доглядати проколоті вуха?
- Які сережки вибрати для дитини?

Ще в давні часи люди в усіх куточках світу, де тільки можна було жити, проколювали собі не тільки вуха, але й інші частини тіла. Причому вони це робили не тільки для краси, але й для того, щоб дати зрозуміти оточуючим, що вони «вибрані богами» або в певній мірі відрізняються від усіх інших. Прикраси були виготовлені вручну з металу, дерева, тканин та кісток. Наприклад, в США сьогодні дівчаткам проколюють вушка мало не в пологовому будинку, а в східних країнах це взагалі своєрідний ритуал, таїнство посвяти в нове життя.

Ті жінки, яким рано чи пізно пощастило народити дочку, з нетерпінням чекають, коли їй можна буде надіти перше платтячко, зав'язати перший бантик, вибрати сережки. Але буває і так, що донечка вже підросла і сама просить одіти їй сережки. Давайте розберемося, чи можна і чи варто це робити, а якщо варто, то в якому віці, коли, де і яким чином.

В першу чергу важливо розуміти, що саме головне не нашкодити дитині, тому для прийняття такого важливого рішення як проколювання мочки вуха потрібно враховувати поради і думки фахівців цієї галузі, а саме отоларингологів, хірургів та косметологів.

Підготовка дитини до проколювання вух

Протипоказань до проколювання вух дитині практично немає, якщо відсутні серйозні або хронічні захворювання, що пов'язані з вухами, а також немає захворювань крові або сильної алергії в дитини. Ідеальним варіантом, на думку медиків, буде проколювання вух дівчинці, якій вже виповнилося хоча б 3 рочки, вона сама згодна на цей крок і сама про це просить батьків. До того ж в цьому віці дитині простіше пояснити, як саме буде відбуватися процедура та як потім потрібно буде доглядати за вушками. Вести дитину на проколювання вух насильно ні в якому разі не можна.

Для такого важливого і відповідального заходу виберіть перевірений професійний салон. Краще, якщо ви знайдете позитивні відгуки про фахівця-косметолога, який буде проводити процедуру, адже у нього має бути медична освіта або спеціальний сертифікат, що підтверджує право проводити подібні процедури. Ні в якому випадку не погоджуйтеся на допомогу тих, хто виконує проколювання вух в домашніх умовах. Слід зазначити, що навіть в спеціалізованих салонах проколювання вух голкою вже застаріло.

Перевагу слід віддати пістолету, бо такий спосіб практично безболісний. Слід зазначити, що пістолет вистрілює сережкою-цвяшком з медичного сплаву, який залишається в вушку, а батькам залишиться тільки правильно доглядати за раною. Пістолет вистрілює миттєво і дитина просто не встигає злякатися.

Як доглядати проколоті вушка?

Хороший косметолог обов'язково розповість, як доглядати проколоті вушка і сережки. Давайте розглянемо декілька поширених порад, які однаково актуальні для всіх дітей:

- найкращою порою року для проколювання вушок дитині є зима, так як в цей період діти не потіють і не мають можливості купатися в морі, озері, а також не можуть забруднити ручки в калюжі або пісочниці;
- протягом перших п'яти днів при купанні дитини вушка краще не мочити;
- вранці та ввечері ранку і саму сережку потрібно протирати спиртовим розчином;
- батькам потрібно пильнувати, щоб довге волосся дівчинки не заплутувалося і не смикало за сережку, розриваючи ранку і завдаючи біль;
- якщо раптом було виявлено нагноєння, слід негайно звернутися до лікаря;
- тільки через місяць можна підібрати іншу пару сережок, якщо лікар підтвердив, що ранка повністю зажила і не кровоточить.

Які сережки вибрати для дитини?

Ще до походу в магазин з дитиною слід домовитися про те, що поки вона не підросла, їй не можна носити важкі та довгі сережки з камінням і стразами, бо це буде деформувати ніжну шкіру і розтягнути дірочки. Коли дівчинка підросте, красиві сережки з камінчиками, звичайно, будуть доречні на вечірках, святах та в особливих випадках. Але зараз, поки дитина ще маленька і рани від проколювання тільки затягнулися, слід вибрати невеличкі елегантні сережки з срібла і золота у вигляді кілець, сердечок і цвяшків. В останньому випадку потрібно звернути увагу на довжину цвяшків, бо дівчинка буде спиратися на руку і може вколоти собі шию за вушком. Застібка на сережках повинна бути зручною, щоб дівчинка могла без труднощів та надмірних зусиль самостійно відкрити замочок і зняти прикраси.

Батькам потрібно зважити всі за і проти перед тим як остаточно вирішити, чи варто проколювати вуха дитині. До речі, психологи схиляються до думки, що проколювати вушка дівчинці найкраще у віці до півтора року, поки дитина ще не має відчуття страху і швидко забуває про біль. Тому в першу чергу потрібно поговорити про це дитиною і запитати в неї, наскільки важливі для неї зараз сережки.